Iga Świątek

Autor: East News Iga Świątek

IGA ŚWIĄTEK MISTRZYNIĄ ROLAND GARROS! Polka rozgromiła Kenin w drugim secie!

2020-10-10 16:42

Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy Roland Garros! To chyba najważniejsza informacja sportowa w Polsce w XXI wieku! 19-latka nie dała żadnych szans swojej rywalce. Sofia Kenin w pierwszym secie jeszcze walczyła, ale w drugiej partii została całkowicie zdemolowana przez młodszą zawodniczkę. Świątek jest pierwszą Polką, która wygrała turniej Wielkiego Szlema!

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:4, 6:1

W ostatnich tygodniach polscy kibice mieli mnóstwo okazji do radości. Mistrzem świata UFC został Jan Błachowicz, mistrzostwo świata w żużlu obronił Bartosz Zmarzlik, a Iga Świątek została mistrzynią Roland Garros! Polka od pierwszych meczów na wielkoszlemowym turnieju w Paryżu prezentowała się znakomicie. Kolejne rywalki odprawiała w ekspresowym tempie.

Zobacz: Iga Świątek wygrała French Open 2020! Tenisistka ma auto za ćwierć miliona, choć nie posiada prawa jazdy!

O sile Świątek przekonała się również utytułowana Simona Halep, rozstawiona z numerem jeden w tym turnieju. Dla Polki nie było różnicy, czy gra z niżej notowaną, czy bardziej sławną przeciwniczką. Po prostu grała swoje. Nie inaczej było w wielkim finale. Ten zaczął się dla Światek znakomicie, bo wygrała trzy gemy z rzędu. Potem Kenin zebrała się jednak i w mocny sposób odgryzła rywalce.

Bardzo szybko doprowadziła do wyrównania stanu meczu i wykorzystała słabszy moment Świątek. 19-latka zdołała jednak znów wrócić do dobrej gry i w decydującym momencie przełamała Kenin i wygrała 6:4. Drugi set był już całkowicie popisem Świątek. Grała wybornie, atakowała niemal cały czas i weszła na swój najwyższy poziom. W dodatku Amerykanka zmagała się z problemami zdrowotnymi i musiała udać się na przerwę medyczną. Być może również przez uraz nie zdołała zrobić całkowicie nic i przegrała 1:6.