Iga Świątek wygrywa z Danielle Collins! Amerykanka nie była w stanie dokończyć spotkania

2021-02-25 10:16 PM
Iga Świątek
Autor: East News Iga Świątek

Iga Świątek po zakończeniu Australian Open zdecydowała się pozostać w Australii i wystartować w turnieju WTA w Adelajdzie. Polka jak dotąd radziła sobie świetnie i bez straty seta odprawiła dwie rywalki. W ćwierćfinale na jej drodze stanęła Danielle Collins, która wcześniej wyeliminowała liderkę światowego rankingu, Ashleigh Barty. W starciu z Polką Amerykanka jednak nie była już tak mocna, a ostatecznie nie zdołała nawet dokończyć meczu z powodu problemów zdrowotnych.

Nowy sezon cyklu WTA rozpoczął się dla Igi Świątek całkiem udanie. Choć kibice, po zwycięstwie Polki na kortach Rolanda Garrosa, liczyli również na wielki sukces w Australian Open, to odpadnięcie w ćwierćfinale w starciu z Simoną Halep nie jest dla młodej Polki żadną ujmą. Świątek pokazała się z bardzo dobrej strony, a swoją formę potwierdza także na turnieju WTA Adelaide, na który zdecydowała się niedługo po odpadnięciu z AO. W Adelajdzie Iga Świątek jak na razie nie ma większych problemów z kolejnymi rywalkami. Bez straty seta pokonała ona Madison Brengle oraz Maddison Inglis i pewnie awansowała do ćwierćfinału.

Tam jednak poprzeczka miała iść dużo wyżej, ponieważ 19-latka mierzyła się z Danielle Rose Collins (WTA 37), która w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowała liderkę rankingu WTA, Ashleigh Barty. Początek spotkania to był jednak koncert w wykonaniu Polki, która szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Od tego momentu Amerykanka rozpoczęła odrabianie strat, jednak zdołał tylko raz przełamać Igę, a sama miała problemy ze swoim podaniem i ostatecznie przegrała pierwszą partię 2:6.

Drugi set rozpoczął się od nerwowego gema serwisowego Polki. Iga Świątek zdołała jednak obronić trzy breakpointy i ostatecznie wygrała swoje podanie. W drugim gemie nasza tenisistka przełamała rywalkę do zera i za chwilę również bez straty punktu wygrała swoje podanie, więc mieliśmy powtórkę wyniku z pierwszego seta. Przed kolejnym gemem serwisowym rywalka Igi poprosiła o przerwę medyczną i udała się do szatni. Po powrocie próbowała grać dalej, jednak okazało się, że ból pleców jest zbyt silny i Danielle Collins poddała mecz.

Tym samym Iga Świątek mogła cieszyć się z awansu do półfinału, gdzie już czeka na nią Jil Belen Teichmann. Szwajcarka obecnie plasuje się na 61. pozycji w rankingu WTA. W ćwierćfinale pokonała ona 2:1 niewiele wyżej notowaną Łotyszkę Anastasiję Sevastovą.

Na żywo

Iga Świątek - Danielle Rose Collins

Witamy w relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego WTA Adelaide: Iga Świątek - Danielle Rose Collins! Panie powinny pojawić się na korcie ok. godziny 9:00.

Dzień dobry! Już niedługo Iga Świątek stanie do walki o awans do półfinału turnieju WTA w Adelajdzie. Polka zmierzy się z Danielle Collins, która w poprzedniej rundzie sensacyjnie wyeliminowała liderkę światowego rankingu, Ashleigh Barty.

Obie panie są już na korcie i rozpoczęły rozgrzewkę.

Iga Świątek jest w tym meczu faworytką. Polka zajmuje obecnie 18. miejsce w rankingu WTA, Amerykanka jest natomiast 37., jednak wyższa pozycja w rankingu nie pomogła choćby poprzedniej rywalce Collins, czyli Ashleigh Barty.

Zaczynamy! Serwuje Iga Świątek.

1:0

Szybki gem w wykonaniu Polki. Świątek wygrała go bez straty punktu.

1:0

Iga Świątek zyskuje przewagę przy gemie serwisowym rywalki i ma szansę na szybkie przełamanie!

2:0

Ależ gra naszej tenisistki! Pierwszy breakpoint wykorzystany i jest już 2:0!

