Rafael Nadal

Autor: AP

KOSMICZNY FINAŁ US Open! Rafael Nadal ograł Daniła Miedwiediewa i... się poryczał WIDEO

2019-09-09 4:00

Nadal - Miedwiediew WYNIK RELACJA NA ŻYWO FINAŁ US Open LIVE. Rafael Nadal mistrzem US Open po pięciu setach i pięciu godzinach niesamowitej walki! W kosmicznym finale hiszpański tenisista pokonał Rosjanina Daniła Miedwiediewa 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4. W trzecim secie Nadal był już blisko zwycięstwa, ale nagle wygrana zaczęła wyślizgiwać mu się z rąk. Niesamowity Miedwiediew poderwał się do walki, a finał z minuty na minutę, z gema na gema i z seta na seta stawał się coraz bardziej dramatyczny i pasjonujący. W piątej partii obaj już byli skrajnie wyczerpani. Wreszcie Hiszpan złamał opór Rosjanina. Poniżej zapis relacji na żywo z wspaniałego finału US Open 2019. Nadal - Miedwiediew WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE.

FINAŁ US Open NA ŻYWO Nadal - Miedwiediew LIVE WYNIK RELACJA ONLINE

Danił Miedwiediew i Rafael Nadal do finału awansowali po trzysetowych bojach, co pozwoliło im zachować więcej sił. Rosjanin zaskakująco łatwo rozprawił się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem (7:6, 6:4, 6:3). Nadal w pierwszym secie starcia z Włochem Matteo Berrettinim miał duże problemy i bronił dwóch piłek setowych, ale potem jego przewaga rosła. Wygrał 7:6(6), 6:4, 6:1. Doświadczenie będzie oczywiście atutem mistrza z Majorki. Nadal aż 18 razy wygrał turnieje wielkoszlemowe, w tm 3 razy US Open (2010, 2013, 2017). Miedwiediew po raz pierwszy zagra w finale Szlema. Rosjanin to jednak taki typ tenisisty, że raczej nie należy się spodziewać, że dopadnie go trema. Jest bardzo pewny siebie, sprytny, gra imponująco dojrzały tenis oparty na świetnym serwisie i doskonałej - przy tych warunkach fizycznych - defensywie i regularności. Po zmianie nawierzchni z trawiastej na twardą spisywał się znakomicie. Wygrał turniej w Cincinnati, pokonując m.in. samego Novaka Djokovicia (w półfinale), w Waszyngtonie i Montrealu doszedł do finałów. W tym czasie przegrał tylko dwa mecze - z Nickiem Kyrgiosem i... Rafaelem Nadalem. W finale w Montrealu Hiszpan zdemolował Rosjanina 6:3, 6:0. Czy to zapowiedź jednostronnego finału US Open? Raczej nie, bo kanadyjski finał rozgrywany był w trudnych warunkach, przy porywistym wietrze, z którym Miedwiediew wyraźnie sobie nie radził, a Nadal jest mistrzem gry przy wietrze. Faworytem jednak jest oczywiście Nadal, ale zajmujący 5. miejsce w rankingu ATP Rosjanin z pewnością zawiesi mu wysoko poprzeczkę.

Nadal - Miedwiediew RELACJA NA ŻYWO FINAŁ US Open LIVE WYNIK w INTERNECIE

Rafael Nadal - Danił Miedwiediew NA ŻYWO FINAŁ US Open KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE? Mecz Rafael Nadal - Danił Miedwiediew w finale US Open 2019 mężczyzn zostanie rozegrany w niedzielę 8 września. Początek finału US Open Rafael Nadal - Danił Miedwiediew o godzinie 22 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo online.