Australian Open 2021 KIEDY się odbędzie? Iga Świątek poznała nową datę Australian Open TERMIN

2020-12-02 9:58 CH
Iga Świątek
Autor: EastNews Iga Świątek

Australian Open 2021 KIEDY będzie? Iga Świątek i inni tenisiści poznali wreszcie termin Australian Open 2021. To jeszcze nie jest oficjalną informacja, ale nową datę Australian Open 2021 podał Craig Tailey, CEO Australijskiego Związku Tenisowego, organizator i szef Szlema w Melbourne. Rozesłał też maile z nowym terminem Australian Open 2021 do zawodników, którzy niecierpliwie czekali na decyzję, przygotowując się do nowego sezonu. Kiedy Australian Open 2021? Jaki jest nowy termin Australian Open? Data Australian Open 2021 TERMINARZ.

Australian Open 2021 KIEDY się odbędzie TERMINARZ

Po miesiącach spekulacji dyrektor generalny Australijskiego Związku Tenisowego Craig Tiley potwierdził nową datę rozpoczęcia Australian Open 2021. Szlem w Melbourne miał rozpocząć się 18 stycznia i potrwać do 31 stycznia. Jednak twarda polityka australijskiego rządu i jego restrykcyjne zasady związane z pandemią, zmusiły organizatorów Australian Open 2021 do poszukiwania nowych dat i rozwiązań. Craig Tiley potwierdził właśnie, że Australian Open 2021 został przełożony na 8 lutego. - Zajęło to trochę czasu, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​wygląda na to, że 8 lutego będziemy mogli zorganizować AO - powiedział Tiley. - Gracze będą musieli poddać się kwarantannie przez dwa tygodnie od 15 stycznia, ale rząd zgodził się na specjalne warunki dla uczestników AO, zgadzając się, że muszą być w stanie przygotować się do Wielkiego Szlema. Będą obowiązywały surowe warunki, ale po kwarantannie gracze mogą spędzać czas, gdzie chcą, iść, gdzie chcą, rozgrywać mecze prowadzące, a następnie po raz pierwszy rywalizować w AO przed licznymi tłumami w świetnej atmosferze Melbourne - dodał Craig Tiley.

KIEDY Australian Open 2021 TERMIN DATA turnieju

Po decyzji australijskich władz i organizatorów Australian Open teraz ATP i WTA, organizatorzy zawodowych cyklów tenisistów i tenisistek, potwierdzą daty poprzedzających Szlema w Melbourne turniejów. Zwlekali z ogłoszeniem terminarzu właśnie w związku brakiem konkretnej daty Australian Open 2021. - To jest trudne dla wszystkich - mówił Rafael Nadal podczas ATP Finals w Londynie. - Musimy być elastyczni, zrozumieć sytuację i znaleźć sposób na rozegranie jak największej liczby turniejów w przyszłym roku.

Najnowsze