Australian Open. Finał kobiet: Kim Clijsters pokonała Na Li, wynik 2:1

2011-01-29 13:15

Po raz pierwszy w karierze Belgijka Kim Clijsters wygrała finał wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Na kortach w Melbourne Park pokonała Chinkę Na Li 2:1 (3:6, 6:3, 6:3). Mecz był jednak słaby, a Clijsters nie zachwycała grą. Była nerwowa i wolna. To Na Li dominowała w pierwszym secie. Belgijka w drugim secie zmusiła przeciwniczkę do popełniania błędów. Dwa kolejne sety należały już do zwyciężczyni tegorocznego Australian Open.

Finałowy mecz kobiet był kiepski. Tenisitkom brakowało szybkości, precyzji. Kim Clijsters dała się pokonać tylko w pierwszym secie 3:6. W drugim wykorzystała fakt, że Na Li opadła z sił. Grała słabo i bardzo ostrożnie, ale to Chinka dała się złapać w pułapkę błędów. Musiała częściej biegać po korcie. Przegrała z Belgijką 6:3.

Patrz też: Australian Open. Andy Murray pokonał Davida Ferrera. W finale zagra z Djokoviciem

Trzeci set to także dominacja Clijsters, która wygrała sześć gemów. Li zdołała tylko zebrać siły na trzy gemy. Po czterech podaniach Belgijki przegrała gem do zera. Spotkanie finałowe turnieju Australian Open trwało niewiele ponad 2 godziny.

Dla triumfatorki to drugie z rzędu zwycięstwo, po wygranej w US Open, a czwarte w wielkoszlemowym turnieju.

Kim Clijsters - Na Li, wynik 2:1 (3:6, 6:3, 6:3)