Autor: AP Coco Gauff mistrzynią US Open! Aryna Sabalenka ograna w finale! Finał US Open Gauff - Sabalenka WYNIK RELACJA NA ŻYWO

Finał US Open kobiet

2023-09-10 0:33

Coco Gauff mistrzynią US Open! Młoda Amerykanka po szalonym finale pokonała 2:6, 6:3, 6:2 Arynę Sabalenkę, która mimo tej porażki wyprzedzi Igę Świątek w rankingu WTA, zostając nowym numerem 1. Pierwszy set nie zapowiadał zwycięstwa Coco Gauff. Aryna Sabalenka wygrała go, dominując na korcie, a wyraźnie usztywniona tenisistka z USA grała bez błysku. Wszystko zmieniło się w drugim secie. Gauff rozkręciła się, w swoim stylu szalała w defensywie, a rozregulowana Białorusinka popełniała coraz więcej błędów. Stawką finału US Open był tytuł mistrzyni i aż 3 mln dolarów. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik finału US Open kobiet Gauff - Sabalenka.

Coco Gauff kontra Aryna Sabalenka w finale kobiet US Open 2023. Amerykanka i Białorusinka walczą o tytuł, 2000 punktów w rankingu WTA i 3 mln dolarów premii. Gauff i Sabalenka grały ze sobą 5 razy. Bilans tej rywalizacji to 3-2 dla młodej tenisistki z USA. Panie ostatni raz spotkały się w tym sezonie w Indian Wells i Sabalenka rozbiła wtedy Gauff 6:4, 6:0. Białorusinka już na pewno wyprzedzi Igę Świątek w rankingu. Po raz pierwszy zostanie numerem 1.

Finał Gauff - Sabalenka RELACJA NA ŻYWO Finał US Open kobiet WYNIK LIVE

Coco Gauff w US Open 2023 walczy o premierowy wielkoszlemowy triumf w karierze. W półfinale pokonała 6:4, 7:5 Czeszkę Karolinę Muchovą i było to już drugie jej zwycięstwo nad tą zawodniczką w krótkim czasie (poprzednio w finale WTA Cincinnati). Aryna Sabalenka w pierwszym secie meczu z Madison Keys dała się zupełnie zdominować, ale potem po dwóch kolejnych zaciętych partiach wyszarpała zwycięstwo 0:6, 7:6, 7:6. W drugim secie Białorusinka wpadła w szał. Przegrywając 0:6, 1:2, zaczęła wykrzykiwać przekleństwa w kierunku swojego boksu. Rzucała też rakietami. Sabalenka wrzeszczała po rosyjsku, ale kibice znający ten język łatwo przetłumaczyli jej słowa. "Kij raz w roku wystrzeli. Ale dlaczego k... w półfinale, s...o?!" - wrzeszczała Aryna Sabalenka, mając pewnie na myśli świetną grę Madison Keys, która do tego momentu grała jak natchniona. Poniżej wideo z tą nieprzyjemną sytuacją.

Gauff - Sabalenka NA ŻYWO Finał US Open Relacja live wynik

Mecz Coco Gauff - Aryna Sabalenka w finale US Open 2023 zostanie rozegrany sobotę 9 września. Początek finału kobiet Gauff - Sabalenka o godzinie 22 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z finału US Open kobiet Gauff - Sabalenka.

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!