Hubert Hurkacz

Autor: AP Hubert Hurkacz

ATP Szanghaj: Hubert Hurkacz rozprawił się z Gaelem Monfilsem. Jest w III rundzie

2019-10-08 12:32

To był piękny polski poranek na tenisowych kortach w Chinach. Najpierw w Tianjin swoje spotkanie wygrała Magda Linette, a kilka godzin później w Szanghaju Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach Gaela Monfilsa. Francuz nie miał żadnych szans w starciu z Polakiem, który imponował spokojem i świetnym pierwszym podaniem. Rwane przez deszcz spotkanie wygrał 6:2, 7:6 (1).

Najwyżej rozstawiony polski tenisista Hubert Hurkacz wrócił na zwycięskie tory! W pierwszej rundzie turnieju ATP w Szanghaju gładko poradził sobie z Zhizhenem Zhangiem. Pokonał go w dwóch setach i zameldował się w kolejnym etapie zawodów. Gael Monfils miał być już dużo trudniejszą zaporą, o której przejście miało być znacznie trudniej.

Spotkanie opóźniło się już na samym starcie przez krzyżujący tenisistom plany deszcz. Hubert Hurkacz w pierwszej partii wygrał bez większych problemów - Monfils popełniał mnóstwo błędów, a wrocławianin trafiał pierwszym podaniem. Już teraz można było mówić o sporej niespodziance.

Niestety, napędzonego Polaka zatrzymały opady deszczu. Drugi set został opóźniony o godzinę, co znacząco odbiło się na formie naszego tenisisty. Monfils grał dużo lepiej, a błędy zaczął popełniać Hurkacz - na szczęście tylko przy podaniu Francuza. Popis siły dawał nie tylko w swoich gemach, ale i tie-breaku, który wygrał do jednego.

Polak melduje się w trzeciej rundzie, w której zmierzy się ze zwycięzcą z pary Felix Auger-Aliassime - Stefanos Tsitsipas. Ten mecz zostanie rozegrany dopiero w środę.