Danielle Collins KIM JEST rywalka Igi Świątek w półfinale Australian Open?

i

Autor: AP Danielle Collins KIM JEST rywalka Igi Świątek w półfinale Australian Open?

Kim jest Danielle Collins, rywalka Igi Świątek w półfinale Australian Open?

2022-01-26 7:39

Kim jest Danielle Collins? Rywalka Igi Świątek w półfinale Australian Open. Danielle Collins zagra z Igą Świątek w półfinale Australian Open. Amerykanka już po raz drugi zagra w 1/2 finału AO. Danielle Collins zajmuje 30. miejsce w rankingu. Ma 28 lat, ale od niedawna na poważnie gra jako profesjonalna tenisistka. Wcześniej walczyła głównie w amerykańskich rozgrywkach studenckich NCAA (wygrała je dwa razy). Koncentrowała się na studiach, skończyła Uniwersytet w Wirginii. W latach 2013-2015 w ogóle nie rywalizowała w profesjonalnym cyklu. W WTA Tour zadebiutowała dopiero jako 21-latka. Danielle Collins KIM JEST rywalka Igi Świątek w półfinale AO.

Danielle Collins KIM JEST rywalka Igi Świątek półfinał Australian Open

Danielle Collins zagra z Igą Świątek w półfinale Australian Open. Amerykanka awans wywalczyła po zwycięstwie 7:5, 6:1 nad Francuzką Alize Cornet. Danielle Collins to ciekawa postać. Tenisistka z USA już po raz drugi zagra w 1/2 finału AO, a poprzednio sprawiła sensację w Melbourne w 2019 roku. Danielle Collins zajmuje 30. miejsce w rankingu. Ma 28 lat, ale od niedawna na poważnie gra jako profesjonalna tenisistka. Wcześniej Collins walczyła głównie w amerykańskich rozgrywkach studenckich NCAA (wygrała je dwa razy). Koncentrowała się na studiach, skończyła Uniwersytet w Wirginii. W latach 2013-2015 w ogóle nie rywalizowała w profesjonalnym cyklu. W WTA Tour zadebiutowała dopiero jako 21-latka. Przełomowy był 2018 rok. Danielle Collins przebojem wdarła się do Top-50 rankingu WTA. W dużym turnieju Indian Wells, gdzie grała dzięki dzikiej karcie, sprawiła sensację, dochodząc jako zupełnie nieznana zawodniczka do IV rundy. Zaraz potem był fenomenalny występ w Miami, gdzie Collins najpierw przeszła kwalifikacje, a potem doszła aż do półfinału, ogrywając m.in. słynną Venus Williams.

KIM JEST Danielle Collins, rywalka Igi Świątek w półfinale AO

Iga Świątek i Danielle Collins zagrają ze sobą po raz drugi. Polka i Amerykanka walczyły ze sobą rok temu w Adelajdzie. Iga Świątek na drodze do turniejowego triumfu pokonała Collins, która skreczowała przy stanie 6:2, 3:0 dla naszej tenisistki. Narzekała na bolesną kontuzję. Danielle Collins już raz grała w półfinale Australian Open, w 2019. W rankingu WTA zajmuje 30. miejsce. Collins dość późno na poważnie zaczęła karierę w zawodowym tourze. Wcześniej koncentrowała się na rozgrywkach uniwersyteckich w USA. Mecz Iga Świątek - Danielle Collins w półfinale Australian Open 2022 zostanie rozegrany w czwartek 27 stycznia. Początek półfinału Świątek - Collins ok. godziny 11.30 polskiego czasu (po pierwszym półfinale Barty - Keys, który zacznie się o godz. 9.30). Transmisja TV na żywo z Australian Open na antenach Eurosportu 1 i 2.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze