Tenis, Magda Linette, Abu Zabi, WTA 500

Autor: AP Magda Linette

Ciężka przeprawa Polki

Co za mordęga Magdy Linette! Polka ledwo żywa po meczu, który trwał prawie cztery godziny

2024-02-07 16:07

To była prawdziwa droga przez mękę Magdy Linette. Czołowa polska tenisistka wystąpiła w II rundzie turnieju WTA w Abu Zabi i trafiła na rozstawioną z szóstką Beatriz Haddad Maię. Polka nie była faworytką, ale przez większość spotkania stawiała dzielny opór, ostatecznie jednak uległa 6:7(6), 7:6(1), 1:6.

Mecz trwał aż trzy godziny i czterdzieści minut! W pierwszych dwóch setach doszło do tie-breaków. Dopiero w trzeciej partii nasza tenisistka wyraźnie opadła już z sił. Brazylijka w ćwierćfinale turnieju WTA 500 zagra z Brytyjką Emmą Raducanu albo z Tunezyjką Ons Jabeur (nr 2). Był to drugi pojedynek obu tenisistek w cyklu WTA. W ubiegłym roku w Rzymie Brazylijka także zwyciężyła 7:5, 6:4.

Niesamowicie długie dwa sety

Pierwszy trener Igi Świątek bezlitośnie ją wypunktował. Mocno odpowiedział na krytykę kibiców. Wali prosto z mostu

Środowy mecz był jeszcze bardziej zacięty. Dwa pierwsze sety zakończyły się tie-breakami i trwały łącznie dłużej niż niejedna trzysetówka – dwie godziny i 47 minut. Linette miała dużą szansę zakończyć drugą partię wcześniej, bo przy w ósmym gemie przełamała rywalkę i w dziewiątym wystarczyło wykorzystać własny serwis, ale Brazylijka błyskawicznie odrobiła stratę. W trzecim secie Brazylijka od razu uzyskała przewagę, Linette zdołała wygrać tylko jednego gema.

Pogromczyni Igi Świątek ofiarą obrzydliwego ataku! Aż nóż w kieszeni się otwiera. Oberwała także od Polaka

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Linette występuje jeszcze w grze podwójnej w parze z Bernardą Perą. W ćwierćfinale polsko-amerykańsku duet zagra z rozstawionymi z numerem trzecim Chan Hao-Ching z Tajwanu i Meksykanką Giulianą Olmos.

Agnieszka Radwańska szczerze: To będzie rok Igi Świątek i Sabalenki! Nie porzucam tenisa, zagram Wimbledon