Autor: AP PHOTO Hurkacz - Bautista-Agut RELACJA NA ŻYWO Hubert Hurkacz - Roberto Bautista-Agut live online relacja mecz Hurkacz - Bautista-Agut 1.11.2023 Hurkacz - Bautista-Agut na żywo WYNIK

ATP Dubai

Hubert Hurkacz odpada w Dubaju! Polak nie wykorzystał piłek meczowych!

2024-02-29 17:33

Hubert Hurkacz pożegnał się z ATP w Dubaju. Mimo że Polak miał piłki meczowe i mógł przejść do półfinału imprezy, tak Ugo Humbert w kluczowych momentach meczu okazał się być bardziej konsekwentnym. Niestety, tym razem Hurkaczowi brakowało skutecznego wykończenia, przez co przegrał 1:2 (6:3, 6(8),:7(10), 3:6)

ozstawiony z "trójką" Hubert Hurkacz przegrał z Francuzem Ugo Humbertem 6:3, 6:7 (8-10), 3:6 i odpadł w ćwierćfinale turnieju tenisowego ATP 500 na twardych kortach w Dubaju. Polak w drugim secie zmarnował trzy piłki meczowe. To jego druga porażka z tym rywalem w odstępie trzech tygodni.

27-letni wrocławianin, ósmy w światowym rankingu, zdominował 18. w zestawieniu ATP Francuza w pierwszym secie, jednak w drugim to rywal przejął inicjatywę. Polak doprowadził co prawda do tie-breaka, ale nie zdołał go wygrać. Trzecia odsłona to była koncertowa gra Humberta.

To piąty z rzędu mecz Hurkacza, w którym co najmniej jeden z setów zakończył się tie-breakiem.

Wynik ćwierćfinału:

Ugo Humbert (Francja, 5) - Hubert Hurkacz (Polska, 3) 3:6, 7:6 (10-8), 6:3.(PAP)