Iga Świątek straci OGROMNĄ szansę?! Marzenie milionów jest na wyciągnięcie ręki, ale pojawił się potężny problem

2021-02-24 13:15 ŁOLI
Iga Świątek
Autor: East News Iga Świątek

Iga Świątek bardzo dobrze radzi sobie podczas swoich kolejnych meczów i nie inaczej jest w przypadku turnieju WTA Adelaide, gdzie po pokonaniu dwóch kolejnych rywalek czeka ją wtarcie w ćwierćfinale australijskiej imprezy. Do tej pory polska tenisistka bez problemu radziła sobie w pojedynkach w I i II rundzie i ma realną szansę na to, aby przejść do kolejnej fazy turnieju. Impreza w Adelaidzie ma jednak pewien minus, który może pozbawić zawodników wielkiej szansy.

Gwiazdy sportu muszą liczyć się z tym, że ciągłe wyjazdy są nieodłącznym elementem uprawianej przez nich dyscypliny. Po tym, jak Iga Świątek wyruszyła na Australian Open, cały czas znajduje się w Australii, gdzie obecnie walczy w kolejnej imprezie WTA Adelaide. Polka świetni sobie radzi na kortach, rozbijając kolejne rywalki na swojej drodze. W pierwszej rundzie jej wyższość musiała uznać Madison Brengle, która przegrała 3:6, 4:6, a w kolejnym starciu Świątek bez problemu rozprawiła się z Maddison Inglis, pokonując Australijkę 6:1, 6:3. Polska tenisistka już w najbliższy czwartek o godzinie 9:00 zmierzy się ze swoją kolejną rywalką, Danielle Collins. Pomimo tego, że Iga nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek, jedno jest pewne. Na pewno spędzi najbliższe godziny w hotelu. 

CZYTAJ TAKŻE: Ogromne PROBLEMY młodego piłkarza. Pijany trafił w ręce policji. Wcześniej z kolegami ZDEMOLOWAŁ samochody

Jak się okazuje zawodnicy. którzy przybyli do Adelaide na turniej, znajdują się w tzw. "bańce". Oznacza to przede wszystkim, że nie mogą swobodnie poruszać się do mieście i swój czas spędzają przede wszystkim na kortach oraz w hotelu. To sprawia, że wielu z nich straciło już swoją szasnę na to, aby poznać miasto, które zalicza się do jednych z najpiękniejszych w Australii. Podróż do Adelaide i zwiedzenie miasta jest marzeniem wielu osób, a tenisiści znaleźli się od niego na wyciągnięcie ręki. Wszystko zniszczyła jednak pandemia.

Zobacz także: Mariusz Pudzianowski bezlitośnie zaatakowany

Obostrzenia wprowadzone w Australii Południowej, gdzie znajduje się Adelaide wymagają m.in. zasłaniania ust i nosa. Aby uniknąć się zarażenia koronawirusem, tenisiści zmuszeni są do przestrzegania bardzo rygorystycznych zasad. Ponadto, przez życie w "bańce", wielu zawodników nie miało okazji zobaczyć zbyt wiele miasta, ponieważ po odpadnięciu z turnieju wyjechali oni z Australii Południowej. 

Sprawdź: Anna Lewandowska otwarcie o DEPRESJI. To dotknie nawet bezdusznych. Skala problemu jest niewyobrażalna

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ma zmienić się już w najbliższy piątek, czyli dzień do ćwierćfinałowym meczu Igi Świątek. Grafik tenisistki jest jednak bardzo napięty i najprawdopodobniej od razu po zakończeniu rywalizacji w Adelaidzie, przeniesie się ona do Doha. Ewentualne odpadnięcie w czwartek z Danielle Collins może sprawić, że Polka również nie będzie miała okazji do tego, by zwiedzić miasto znajdujące się na południu Australii. 

Nie przegap: Robert Lewandowski zamieni Bundesligę na MLS? Jasna deklaracja polskiego snajpera

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze