Aryna Sabalenka

i

Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ Aryna Sabalenka

zagrała jej na nosie

Aryna Sabalenka wpadnie w furię po tych słowach Igi Świątek! Polka zagrała pupilkowi Łukaszenki na nosie

2023-07-02 10:53

W ostatnich tygodniach Aryna Sabalenka nie ma łatwego życia z dziennikarzami, którzy regularnie pytają białoruską tenisistkę o jej podejście do wojny, którą Rosja wywołała w Ukrainie na początku ubiegłego roku. Przed rozpoczęciem Wimbledonu Sabalenka stwierdziła, że nie będzie odpowiadać na pytania o podłożu politycznym. Słowa, które wcześniej wypowiedziała Iga Świątek mogą nie spodobać się Białorusince.

Udział rosyjskich i białoruskich sportowców w kolejnych zawodach niezmiennie wzbudza ogromne emocje, oczywiście ze względu na bestialską wojnę i barbarzyńskie działanie Rosjan na terenie Ukrainy. Dlatego też dziennikarze nie zamierzają odpuszczać i regularnie pytają m.in. Arynę Sabalenkę o jej podejście do konfliktu zbrojnego, który ma miejsce w naszych wschodnich sąsiadów. Białorusinka, z którą chętnie fotografuje się Aleksandr Łukaszenka przed startem Wimbledonu od razu zaznaczyła, że nie będzie odpowiadać na pytania o tematyce politycznej i wojennej, ale wcześniejsze słowa Igi Świątek mogą jej się spodobać. 

Po tych słowach Igi Świątek Aryna Sabalenka może się wściec. Ważne słowa Polki przed startem Wimbledonu

Najlepsza rakieta na świecie podgrzała atmosferę tuż przed rozpoczęciem rywalizacji na angielskich kortach i wyznała pytana przez dziennikarzy, że jej zdaniem wszyscy zawodnicy nie tylko powinni odpowiadać na takie pytanie kierowane przez dziennikarzy, ale przede wszystkim powinni określić, że są przeciwko bestialskiej wojnie, która ma miejsce za naszą wschodnią granicą.  

Aryna Sabalenka wpadnie w furię po tych słowach Igi Świątek! Polka zagrała pupilkowi Łukaszenki na nosie

Na pewno to dobrze, że Wimbledon prosi graczy, by mówili otwarcie o tym, co myślą o wojnie i kogo wspierają. Powinniśmy pokazać dobre wartości i na tym się skupiam. Myślę, że każdy powinien być przeciwko wojnie, to dla mnie logiczne. Patrząc na to, co wydarzyło się w zeszłym roku, sądzę, że to sprawiedliwe, że zadaje się takie pytania - wyznała Iga Świątek tuż przed rozpoczęciem rywalizacji na Wimbledonie. 

Sonda
Czy Hubert Hurkacz jest w stanie wygrać Wimbledon?
Najnowsze

Materiał sponsorowany