Stanislas Wawrinka, French Open 2014

Autor: East News Stanislas Wawrinka, French Open 2014

ATP Finals: Stanislas Wawrinka bezlitosny dla Tomasa Berdycha

2014-11-10 20:39

Rozstawiony z dwójką Stanislas Wawrinka nie miał żadnych problemów w pierwszym meczu podczas ATP Finals w Londynie. Szwajcar w dwóch krótkich setach ograł Czecha Tomasa Berdycha 6:1, 6:1.

Wawrinka spotkał się z Berdychem po raz 15. i odniósł 10. zwycięstwo. Było ono niezwykle szybkie, ponieważ mecz trwał zaledwie 58 minut. Dla Czecha poniedziałkowe starcie to najdotkliwszą porażka w Finałach ATP. Pierwsze mecze jednak nigdy nie były jego specjalnością. Berdych już od czterech lat przegrywa w Masters mecz otwarcia. W 2010 i 2011 roku uznał wyższość Djokovicia, dwa lata temu nie sprostał Andy'emu Murrayowi, a przed rokiem również uległ Wawrince.

Jerzy Janowicz na wakacjach. Kibice hejtują: Po czym tu odpoczywać? [WIDEO]

W grupie A Wawrinka i Berdych o awans będą walczyć jeszcze z Novakiem Djokoviciem i Marianem Ciliciem.