Carlos Alcaraz w finale Wimbledonu! Daniił Miedwiediew pokonany!

Autor: AP Carlos Alcaraz w finale Wimbledonu! Daniił Miedwiediew pokonany!

Wimbledon 2024

2024-07-12 17:56

Carlos Alcaraz zrobił kolejny krok w kierunku obrony tytułu mistrza Wimbledonu. Hiszpan w półfinale pokonał 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:4 Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. Rywala w finale Alcaraz pozna po meczu Novak Djoković - Lorenzo Musetti. Faworytem jest Serb, którego Carlitos pokonał w ubiegłorocznym finale londyńskiego Szlema. Będzie rewanż?

Carlos Alcaraz znów zagra w finale Wimbledonu i będzie miał szansę wygrać dwa Szlemy w ciągu miesiąca. Mistrz tegorocznego Roland Garros w półfinale pokonał 6:7(1), 6:3, 6:4, 6:4 Daniiła Miedwiediewa, pogromcę Jannika Sinnera w ćwierćfinale. W pierwszym secie solidniejszy był Rosjanin, który prowadził z przewagą przełamania. Alcaraz odrobił straty, ale w tie-breaku Miedwiediew znów pokazał klasę, wygrywając wyraźnie (7-1).

W drugim secie Carlos Alcaraz przejął inicjatywę. Dominował na korcie już do końca spotkania, wygrywając trzy kolejne partie. Hiszpan pokonał Miedwiediewa już trzeci raz z rzędu. Rywala w finale pozna po meczu Novaka Djokovicia z Lorenzo Musettim. Rok temu Alcaraz w finale zmierzył się z Serbem i dość niespodziewanie pokonał go 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!