Chris Evert, Iga Świątek

i

Autor: AP

Chris Evert wskazała tenisistkę, która może zatrzymać Igę Świątek! Będzie sensacja w finale Roland Garros?

2022-06-02 17:08

Iga Świątek rozbiła Darią Kasatkiną 6:2, 6:1 i zagra w finale Roland Garros! Rozpędzona Polka wygrała 34. mecz z rzędu, wyrównując rekord legendarnej Sereny Williams z 2013 r. A Rosjankę Kasatkinę zdemolowała już w tym roku po raz czwarty. Eksperci znów zachwycają się Igą Świątek po jej kolejnym pokazie siły i niszczycielskiego tenisa. Chris Evert, 18-krotna mistrzyni turniejów Wielkiego Szlema a obecnie ekspert Eurosportu, uważa, że rozstawiona z numerem jeden Polka prezentuje się wspaniale, ale jednocześnie twierdzi, że w finale możemy mieć sensacyjną porażkę naszej gwiazdy! Kto zdaniem Chris Evert może zatrzymać Igę Świątek?

Iga Świątek wygrała 34. mecz z rzędu i po raz drugi w karierze zagra w finale Roland Garros. W 2020 roku Polka rozbiła w meczu o tytuł Amerykankę Sofię Kenin i teraz też będzie faworytką. Chris Evert choć zachwyca się grą Igi Świątek, uważa jednak, że jedna z tenisistek może ją zatrzymać - Coco Gauff. - Iga była dziś jeszcze bardziej skoncentrowana niż kiedykolwiek, widać było, że wie, jak ważne i niebezpieczne są półfinały - powiedziała słynna Chris Evert. - Kasatkina gra wszechstronny, różnorodny tenis, ale nie miała za dużo do powiedzenia w pojedynku z Igą Świątek. Moim zdaniem Świątek może pokonać teraz tylko zawodniczka dysponująca dużą siłą ognia i mocnym serwisem. W tym momencie taką zawodniczką jest tylko Coco Gauff. Ona naprawdę może pokonać Igę - dodała Chris Evert, 18-krotna mistrzyni turniejów Wielkiego Szlema a obecnie ekspert Eurosportu.

Ile zarobiła Iga Świątek w Roland Garros? Jakie są PREMIE w Paryżu?

Coco Gauff gra w drugim półfinale Roland Garros. Zaczęła zaraz po meczu Igi Świątek z Darią Kasatkiną, a jej rywalką jest Włoszka Martina Trevisan. 18-letnia Coco Gauff to wielki talent, ale Polka pokonała już Amerykankę dwa razy - rok temu w Rzymie i teraz w Miami Open.

Pierwszy trener Igi Świątek - Artur Szostaczko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze