ATP Szanghaj: Hubert Hurkacz rozprawił się z Gaelem Monfilsem. Jest w III rundzie

2019-10-08 12:32 MSo
Hubert Hurkacz
Autor: AP Hubert Hurkacz

To był piękny polski poranek na tenisowych kortach w Chinach. Najpierw w Tianjin swoje spotkanie wygrała Magda Linette, a kilka godzin później w Szanghaju Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach Gaela Monfilsa. Francuz nie miał żadnych szans w starciu z Polakiem, który imponował spokojem i świetnym pierwszym podaniem. Rwane przez deszcz spotkanie wygrał 6:2, 7:6 (1).

Najwyżej rozstawiony polski tenisista Hubert Hurkacz wrócił na zwycięskie tory! W pierwszej rundzie turnieju ATP w Szanghaju gładko poradził sobie z Zhizhenem Zhangiem. Pokonał go w dwóch setach i zameldował się w kolejnym etapie zawodów. Gael Monfils miał być już dużo trudniejszą zaporą, o której przejście miało być znacznie trudniej.

Spotkanie opóźniło się już na samym starcie przez krzyżujący tenisistom plany deszcz. Hubert Hurkacz w pierwszej partii wygrał bez większych problemów - Monfils popełniał mnóstwo błędów, a wrocławianin trafiał pierwszym podaniem. Już teraz można było mówić o sporej niespodziance.

Niestety, napędzonego Polaka zatrzymały opady deszczu. Drugi set został opóźniony o godzinę, co znacząco odbiło się na formie naszego tenisisty. Monfils grał dużo lepiej, a błędy zaczął popełniać Hurkacz - na szczęście tylko przy podaniu Francuza. Popis siły dawał nie tylko w swoich gemach, ale i tie-breaku, który wygrał do jednego.

Polak melduje się w trzeciej rundzie, w której zmierzy się ze zwycięzcą z pary Felix Auger-Aliassime - Stefanos Tsitsipas. Ten mecz zostanie rozegrany dopiero w środę.

Na żywo

Hubert Hurkacz - Gael Monfils

Zapraszamy na relację na żywo z meczu drugiej rundy turnieju ATP w Szanghaju. Początek spotkania Hubert Hurkacz - Gael Monfils po zakończeniu deblowego meczu Djoković/Krajinović - Krawietz/Mies.

Rozpoczyna się drugi set deblowego spotkania Djoković/Krajinović - Krawietz/Mies. Pierwszą partię wygrał duet Serbów.

Krawietz i Miles wracają po gry. Po trzech gemach drugiego seta prowadzą 3:0. Super tie-break zadecyduje o losach spotkania?

Mecz Huberta Hurkacza opóźni się. W Szanghaju zaczęło padać! Czekamy na najświeższe doniesienia z Chin!

Zawodnicy w Szanghaju wrócili do gry. Czekamy na rozpoczęcie spotkania Huberta Hurkacza.

W meczu Djoković/Krajinović - Krawietz/Mies rozpoczyna się super tie-break!

Serbowie prowadzą w super tie-breaku 4:2.

Djoković i Krajinović demolują przeciwników w tie-breaku. 8:3!

Djoković i Krajinović awansowali do kolejnej rundy debla. Serbowie wygrali po tie-breaku (6:3, 3:6, 10:3). Czekamy na mecz Huberta Hurkacza!

Zdaniem ekspertów, faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu jest jedenasta rakieta świata. Bukmacherzy za każdą złotówkę postawioną na Francuza płacą dodatkowe pięćdziesiąt groszy!

Monfils wygrał pierwszego seta w 7 z 8 ostatnich meczów głównej drabinki w Szanghaju.

Trwa rozgrzewka przed meczem Hurkacz - Monfils.

To drugie spotkanie tych zawodników w tym roku. Poprzednim razem, Hubert przegrał 0:2 (4:6, 0:6).

0:0

ZACZYNAMY MECZ! Serwuje Francuz.

0:1

Gładki początek dla Monfilsa - wygrywa pierwsze podanie do zera.

1:1

Jak z armaty rozstrzelany Monfils! Fenomenalnie serwuje Hurkacz i odpowiada gemem wygranym do zera.

2:1

PRZEŁAMANIE! Świetnie zaczyna Hurkacz. Polak wdaje się w długie wymiany, ale prowadzi je bardzo mądrze. Hubert zagrał świetny lob, znakomicie rozrzuca rywala. W tym gemie oddał tylko jeden punkt - po zepsutym returnie.

3:1

Hubert Hurkacz idzie po swoje. Gael Monfils kompletnie nie radzi sobie z odbiorem podania Polaka!

