Magdalena Fręch

Autor: Cyfra Sport Magdalena Fręch

Magdalena Fręch dołącza do reszty Polek w II rundzie Wimbledonu! Wielkie zwycięstwo nad Camilą Giorgi!

2022-06-28 21:06

Fręch - Giorgi RELACJA. Magdalena Fręch trafiła zdecydowanie najgorzej ze wszystkich polskich zawodniczek, które wystartowały w tegorocznym Wimbledonie. Jej przeciwniczką była Camila Giorgi, obecnie 27. rakieta świata. 24-latka nie przestraszyła się jednak głośnego nazwiska i od początku starała się grać swoje. Pierwszy set był niezwykle zacięty i zakończył się dopiero po tie-breaku, gdzie więcej zimnej krwi zachowała Polka. W drugiej partii Giorgi już kompletnie się posypała - wygrała tylko jednego gema! Fręch była bezlitosna i ostatecznie wygrała całe spotkanie 7:6(4), 6:1 i melduje się w II rundzie Wimbledonu! Fręch - Giorgi WYNIK.

Magdalena Fręch - Camila Giorgi

Dzień dobry! Witamy w relacji na żywo z meczu Magdalena Fręch - Camila Giorgi w I rundzie Wimbledonu. Jest to ostatni mecz na korcie nr 4. Spotkanie powinno rozpocząć się około 19-20 polskiego czasu, bądźcie z nami!

Magdalena Fręch wyjdzie na kort po meczu Lopez - Van De Zandschulp. Holender prowadzi już 2:0 w setach i jest spora szansa, że Polka i Włoszka rozpoczną grę już za kilkadziesiąt minut.

Ven De Zandschulp właśnie pokonał Lopeza w trzysetowym pojedynku! Fręch i Giorgi powinny zacząć za ok. 15 minut.

Panie już są na korcie.

Grają, serwuje Giorgi.

Problemy Giorgi, Polka wywiera presję i mamy 40:30 dla Fręch, break-point.

Szkoda, Fręch w siatkę, równowaga.

Fręch miała przewagę, ale jej nie wykorzystała, teraz to Giorgi może zamknąć gema.

Giorgi w siatkę, 40:40.

Polka, w aut, Giorgi w siatkę, znów równowaga.

Bardzo długi gem. Włoszka ponownie nie wykorzystała okazji do wygrania swojego podania i uderzając w siatkę w prostej sytuacji.

0:1

Gem Giorgi. Włoszka w końcu wykorzystała swoją przewagę przy podaniu. Fręch długo broniła się, ale nie zdołała zrobić tego jeszcze jednego kroku, by przełamać rywalkę.

1:1

Gem Fręch. Fręch zaczęła od błędu, ale później dobrze wymuszała błędy na rywalce inteligentnymi zagraniami w wymianach. Pod koniec straciła jeszcze jeden punkt, ale ostatecznie zamknęła gema bez walki na przewagi.

Znów może być ciekawie, 30:30 przy podaniu Giorgi. Włoszka agresywną grą zdobyła dwa punkty, ale zaraz dwa straciła po swoich błędach.

Giorgi as, Giorgi aut i 40:40, znów na przewagi.

1:2

Gem Giorgi. Teraz nie było tak długo, Giorgi szybko zyskała przewagę i w kolejnej akcji to Fręch się pomyliła, wyrzuciła na aut i przegrywa gema.

2:2

Gem Fręch. Polka nie uniknęła problemów, ale przy stanie 30:30 zagrała dwa bardzo dobre serwisy do środka i oba returny Giorgi wylądowały na aut. Dobry gem Magdy.

2:3

Gem Giorgi. Tym razem Włoszka bez większych problemów, oddała Magdzie tylko jeden punkt. Miejmy nadzieję, że nie napędzi się teraz rywalka naszej reprezentantki.

Kłopoty Polki, nie potrafi zaskoczyć Włoszki serwisem i już 30:0 dla rywalki.

Włoszka pomaga błędami, 30:30.

Fręch w siatkę, 30:40, break-point dla Giorgi!

Broni się Polka, serwis na Włoszkę i ta uderza w siatkę!

3:3

Gem Fręch. I jest gem! Wydawało się, że Giorgi już zyskała przewagę, ale zdecydowała się na smecz, który wyszedł na aut. jest wyrównanie.

3:4

Gem Giorgi. Ehh, szkoda! Fręch miała już 30:0 przy podaniu Włoszki, ale w tym momencie uruchomiła ona świetny pierwszy serwis i zdobyła cztery punkty z rzędu, kończąc gema asem.

Bardzo słaby pierwszy serwis Polki, Giorgi bardzo dobrze atakowała drugie podanie naszej zawodniczki i znów 40:30 dla rywalki.

As! 40:40.

Wraca serwis Polki, dobre podanie wywarło presję na Giorgi i w końcu Włoszka wyrzuca na aut.

Fręch w siatkę, znów 40:40.

Podwójny błąd serwisowy... break-point dla Giorgi.

Uff! Wydawało się, że był kolejny błąd przy serwisie Fręch, ale jednak trafiła w linię i Giorgi wyrzuca na aut. Równowaga.

Agresywny atak Giorgi na drugi serwis Fręch i nasza reprezentantka znów w siatkę. Przewaga Giorgi.

Powalczą tu jeszcze panie, teraz Włoszka wyrzuca na aut. Szósta równowaga.

Siódma równowaga, Giorgi nie wykorzystała kolejnego break-pointa.

Włoszka w aut po skrócie Polki, pierwsza okazja dla naszej zawodniczki na wygranie gema od dawna!

4:4

Gem Fręch! Udało się! Giorgi miała kilka break-pointów, ale żadnego z nich nie wykorzystała i w końcu to Fręch domknęła swój gem serwisowy!

Znowu gramy na przewagi. 40:40 przy podaniu Giorgi.

Fręch w aut, Giorgi w aut, równowaga.

Ależ błąd Włoszki! Prosta piłka ląduje za linią końcową i break-point dla Fręch!

5:4

Gem Fręch, PRZEŁAMANIE! MAMY TO! Giorgi w kluczowym momencie zaczęła popełniać błędy i przy przewadze Fręch znów wyrzuciła piłkę na aut! Polka będzie serwować po zwycięstwo w secie!

Źle to się zaczęło, dwa auty i 0:30 z perspektywy serwującej...

Dwie piękne akcje przy siatce Magdy i jest 30:30!

As Magdy! Piłka setowa!

Znów będzie na przewagi, świetny return Giorgi i Fręch nie sięga piłki, 40:40.

5:5

Gem Giorgi, przełamanie! NIESTETY! Fręch nie utrzymała podania i Włoszka bardzo szybko odrobiła straty i znów mamy remis.

5:6

Gem Giorgi. Włoszka bez większych problemów wygrywa swoje podanie. Fręch nie miała pomysłu jak odpowiedzieć na dobre serwisy rywalki.

6:6

Gem Fręch. Pierwszy gem wygrany do zera, Polka szybko uwinęła się przy swoim podaniu i mamy tie-break!

Giorgi zaczyna od podwójnego błędu, minibreak na konto Fręch.

Fręch prowadzi już 3:0! Giorgi dwa razy w siatkę.

Świetny forhend Giorgi, nie do odebrania. Za chwilę jednak Fręch świetnie oszukała Włoszkę i mamy już 4:1 z dwoma minibreakami!

Giorgi w aut przy pierwszym serwisie Fręch. Przy drugim podaniu Polka zagrała w aut. 5:2 dla Fręch i dwa serwisy Giorgi teraz.

Giorgi w aut! 6:3 i dwa podania Fręch! Piłki setowe!

Świetny return Giorgi, 6:4, ale jeszcze jeden serwis Fręch.

7:6(4)

Set Magdalena Fręch! Giorgi zagrywa w siatkę po podaniu Polki i tym samym nasza zawodniczka wygrywa pierwszego seta, BRAWO!

Zaczynamy drugiego seta, serwuje Fręch.

40:40 przy podaniu Fręch. Polka miała już 40:15, ale zagrała najpierw na aut, a potem w siatkę.

7:6(4), 1:0

Gem Fręch. Ale błędy wciąż popełnia też Giorgi, która wyrzuca na aut i Polka cieszy się z pierwszego gema w drugim secie.

Fatalne błędy Giorgi, 40:0 dla Polki!

7:6(4), 2:0

Gem Fręch, przełamanie! Ależ gem na konto Polki! Giorgi wyrzucała po autach aż do stanu 0:40, a w ostatnim punkcie Fręch popisała się cudownym skrótem za siatkę i nasza zawodniczka ma przełamanie na początku seta!

7:6(4), 3:0

Gem Fręch. Ależ rozpędziła się Fręch! Kolejny gem do zera, tym razem przy swoim podaniu, Giorgi rozbita! Oby tylko Polka utrzymała taki stan rzeczy.

Podwójny błąd serwisowy Włoszki, 40:30 dla Polki!

Za mało agresywnie zagrała Fręch i po chwili zmuszona do błędu, 40:40.

Włoszka za mocno po prostej, aut, przewaga Fręch!

7:6(4), 4:0

Gem Fręch, przełamanie! TAK JEST! Giorgi znów zagrywa za linię boczną i Polka ma już dwa przełamania przewagi!

Teraz już tak łatwo nie jest, 40:40 przy podaniu Fręch..

7:6(4), 4:1

Gem Giorgi, przełamanie! Niestety, Fręch nie dała rady potwierdzić drugiego przełamania! Włoszka nie myliła się tak często i wymuszała błędy na Polce. Wciąż jednak Fręch ma dużo lepszą sytuację.

Znów wielka szansa dla Magdy Fręch! 40:15 dla Polki przy podaniu Giorgi!

7:6(4), 5:1

Gem Fręch, przełamanie! Włoszka wyraźnie osłabła! Odrobienie przełamania nic jej nie dało, bo znów bardzo dużo błędów z jej strony i traci kolejne swoje podanie. Fręch serwuje po zwycięstwo w meczu.

40:0 dla Magdy! Piłki meczowe!

7:6(4), 6:1

Gem, set i mecz MAGDALENA FRĘCH! As serwisowy na sam koniec i Magdalena Fręch pokonuje 27. na świecie Camilę Giorgi, WIELKIE BRAWA!

To zwycięstwo oznacza, że pięć Polek, które wystartowały w głównej drabince Wimbledonu, awansowało do II rundy! To historyczne wydarzenie dla polskiego tenisa.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Fręch – Giorgi RELACJA NA ŻYWO I runda Wimbledonu Fręch – Giorgi WYNIK LIVE

Magdalena Fręch po raz pierwszy w karierze znalazła się w drabince głównej Wimbledonu. Na turniejach wielkoszlemowych najdalej zaszła do II rundy, a było to w 2018 roku na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Teraz będzie jej trudno nawet wyrównać ten wynik, bowiem w I rundzie tegorocznego Wimbledonu trafiła na Camilę Giorgi (WTA 27.). Gdyby jednak udało się jej pokonać włoszkę, to byłoby to historyczne wydarzenie, bowiem w II rundzie londyńskiej imprezy mielibyśmy aż pięć polskich tenisistek!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE