Jerzy Janowicz, Pekin 2014

Autor: Eastnews Jerzy Janowicz

ATP Szanghaj: Andy Murray sprał Jerzego Janowicza

2014-10-08 14:03

Jerzy Janowicz nie zagra w III rundzie turnieju ATP w Szanghaju. W swoim drugim meczu przegrał z utytułowanym Andym Murrayem w dwóch setach 5:7, 2:6. Szkot jest prawdziwym koszmarem "Jerzyka". To czwarta porażka Polaka w ich piątym meczu.

- Janowicz jest wielkim facetem i bardzo niebezpiecznym tenisistą, który mocno uderza piłkę. Postaram się grać solidnie od początku do końca i nie dać mu zbyt wielu możliwości - mówił przed meczem z Jerzym Janowiczem Andy Murray.

Agnieszka Radwańska spadła w rankingu WTA

Szkot od początku realizował swoje założenia. W pierwszym secie nie pozwolił Polakowi wygrać gema przy własnym podaniu, sam przełamując go jednokrotnie. W drugim wygrał dwie partie przy serwisie "Jerzyka", który w końcówce zmagać musiał się z drobną kontuzją. Ta uniemożliwiała mu swobodne poruszanie się po korcie. Ostatecznie Janowicz wygrał w drugim secie zaledwie dwa gemy i pożegnał się z turniejem w Szanghaju.

Andy Murray w kolejnej rundzie zmierzy się z Davidem Ferrerem z Hiszpanii.

Jerzy Janowicz - Andy Murray 5:7, 2:6

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!