Zbigniew Boniek krytykuje polskich ligowców. Padły mocne słowa

2020-01-15 10:45 KG
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

W ostatnim czasie kilku zawodników z polskiej PKO Ekstraklasy zmieniło swoje kluby. Jedni wybrali amerykańską MLS, inni szukają szczęścia w szkockiej Premiership. O transferach wypowiedział się na swoim twitterowym koncie prezes PZPN - Zbigniew Boniek. Były zawodnik Juventusu nie szczędził mocnych słów.

Styczniowe okno transferowe przyniosło wiele zaskoczeń. Pogoń Szczecin opuścił Adam Buksa, który zdecydował się kontynuować swoją karierę w MLS i dołączył do New England Revolution. Polski klub zarobi na tej sprzedaży około cztery miliony dolarów. Podobny kierunek obrał Jarosław Niezgoda, który jest już w Portland i ma zostać piłkarzem Timbers. Przejście najlepszego strzelca Ekstraklasy w tym sezonie ma być ogłoszone lada moment. Na konto Legi ma wpłynąć około pięć milionów euro.

Swój klub zmienił również Patryk Kliimala, który dołączył do Celticu Glasgow. Były zawodnik Jagielloni został już zaprezentowany w koszulce "The Bhoys". Mistrz Szkocji zapłacił za niego cztery miliony euro co jest nowym rekordem transferowym drużyny z Białegostoku. Na swoim Twitterze o ostatnich zmianach wypowiedział się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN nie owijał w bawełnę i jasno wyraził swoją dezaprobatę.

- Zero ambicji i planu, liczy się tylko kasa, bez żadnej wizji - napisał Boniek. Wpis wywołał sporą dyskusję i znalazło się wiele użytkowników, którzy nie zgadzali się z prezesem. - Panie prezesie, każdy wyjazd do ligi lepszej niż Ekstraklasa jest oznaką ambicji. Zacznijmy może dyskusję, co dziś oferują polskie kluby, by piłkarz nie chciał wyjeżdżać - napisał jeden z nich.

Słowa prezesa dziwią, ponieważ MLS z roku na rok staje się coraz lepsze i dawno poszło do lamusa stwierdzenie, że jest to miejsce dla "emerytów". W porównaniu do polskiej Ekstraklasy gra w Stanach wydaje się być krokiem naprzód w karierze Polaków. Celtic Glasgow to spore wyzwanie dla Klimali, lecz jest to klub, w którym napastnik może wejść na zdecydowanie wyższy poziom.

Najnowsze