3:1

Hurkacz miał dwie szanse na przełamanie, ale najpierw traci punkt po długiej wymianie, a potem Francuz dorzuca znakomity serw. Monfils miał już okazję na przełamanie, ale Polak świetnym forhendem doprowadza do równowagi.

3:2

Niestety, po trzech szansach na przełamanie, Monfils wygrywa swoje podanie. Zmarnowana szansa Huberta.

4:2

Kolejny świetny gem Huberta Hurkacza, który wygrywa drugie podanie w tym meczu do zera. Na ten moment przy swoim serwie oddał tylko jeden punkt.

5:2

PRZEŁAMANIE! Przy stanie 40:30 dla Polaka, Hurkacz podchodzi odważnie do siatki, Monfils próbuje go minąć, ale mu się to nie udaje! Hubert jest o gema od zwycięstwa w pierwszym secie.

6:2

KONIEC SETA! Świetnie zagrał w pierwszym secie Hubert Hurkacz. Polak wygrywa gładko tę partię - to jak na razie spora niespodzianka. Czy utrzyma to też w drugim secie?

6:2, 0:0

Na rozpoczęcie drugiego seta trochę poczekamy - zawodnicy schodzą do szatni. Znowu zaczęło padać.

Czekamy na wznowienie meczu, który został przerwany z powodu kolejnych opadów deszczu.

Deszczowo jest dziś w Szanghaju. Poprzednia przerwa nie trwała długo, oby tak samo było tym razem.

Zawodnicy wrócili na kort!

Zawodnicy rozgrzewają się i za moment wracamy do gry!

6:2, 0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

6:2, 0:1

Polak po przerwie zaczął popełniać błędy - kilkukrotnie zagrał w siatkę. Monfils wygrywa swoje podanie i wychodzi na prowadzenie. Czas na podanie Huberta.

6:2, 1:1

Hurkacz psuje pierwszą piłkę, ale potem przypomina o swoich potężnych zagrywkach. Wysoki procent pierwszego podania w wykonaniu Polaka i to od razu skutkuje.

6:2, 1:2

Hurkacz wyrzuca łatwą piłkę na koniec trzeciego gema drugiej partii. Monfils wychodzi na prowadzenie, ale nie gra dziś wielkiego spotkania.

6:2, 2:2

Gładko wygrany gem przez Huberta Hurkacza. Znowu nie oddał nawet punktu.

6:2, 2:3

Bardzo dobry gem w wykonaniu Monfilsa. Dwa asy serwisowe załatwiły sprawę. Hubert musi pilnować swojego podania.

6:2, 3:3

Trzyma swoje podanie Hubert Hurkacz. Polak oddał tylko jedną piłkę, trochę przez szczęście Monfilsa, gdy piłka przetoczyła się po taśmie.

6:2, 3:3

Dużo piłek psuje dziś Monfils. 40:40. Równowaga.

6:2, 3:4

Monfils jednak wygrywa swoje podanie.

6:2, 3:4

Dużo piłek psuje w tym gemie Hubert Hurkacz - niestety, bardzo prostych. Gael Monfils miał już piłkę na przełamanie, ale jest równowaga. 40:40.

6:2, 4:4

Hurkacz wygrywa na przewagi swojego gema. Wraca z dalekiej podróży.

6:2, 4:5

Hurkacz zagrywa świetną piłkę i wygrywa efektownie jedną z akcji. Niestety, wrocławianin psuje kolejną, prostą piłkę i serwuje pod presją.

6:2, 5:5

Było nerwowo w pewnym momencie, ale Hubert wyprowadza sytuację przy stanie 30:30 na swoją korzyść. Nieco szczęśliwie, ale szczęście sprzyja lepszym!

6:2, 5:6

Hubert znowu zagrywa w siatkę w prostej sytuacji. Krótka przerwa przed decydującymi gemami drugiej partii. Polak znowu pod presją.

6:2, 6:6

Będzie tie-break! Świetnie zagrał tego gema Polak, w końcu bez prostych błędów.

6:2, 6:6

1:0 Podwójny błąd serwisowy Monfilsa.

6:2, 6:6

3:0 Świetnie "Hurki" utrzymuje swoje podanie.

6:2, 6:6

5:0 MONFILS POPEŁNIA DWA BŁĘDY! Polak o krok od zwycięstwa.

6:2, 6:6

6:0 PIŁKA MECZOWA!

6:2, 6:6

6:1 Polak poszedł do siatki, niewiele brakowało, by ją przebił.

6:2, 7:6 (1)

KONIEC MECZU! Monfils wyrzuca kolejną piłkę i Hurkacz awansuje do trzeciej rundy.