2021-10-25 21:35
Autor: AP Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Wiedniu już w I rundzie! Andy Murray zrewanżował się Polakowi!

Hurkacz - Murray WYNIK meczu ATP Wiedeń. Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP w Wiedniu już w I rundzie po porażce 4:6, 7:6(6), 3:6 z Andym Murrayem. Słynny Szkot zrewanżował się Polakowi za niedawne porażki w Cincinnati i Metz, zmniejszając jego szanse na awans do kończących sezon ATP Finals. Hurkacz pod koniec drugiego seta obronił piłkę meczową, a kiedy na początku decydującej partii szybko przełamał podanie Murraya, wydawało się, że przejął już kontrolę nad przebiegiem meczu. Nic z tego, skończyło się przykrą porażką.

Hurkacz - Murray WYNIK meczu Wiedeń 25.10

Hubert Hurkacz walczy o awans do kończących sezon ATP Finals, więc bardzo potrzebuje punktów i kolejnych zwycięstw. Po występie w Wiedniu pozostanie mu jednak ogromny niedosyt. Hurkacz przed pojedynkiem z grającym dzięki dzikiej karcie Andym Murrayem był faworytem. Polak ostatnio dwukrotnie pokonał słynnego Szkota (w Cincinnati i Metz), nie tracąc w obu pojedynkach żadnego seta. Na wolnej nawierzchni w Wiedniu od początu grało mu się jednak ciężko z doświadczonym rywalem. Były mistrz Wimbledonu i US Open wygrał pierwszego seta, a pod koniec drugiej partii miał w tie-breaku piłkę meczową. Hurkacz obronił ją, a po chwili to on cieszył się ze zwycięstwa w drugim secie po podwójnym błędzie serwisowym Szkota.

Hubert Hurkacz WYNIK meczu ATP Wiedeń

Na samym początku trzeciego seta Hubert Hurkacz przełamał serwis Andy'ego Murraya, który wyglądał jakby opadał z sił. Polak jednak szybko roztrwonił przewagę, a potem sam po gorszym okresie gry stracił podanie. Szkot wykorzystał ogromne doświadczenie i nie wypuścił już zwycięstwa z rąk. To on w II rundzie turnieju w Wiedniu zagra w środę z 18-letnim Hiszpanem Carlosem Alcarazem (nr 42).

Hurkacz - Murray WYNIK RELACJA NA ŻYWO ATP Wiedeń

Hubert Hurkacz w rankingu ATP Race zajmuje wciąż 9. miejsce premiowane grą w ATP Finals (Rafael Nadal, który jest przed Polakiem, zakończył już sezon). Jednak ta porażka może się okazać bardzo kosztowna. Goniący wrocławianina rywale rywalizację w Wiedniu rozpoczną we wtorek. Najbliżej Hurkacza są Jannik Sinner, Cameron Norrie i Felix Auger-Aliassime. Mogą teraz wyprzedzić Hurkacza, który do gry wróci za tydzień w Paryżu w turnieju ATP Masters 1000. Tam do wygrania będzie aż 1000 pkt.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE