Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski

Autor: archiwum se.pl

Finały ATP World Tour. Frytka i Matka wygrywają na otwarcie

2013-11-04 16:12

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski od zwycięstwa rozpoczęli swój udział w Finałach ATP World Tour w Londynie. W swoim pierwszym meczu Polacy pokonali rozstawionych z numerem 5 Jeana-Juliena Rojera i Aisama-ul-Haq Qureshiego 6:3, 7:6(8).

Fyrstenberg i Matkowski pojechali do Londynu po rocznej przerwie i pokazali, że nie zamierzają zmarnować szansy. Polski debel wygrał w pierwszym meczu po zaciętym boju z pakistańsko-holenderską parą. W pierwszym secie Fyrstenberg i Matkowski wyrali go do 3.

Przeczytaj koniecznie: Ranking ATP. Spadek Jerzego Janowicza, awans Michała Przysiężnego

Więćej problemów mieli w drugim secie, który rozstrzygnęli dopiero w tie-breaku, choć mogli wcześniej, kiedy Fyrstenberg przy stanie 6:5 serwował na mecz. W końcu czwarta piłka meczowa okazała się ostatnią.

Polaków czekają jeszcze mecze z najlepszymi deblistami świata braćmi Bobem i Mikiem Bryanami oraz chorwacko-brazylijską parą Ivan Dodig i Marcelo Melo. Do półfinałów awansują po dwa zespoły z każdej z grup.

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 8) / Marcin Matkowski (Polska, 8) - Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan, 5) / Jean-Julien Rojer (Holandia, 5) 6:3, 7:6(8)