Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Niepokojące doniesienia

Fatalne wieści o Idze Świątek spadły jak grom z jasnego nieba! Polka ma olbrzymi problem, potwierdził się czarny scenariusz

2023-03-07 10:38

Iga Świątek ma za sobą niezwykle udany okres na Bliskim Wschodzie, ale już wkrótce wróci do gry po krótkiej przerwie. Tym razem będzie broniła mnóstwo punktów w Indian Wells i Miami, ale przed rozpoczęciem rywalizacji w Kalifornii zmaga się z dużym problemem. Świątek przebywa już w Stanach Zjednoczonych, gdzie potwierdziły się fatalne wieści.

Iga Świątek nie najlepiej rozpoczęła sezon w styczniu, ale już w lutym świetnie zaprezentowała się w Dosze i Dubaju. W stolicy Kataru wygrała turniej w znakomitym stylu, tracąc po drodze zaledwie 5 gemów. Kilka dni później potwierdziła fantastyczną formę, dochodząc do finału w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W nim trochę niespodziewanie gładko uległa Barborze Krejcikovej (4:6, 2:6), ale już w trakcie turnieju sporo mówiło się o jej chorobie. Polka walczyła z przeziębieniem i rywalką i ostatecznie nie dała rady jej sprostać. Na szczęście po powrocie z Dubaju miała kilka dni dla siebie, które spędziła w Polsce. Spokojny okres szybko dobiegł jednak końca, a Świątek jest już w Stanach Zjednoczonych. Niestety, na miejscu potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz.

Fatalne wieści o Idze Świątek spadły jak grom z jasnego nieba! Olbrzymi problem

Jak poinformował Marcin Cholewiński, 21-latka w dalszym ciągu zmaga się z przeziębieniem. Obecny na miejscu dziennikarz uczestniczył w poniedziałkowym treningu Świątek i przekazał, że trzykrotna triumfatorka turniejów Wielkiego Szlema podczas przerw w zajęciach kaszlała, kichała i czyściła nos. Nie przeszkodziło jej to jednak w odbyciu sesji, która całkowicie zapełniła trybuny kortu treningowego. Po wszystkim pomimo infekcji Iga rozdawała kibicom autografy i pozowała z nimi do wspólnych zdjęć. Pewną nadzieją na poprawę jej samopoczucia jest pogoda panująca w Kalifornii.

W Indian Wells w ciągu dnia temperatura waha się od 20 do 25 stopni, a po zachodzie słońca spada do 10 stopni Celsjusza. Zawodnicy określają te warunki idealnymi do gry. Kibice z pewnością ściskają kciuki, by Świątek w pełni sił przystąpiła do prestiżowego turnieju nazywanego "piątą lewą Wielkiego Szlema". Tym bardziej, że przed rokiem w nim triumfowała i broni 1000 punktów w rankingu WTA.

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze