Hubert Hurkacz - Denis Shapovalov. Polak rozgromił Kanadyjczyka

Autor: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON Hubert Hurkacz rozgromił kanadyjskiego tenisistę w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open. Pomimo niesprzyjającej pogody i przekładanego meczu Polak pokonał Denisa Shapovalova 6:3, 7:6 (7-0), 4:6, 6:1.

ATP Halle

Hubert Hurkacz z dużą łatwością awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Halle! Polak pokonał Jamesa Duckwortha w dwóch setach

2024-06-20 14:10

To był mecz pod dyktando Huberta Hurkacza. Polak w 1/8 finału podejmował Jamesa Duckwortha i jak na faworyta przystało rozprawił się z rywalem w dwóch setach. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, dlatego do rozstrzygnięcia tego pojedynku był potrzebny tie-break, w którym wrocławianin wygrał. W drugim secie od przełamania rozpoczął Hurkacz, po kilku gemach wynik na tablicy mógł być jeden, czyli 2:0 dla 27-latka.

To było drugie spotkanie w historii pomiędzy Hubertem Hurkaczem, a Jamesem Duckworthem. W poprzednim starciu lepszy okazał się Polak po wyrównanym trzysetowym spotkaniu. Tym razem wrocławianin pokazał się z jeszcze lepszej strony i pewnie kontrolował to co się dzieje na korcie. 27-latek w pierwszej odsłonie grał z Australijczykiem bardzo wyrównane spotkanie, a mecz toczył się na zasadzie "gem za gem". Polak nie był w stanie przełamać rywala, dlatego do rozstrzygnięcia zwycięstwa w pierwszej partii potrzebny był tie-break. Triumfował w nim Hurkacz, pokonując Duckwortha 7:3.

Fenomenalny mecz w wykonaniu Huberta Hurkacza! Polak w ćwierćfinale turnieju w Halle

Na początku drugiego seta Hurkacz od razu przełamał rywala, co pozwoliło mu na to, żeby dalsza część spotkania toczyła się gem za gem. Wrocławianin ostatecznie triumfował 6:4, a przez cały mecz zanotował 17 asów. Ponadto w drugiej odsłonie wygrał 100% punktów po swoim pierwszym serwisie.