Australian Open zagrożone! Zawodnikom może grozić wielkie niebezpieczeństwo

2020-01-15 11:14 MSo
Australian Open
Autor: MICHAEL DODGE/AAP Australian Open

Pierwszy wielkoszlemowy turniej zbliża się wielkimi krokami. Niestety, istnieje bardzo duże ryzyko, że Australian Open może się nie odbyć z powodu fatalnej sytuacji pogodowej na kontynencie. Jedna z zawodniczek była już zmuszona poddać spotkanie z powodu duszącego dymu spowodowanego przez pożary. Czy turniej zostanie odwołany?

To może być jeden z najgorszych turniejów wielkoszlemowych w historii! Australian Open stoi pod coraz większym znakiem zapytania - wszystko przez trawiące tamtejsze lasy pożary. Dalila Jakupović nie była w stanie oddychać podczas spotkania i mimo prowadzenia w meczu, była zmuszona skreczować.

- Było bardzo źle, jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Naprawdę byłam wystraszona i bałam się, że stracę przytomność. Dlatego usiadłam na korcie. Nie mogłam chodzić. Nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło - mówiła rozżalona tenisistka po skreczowaniu spotkania.

Sytuacja jest poważna nie tylko dla zawodników, ale również dla kibiców. Kolejny dzień kwalifikacji został zawieszony z powodu zanieczyszczonego powietrza. Czy sam turniej również zostanie przełożony? Na razie nic na to nie wskazuje. Za Australian Open stoją wielkie pieniądze i sponsorzy - odwołanie zawodów byłoby wielką stratą, nie tylko dla fanów.

W Melbourne udział w drabince głównej ma aż czworo Polaków. Oprócz Huberta Hurkacza, który cały czas walczy w turnieju w Auckland, są to Iga Świątek, Magda Linette (odpadła z turnieju w Hobart) i Kamil Majchrzak. Niestety, ten ostatni był zmuszony się wycofać z powodu kontuzji!