ATP Finals 2019: PREMIE, NAGRODY PIENIĘŻNE. Ile zarobią tenisiści w Londynie PREMIE w ATP Finals

2019-11-10 11:39 CH
Novak Djoković
Autor: Eastnews Novak Djoković

ATP Finals 2019: PREMIE, NAGRODY PIENIĘŻNE w Londynie. Jakie są nagrody i premie w ATP Finals w Londynie? Ile zarobią tenisiści w ATP Finals 2019? Przed nami kończące sezon ATP Finals, nieoficjalne mistrzostwa świata. W Londynie tenisiści powalczą nie tylko o sławę i rankingowe punkty, ale również ogromne pieniądze. W turnieju deblowym ATP Finals zagrają Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Jakie są premie, nagrody pieniężne w ATP Finals 2019?

ATP Finals 2019 PREMIE, nagrody pieniężne

ATP Finals to nieoficjalnie mistrzostwa świata tenisistów. Tak jak w poprzednich latach rozegrane zostaną w Londynie w słynnej hali 02. Ósemka najlepszych tenisistów na świecie walczy w dwóch grupach systemem każdy z każdy o awans do półfinałów. Tytułu broni Niemiec Alexander Zverev. W tym roku aż czwórka uczestników ATP Finals nie skończyła 24 lat (poza Zverevem również Stefanos Tsitsipas, Matteo Berrettini i Danił Miedwiediew), ale faworytami do triumfu są oczywiście dużo od nich starci trzej giganci - Novak Djoković, Rafael Nadal i już 38-letni Roger Federer. Djoković i Nadal walczą o pozycję numer 1 na koniec sezonu. Tydzień przed ATP Finals Serb przestał być liderem rankingu ATP po 12 miesiącach panowania. Wyprzedził go Nadal, wracając na tron. Przed ATP Finals Hiszpan ma 640 punktów przewagi nad Djokoviciem, a w Londynie zdobyć można aż 1500 punktów. Tyle wywalczy zwycięzca z kompletem zwycięstw w fazie grupowej. Forma Nadal to wielka niewiadoma. Hiszpan z Majorki wycofał się z ostatniego turnieju (ATP w Paryżu) z powodu kontuzji mięśni brzucha. Do Londynu przyleciał i normalnie trenował, ale nie wiadomo, jak organizm podatnego na urazy Nadala zniesie trudy meczów.

ATP Finals PREMIE NAGRODY w ATP Finals 2019

Tradycyjnie już organizatorzy zwiększyli pulę nagród pieniężnych. Cały budżet w prestiżowym turnieju w Londynie to aż 8 milionów dolarów. My liczymy na dobry występ Łukasza Kubota i Marcelo Melo.

Nagrody w turnieju singlowym
Za udział - 215 tys. dol.
Zwycięstwo w grupie - 215 tys. dol.
Zwycięstwo w półfinale - 657 tys. dol
Zwycięstwo w finale - 1,354 mln dol.
Niepokonany mistrz - 2,871 mln dol.

Nagrody w turnieju deblowym (na parę)
Za udział - 103 tys. dol.
Zwycięstwo w grupie - 40 tys. dol.
Zwycięstwo w półfinale - 106 tys. dol
Zwycięstwo w finale - 204 tys. dol.
Niepokonany mistrz - 533 tys. dol.