Roger Federer

Autor: Eastnews Roger Federer

ATP w Halle: Roger Federer wygrał 77. turniej w karierze

2013-06-16 20:43

Roger Federer długo czekał na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W końcu Swajcar okazał się najlepszy na kortach trawiastych w turnieju ATP World Tour 250 w Halle. W finale pokonał Rosjanina Michaiła Jużnego 6:7(5), 6:3, 6:4.

Federer turniej w Halle wygrał już po raz szósty, ale po raz pierwszy od pięcu sezonów. W pierwszym secie lepszy był jednak Jużny, który wygrał do 5 w tie-breaku. Później przewagę zaczął uzyskiwać Federer i pewnie wygrał dwa decydujące sety.

- To był dla mnie wspaniały tydzień, zwieńczony tym zwycięstwem - mówił po meczu Federer. - Nie wygrałem żadnego turnieju od dziesięciu miesięcy i dlatego teraz mogę odetchnąć z ulgą. Uwielbiam tu występować, to wspaniała impreza. Ja i moja rodzina znakomicie się tu czujemy.

Jużny mimo porażki nie miał do siebie pretensji. W końcu grał z wielkim mstrzem. - Próbowałem wszystkiego, ale nic nie mogłem zrobić. Roger był po prostu dla mnie za dobry - przyznał kurtuazyjnie Rosjanin.