2:0

Problemy Igi w drugim gemie serwisowym Polki, ale Collins jeszcze nie potrafi tego wykorzystać.

2:0

Danielle Collins doprowadza do równowagi, Iga musi uważać, aby nie dopuścić do szybkiego przełamania powrotnego!

2:0

Już trzecia równowaga przy gemie serwisowym Polki. Bardzo ważny moment pierwszego seta.

3:0

Nareszcie! Collins wyrzuca w aut i Świątek może cieszyć się z prowadzenia 3:0 w pierwszym secie!

3:0

Chwila przerwy i niedługo wracamy na kort. W tym czasie możecie przeczytać o tym, jak nowe zasady rankingu WTA krzywdzą m.in. Igę Świątek!

3:1

Bardzo pewny gem serwisowy Amerykanki. Iga niewiele miała do powiedzenia.

3:1

Collins znów sprawia problemy Polce przy jej gemie serwisowym, Amerykanka ma szansę na przełamanie!

3:2

Tego się nie spodziewaliśmy, podwójny błąd serwisowy Igi i Collins odrabia stratę przełamania!

3:2

Teraz serwuje Danielle Collins i ma dużą szansę na wyrównanie stanu meczu.

3:2

Seria pomyłek Collins i Świątek ma aż trzy breakpointy!

4:2

Teraz Collins dwa razy myli się przy serwisie i podarowała gema Polce! Iga z drugim przełamaniem w tym meczu.

4:2

Kolejne problemy Igi Świątek przy jej podaniu. Równowaga.

4:2

Drugi breakpoint dla Amerykanki! Polka wybroniła pierwszego, jak będzie teraz?

5:2

Iga obroniła drugi breakpoint i po chwili rozprawiła się z rywalką! Bardzo ważny gem pada łupem naszej tenisistki!

Chwila przerwy przed decydującym, być może, gemem. Sprawdź ile Iga Świątek może zarobić na turnieju WTA w Adelajdzie!

5:2

Wysokie prowadzenie Igi Świątek, ale teraz serwuje jej przeciwniczka.

5:2

Fatalne zagranie Collins! miała prostą piłkę do zagrania, ale uderzyła w siatkę! Trzy setbole dla Polki!

6:2

Fantastyczny return Igi Świątek i nasza tenisistka wygrywa pierwszego seta 6:2!

Zaczynamy drugi set, serwuje Iga Świątek.

6:2, 0:0

Problemy Polki już w pierwszym gemie serwisowym! Collins ma drugą szansę na przełamanie.

6:2, 0:0

Polka dobrze broni się przed atakami Amerykanki, obroniła już trzeci breakpoint, ale wciąż nie może wygrać swojego podania.

6:2, 1:0

Iga wygrywa swoje podanie! Collins trafia w siatkę i nie wykorzystuje swojej okazji, aby już na początku przełamać Polkę!

Chwila przerwy. Przed Igą Świątek w Adelajdzie otworzyła się wielka szansa, ale ta może ją stracić! Dowiedz się więcej!

6:2, 1:0

Wracamy do rywalizacji. Serwuje Collins, ale szybko traci dwa punkty. nasza tenisistka może mieć szansę na przełamanie.

6:2, 2:0

Ależ szybko Amerykanka przegrywa swoje podanie! Iga Świątek wygrywa gema do zera i prowadzi 2:0 w drugim secie!

6:2, 3:0

Fantastyczny gem serwisowy Polki! Znów wygrana bez straty punktu i jest już 3:0!

Iga Świątek swoją grą pokazuje, że może być naprawdę jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Nad jej występami rozpływa się legenda polskiego tenisa!

Tym razem przerwa będzie dłuższa, ponieważ Danielle Collins poprosiła o przerwę medyczną.

Obie tenisistki są już na korcie, czekamy na serwis Danielle Collins.

6:2, 3:0

KONIEC! Daniell Collins kreczuje i Polka wygrywa spotkanie!

6:2, 3:0

Zaskakujący koniec spotkania Igi Świątek z Danielle Collins. Wydawało się, że Amerykanka po przerwie medycznej będzie walczyć dalej, ale po kilku punktach przy własnym serwisie zdecydowała, że nie jest w stanie grać.

Iga Świątek wygrywa z Danielle Collins i melduje się w półfinale WTA Adelaide, gdzie zmierzy się z J. B. Teichmann. To już wszystko na dziś. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl