Tenis

Autor: ARCHIWUM

Australian Open: Starsza kobieta spadła z trybun! [ZDJĘCIE i WIDEO]

2016-01-21 11:08

O krok od wielkiej tragedii na Rod Laver Arena, głównym korcie Australian Open. Podczas meczu Serbki Any Ivanović z Anastasiją Sewastową z Łotwy, z trybun spadła starsza kobieta. Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Tenisistki były rozstrzęsione całą sytuacją i grę na ok. 30 minut przerwano.

Do zdarzenia doszło w pierwszym secie, gdy Ivanović prowadziła z Łotyszką 4:3. Potem Serbka przyznała, że usłyszała głośne uderzenie. - Może nie myślałam o najgorszym - śmierci - ale to naprawdę brzmiało fatalnie - powiedziała potem zawodniczka, prywatnie dziewczyna gwiazdy reprezentacji Niemiec i Manchesteru United Bastiana Schweinsteigera. - Mam nadzieję, że z tą panią wszystko w porządku. Tak, byłam roztrzęsiona tym, co się stało - dodała.

Tego samego dnia doszło do wypadku przed budynkami Australian Open - samochód wjechał w grupę osób, trzy są ranne. Dwa dni temu przerwano mecz Bernarda Tomicia z Denisem Istominem - na trybunach zemdlała kobieta i konieczna była interwencja lekarzy.

Do trzeciej rundy awansowała Ivanović. Jest tam też Agnieszka Radwańska. W Melbourne wyeliminowała już Christinę McHale i Eugenie Bouchard, teraz zmierzy się z Monicą Puig z Portoryko. W I rundzie odpadły Urszula Radwańska i Magda Linette, a także nasz jedyny singlista Jerzy Janowicz.