Trener Sereny Williams o Idze Świątek: -Iga ma świetne ręce i wielki potencjał

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Trener Sereny Williams o Idze Świątek: -Iga ma świetne ręce i wielki potencjał

Australian Open: Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w II rundzie miksta

2019-01-22 7:44

Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli z turnieju miksta Australian Open. Polscy tenisiści w II rundzie przegrali z rozstawionymi z numerem 3 Czeszką Barborą Krejcikovą i Amerykaninem Rajeevem Ramem. O wyniku rozstrzygnął rozgrywany przy stanie 1-1 w setach super tie-break. Świątek i Kubot przegrali 3:6, 6:4, 5-10.

Iga Świątek i Łukasz Kubot rywalizowali z parą wytrawnych deblistów. Polacy, którzy grali ze sobą dopiero drugie spotkanie, nie byli faworytami i pierwszy set potwierdził klasę rywali. W drugiej parze Świątek i Kubot zagrali już dużo lepiej, doprowadzając do super tie-breaka. Słabo jednak go zaczęli, przegrywając pięć pierwszych piłek. Nie zdołali odrobić strat i odpadli z turnieju miksta Australian Open w II rundzie.

Łukasz Kubot walczy jeszcze w turnieju debla w parze z Argentyńczykiem Horacio Zeballosem. W środę mecz awans do półfinału. Rywale to Amerykanie Ryan Harrison i Sam Querrey.