Autor: AP Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Wiedniu już w I rundzie! Andy Murray zrewanżował się Polakowi!

2021-10-25 21:35

Hurkacz - Murray WYNIK meczu ATP Wiedeń. Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP w Wiedniu już w I rundzie po porażce 4:6, 7:6(6), 3:6 z Andym Murrayem. Słynny Szkot zrewanżował się Polakowi za niedawne porażki w Cincinnati i Metz, zmniejszając jego szanse na awans do kończących sezon ATP Finals. Hurkacz pod koniec drugiego seta obronił piłkę meczową, a kiedy na początku decydującej partii szybko przełamał podanie Murraya, wydawało się, że przejął już kontrolę nad przebiegiem meczu. Nic z tego, skończyło się przykrą porażką.

Hurkacz - Murray WYNIK meczu Wiedeń 25.10

Hubert Hurkacz walczy o awans do kończących sezon ATP Finals, więc bardzo potrzebuje punktów i kolejnych zwycięstw. Po występie w Wiedniu pozostanie mu jednak ogromny niedosyt. Hurkacz przed pojedynkiem z grającym dzięki dzikiej karcie Andym Murrayem był faworytem. Polak ostatnio dwukrotnie pokonał słynnego Szkota (w Cincinnati i Metz), nie tracąc w obu pojedynkach żadnego seta. Na wolnej nawierzchni w Wiedniu od początu grało mu się jednak ciężko z doświadczonym rywalem. Były mistrz Wimbledonu i US Open wygrał pierwszego seta, a pod koniec drugiej partii miał w tie-breaku piłkę meczową. Hurkacz obronił ją, a po chwili to on cieszył się ze zwycięstwa w drugim secie po podwójnym błędzie serwisowym Szkota.

Hubert Hurkacz WYNIK meczu ATP Wiedeń

Na samym początku trzeciego seta Hubert Hurkacz przełamał serwis Andy'ego Murraya, który wyglądał jakby opadał z sił. Polak jednak szybko roztrwonił przewagę, a potem sam po gorszym okresie gry stracił podanie. Szkot wykorzystał ogromne doświadczenie i nie wypuścił już zwycięstwa z rąk. To on w II rundzie turnieju w Wiedniu zagra w środę z 18-letnim Hiszpanem Carlosem Alcarazem (nr 42).

Hurkacz - Murray WYNIK RELACJA NA ŻYWO ATP Wiedeń

Hubert Hurkacz w rankingu ATP Race zajmuje wciąż 9. miejsce premiowane grą w ATP Finals (Rafael Nadal, który jest przed Polakiem, zakończył już sezon). Jednak ta porażka może się okazać bardzo kosztowna. Goniący wrocławianina rywale rywalizację w Wiedniu rozpoczną we wtorek. Najbliżej Hurkacza są Jannik Sinner, Cameron Norrie i Felix Auger-Aliassime. Mogą teraz wyprzedzić Hurkacza, który do gry wróci za tydzień w Paryżu w turnieju ATP Masters 1000. Tam do wygrania będzie aż 1000 pkt.