Hubert Hurkacz odpadł z Wimbledonu

i

Autor: AP PHOTO/ALASTAIR GRANT Hubert Hurkacz odpadł z Wimbledonu

Hubert Hurkacz miał wielkie problemy zdrowotne na Wimbledonie! Kibice o niczym nie wiedzieli. Dlatego przegrał?

2022-06-28 7:41

Obaj polscy tenisiści odpadli już z drabinki turnieju męskiego na Wimbledonie. Trawiaste korty w stolicy Anglii nie sprzyjały ani Hubertowi Hurkaczowi, ani Kamilowi Majchrzakowi. Pierwszy z nich toczył długi, pięciosetowy bój z Alejandro Davidovichem Fokiną. Dopiero po spotkaniu wyszło na jaw, skąd wzięły się takie poważne problemy Hurkacza.

Ani Hubert Hurkacz, ani Kamil Majchrzak nie przebrnęli przez pierwszą rundę londyńskiego turnieju. Obaj pożegnali się z Wimbledonem już pierwszego dnia. Zdecydowanie bliżej awansu był wrocławianin, który toczył zacięty bój z Alejandro Davidovichem Fokiną. Najlepszy polski singlista przegrał pierwsze dwa sety, ale po kolejnej deszczowej przerwie zaczął wracać do meczu i w piątej partii był blisko wygranej. Ostatecznie przegrał po supertie-breaku.

Wimbledon: Hurkacz miał wielkie problemy zdrowotne!

Wojciech Fibak zdradził kulisy problemów Polaka w rozmowie z „Interią”. Były tenisista przyznał, że rozmawiał w trakcie spotkania z Hurkaczem. Ten miał mierzyć się z kłopotami żołądkowymi i wynikającymi z tego poważnymi bólami.

NIE PRZEGAP! Czy mecz Świątek - Fett jest zagrożony? Wielkie ulewy w Londynie! Wiemy, czy pogoda może przeszkodzić Polce

- Korespondowałem SMS-em z Hubertem w drugiej przerwie meczu. Współczuję mu, bo miał zatrucie żołądkowe i związane z tym bóle. Akurat dziś go dopadło. Było widać, że on się źle czuje. Hubert słaniał się na nogach. W trzecim secie nawet tego nie ukrywał – przyznał Fibak.

Sonda
Wimbledon: Który z Polaków zajdzie najdalej?

Wimbledon: Polacy grają dalej!

Po pierwszym dniu z turniejem Wimbledon pożegnali się Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. W komplecie awansowały za to nasze tenisistki - Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa i Magda Linette weszły do drugiej rundy. We wtorek, 28 czerwca o awans zagrają pozostałe dwie Polki - Iga Świątek i Magdalena Fręch. Relacje na Sport.se.pl.

Dziennikarze "Super Expressu" o Wimbledonie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze