Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

ATP w Cincinnati

Co za widowisko w wykonaniu Huberta Hurkacza! Polak pewnie pokonał Stefanosa Tsitsipasa, w tle zwycięstwa piękne zagrania

2023-08-17 20:17

Hubert Hurkacz podczas ostatnich zawodów w Toronto odpadł w 1/8 finału, musiał uznać wyższość lidera światowego rankingu Carlosa Alcaraza. Po kilku dniach Polak rozpoczął zmaganie w turnieju w Cincinnati, gdzie pokonał już Thanasiego Kokkinakisa oraz Borna Coricia. Kolejnym rywala 26-latka był Stefanos Tsitsipas. Grek nie był w stanie się przeciwstawić Hurkaczowi, który prezentował znakomitą formę i triumfował 2:0 (6:3; 6:4).

Hubert Hurkacz na swojej drodze w 1/8 finału podczas turnieju ATP w Cincinnati nie miał łatwej przeprawy. Na jego drodze stanął Stefanos Tsitsipas. Grek do tej pory Amerykanina Bena Sheltona, natomiast wrocławianin zwyciężył z Borna Coriciem. Tym samym zrewanżował się za wcześniejsze porażki. Polak mocno przygotowywał się do startów na kortach w USA, ponieważ trenował już przed pierwszym meczem z Novakiem Djokoviciem. 26-latek już na początku pokonał Thanasiego Kokkinakisa 2:1. Te zawody mogły być dla Hurkacza trampoliną, z racji tego, że w ostatnim czasie spadł w rankingu ATP z 17 na 20. miejsce.

Wielkie zwycięstwo Hurkacza! Tsitsipas bez szans!

Mecz Hurkacza z Tsitsipasem rozpoczął się z lekkim opóźnieniem. Początek spotkania wrocławianin wygrał gema przy swoim podaniu, a po chwili przełamał Greka. Kolejna partia układała się po myśli najlepszego polskiego tenisisty, ponieważ przy jego serwisie rywal nie miał najmniejszych szans. Po drodze Grek potrafił zwyciężyć w jednym gemie, jednak to Hurkacz utrzymywał bezpieczną przewagę. Ostatecznie pierwszy set padł łupem wrocławianina, który zwyciężył 6:3. Jednak Grek w pewnym momencie próbował nawiązać kontakt w tej partii.

W kolejnym secie ponownie Hurkacz pokazał się z bardzo mocnej strony, Polak najpierw przełamał rywala, a następnie triumfował przy swoim serwisie. Rywal wrocławianina nie miał argumentów, aby przeciwstawić się Polakowi, jednak miał nadzieje do samego końca, aby zepsuć plany 26-latkowi. Czwarty tenisista w rankingu ATP nie chciał tak szybko przegrać tego spotkania, jednak Hurkacz pewnie doprowadził do ostatecznego triumfu. Wrocławianin w drugim secie zwyciężył 6:4.

Sonda
Czy Hubert Hurkacz będzie kiedyś liderem rankingu ATP?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze