Autor: AP Hubert Hurkacz - Tallon Griekspoor Relacja NA ŻYWO ATP Bazylea Hurkacz - Griekspoor WYNIK NA ŻYWO Relacja live online

ATP Bazylea

Hubert Hurkacz w półfinale ATP Bazylea! Ponad dwie godziny wymiany ciosów z Griekspoorem

2023-10-27 16:28

Hubert Hurkacz pokonał Tallona Griekspoora 6:7, 6:4, 6:4 w ćwierćfinale turnieju ATP w Bazylei. Spotkanie trwało dwie godziny i 19 minut. W półfinale rywalem najlepszego polskiego tenisisty będzie Francuz Ugo Humbert lub Szwajcar Dominic Stricker.

Hurkacz i Griekspor do piątkowego meczu grali ze sobą dwa razy i oba te pojedynki były niezwykle zacięte i dramatyczne. Oba też rozegrali w tym sezonie. Najpierw górą był Hurkacz, który pokonał Grekspoora 6:3, 5:7, 6:7(13), 7:6(5), 6:4 w Roland Garros. Potem Holender zrewanżował się Polakowi na trawie w Halle, wygrywając 6:3, 1:6, 7:6(6). W piątkowe popołudnie znów byliśmy świadkami wyrównanego spotkania.

W pierwszym secie tenisiści wygrywali gemy przy swoim podaniu. W tie-breaku Hurkacz prowadził już 6-3 i miał cztery piłki setowe, ale Griekspoor wyszedł z opresji i wygrał 8-6. Holender został przełamany w drugiej partii, co umożliwiło Polakowi zwycięstwo 6:4. Wrocławianin zakończył drugiego seta asem serwisowym.

W kluczowym momencie trzeciego seta Hurkacz wygrał gema przy serwisie Griekspoora i prowadził 4:3, a po chwili było już 6:4. Hurkacz przypieczętował triumf asem serwisowym. W całym meczu miał ich aż 23, a jego rywal siedem. Mecz trwał dwie godziny i 22 minuty.

Walka o ATP Finals

Pewni awansu do ATP Finals są już Novak Djoković, Carlos Alcaraz, Daniił Miedwiediew i Jannik Sinner. Praktycznie zapewnioną kwalifikację ma też Andriej Rublow, a bardzo trudno będzie też wyprzedzić Stefanosa Tsitsipasa i pewnie Alexandra Zvereva. O ostatnie ósme miejsce walczą przede wszystkim Taylor Fritz, Holger Rune, Casper Ruud i właśnie Hubert Hurkacz, który goni rywali, choć matematyczne szanse na awans ma jeszcze sporo innych zawodników. Co ciekawe, Hurkacz, Rune, Ruud i Fritz walczą zgodnie w Bazylei, a nie w rozgrywanym w tym samym czasie turnieju ATP 500 w Wiedniu. Duńczyk i Amerykanin wygrali kolejne mecze, a to Polak musi odrabiać straty do tych tenisistów. Potrzebuje zatem kolejnych zwycięstw i cennych punktów.

Poniżej zapis relacji LIVE z meczu Huberta Hurkacza z Tallonem Griekspoorem.