Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

ATP Marsylia

Hurkacz w finale w Marsylii! Dał z Bublikiem koncert gry w tenisa, ale na koniec Polak był lepszy

2023-02-25 16:16

Hurkacz - Bublik RELACJA. Co to była walka o finał w Marsylii! Hurkacz i Bublik nie raz dawali upust fantazji na korcie, racząc fanów ekwilibrystycznymi zagraniami czy to przy siatce, czy to z głębi kortu. Ostatecznie lepszy w obu setach okazał się Polak, choć druga partia musiała rozstrzygnąć się dopiero w tie-breaku. Tym samym Hurkacz awansował do finału turnieju WTA 250 w Marsylii. Hurkacz - Bublik WYNIK.

Hubert Hurkacz - Alexander Bublik 6:4, 7:6(4)

Hubert Hurkacz - Alexander Bublik

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Finał Iga Świątek - Barbora Krejcikova RELACJA NA ŻYWO Polka bije się z Czeszką o tytuł! Finał WTA Dubaj Iga Świątek - Krejcikova WYNIK NA ŻYWO
Finał Iga Świątek - Barbora Krejcikova RELACJA NA ŻYWO Polka bije się z Czeszką o tytuł! Finał WTA Dubaj Iga Świątek - Krejcikova WYNIK NA ŻYWO

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl. Lada moment swój mecz zacznie Iga Świątek!

6:4, 7:6(4)

Gem, set i mecz Hubert Hurkacz! Na koniec potężny serwis na zewnątrz i Bublik returnuje w siatkę! Polak zagra w finale turnieju WTA 250 w Marsylii!

6-4. As! Piłka meczowa dla Hurkacza przy jego podaniu!

5-4. Tym razem Bublik także lepszy w obu wymianach po swoim podaniu. Ale Hurkacz ma wciąż przewagę mini-breaka.

5-2. Tym razem Hurkacz utrzymuje oba podania! Bublik pod dużą presją.

3-2. Bublik popełnia błąd i znów Hurkacz ma przewagę mini przełamania. Teraz dwa jego podania.

2-1. Niestety, Hurkacz traci mini-breaka, ale na szczęście drugi swój serwis wygrywa asem.

1-0. Podwójny błąd Bublika! Hurkacz ma już mini-breaka!

6:4, 6:6

Gem Hurkacz. Hurkacz błyskawicznie, do zera i mamy tie-break! Pierwsze uderzenie należy do Bublika.

6:4, 5:6

Gem Bublik. Niestety, szansy nie było, Bublik, mimo że nie trafiał pierwszego podania, agresywnie serwował przy drugim podaniu, co dawało mu przewagę w późniejszych wymianach i domknął swojego gema do 30. Hurkacz musi wygrać, aby doprowadzić do tie-breaka.

Podanie Bublika i 30:30. Będzie kolejna szansa?

6:4, 5:5

Gem Hurkacz. Teraz Hurkacz miał nieco więcej problemów, zaczął od błędu, a przy stanie 40:15 przegrał walkę z Bublikiem przy siatce. Na szczęście gem zakończył się chwilę później po aucie Bublika.

6:4, 4:5

Gem Bublik. W tym secie coraz bardziej prawdopodobny wydaje się tie-break. Bublik serwuje bardzo pewnie (inaczej, niż na początku seta) i podobnie jak Polak zdobywa tak dużo punktów. 

6:4, 4:4

Gem Hurkacz. Należy przyznać, że Hurkacz niemal nie miał słabszych momentów w tym meczu, jak do tej pory. As za asem i kolejna, błyskawiczna wygrana.

6:4, 3:4

Gem Bublik. Duża nonszalancja wkradła się w grę obu zawodników w tym gemie, więcej było efektownych zagrań, niż efektywnych (przynajmniej ze strony Hurkacza). Ostatecznie Polak przegrywa do zera, a Bublik kończy gema po serwisie... z dołu, a nie z góry!

6:4, 3:3

Gem Hurkacz. Polak nawet nie pozwala się zbliżyć Bublikowi do break-pointów, nie mówiąc już o stracie swojego podania. Oby tak było do końca.

6:4, 2:3

Gem Bublik. Pierwszy od dłuższego czasu gem Bublika, który zakończył się bez walki na przewagi. Bublik poprawił serwis, z którego zdobył kluczowe, bezpośrednie punkty.

6:4, 2:2

Gem Hurkacz. Polak ponownie dość szybko wygrywa gema, choć popełnił dość prosty błąd i mógł zakończyć go jeszcze szybciej. 

6:4, 1:2

Gem Bublik. Niestety, znów Hurkacz miał kilka okazji, by przełamać Kazacha i znów się nie udało. 

Bublik w siatkę, przewaga dla Hubiego.

Niestety, Bublik dwa bezpośrednie punkty zdobywa z serwisu i już 40:40...

Co za zagranie Hurkacza! Zdobył punkt zagrywając... między nogami! 40:15 i dwa break-pointy dla Polaka. 

6:4, 1:1

Gem Hurkacz. Na szczęście swoje podanie Hurkacz wygrał pewnie i stosunkowo szybko, oddając rywalowi tylko jeden punkt.

6:4, 0:1

Gem Bublik. W końcu, po 12-minutowej walce Bublik wygrywa swoje podanie. Szkoda, bo Hurkacz miał kilka szans, aby szybko zyskać przewagę w drugim secie.

Hurkacz miał już trzy szanse na przełamanie, ale Bublik za każdym razem się broni i teraz to on ma przewagę.

Przewaga Hurkacza, szansa na przełamanie!

Bublik gra bardzo niechlujnie, popełnia sporo błędów, 40:40 przy jego podaniu.

Zaczynamy drugiego seta, znów zaczyna Bublik.

6:4

Gem i Set Hubert Hurkacz! Świetny gem serwisowy Polaka, rywal i siatka nieco pomogły, ale zasłużone prowadzenie Polaka w meczu.

5:4

Gem Bublik. Kazach nie pozostał dłużny Hurkaczowi, teraz to on wygrał swoje podanie do zera. Po krótkiej przerwie Hurkacz będzie serwował po wygranie seta.

5:3

Gem Hurkacz. Błyskawiczny gem na konto Polaka, Kazach nawet nie miał za bardzo okazji poodbijać piłki po potężnych serwisach Hubiego.

4:3

Gem Bublik. Tym razem Kazach już nie dał Hubiemu szans na przełamanie, ale Polak wciąż prowadzi.

4:2

Gem Hurkacz. Wrocławianin miał pewne problemy przy swoim podaniu, zdarzały mu się błędy, ale przy stanie 40:30 zachował zimną krew, rozrzucił rywala mocnym serwisem i potem uderzył tam, gdzie Bublik nie mógł dobiec.

3:2

Gem Hurkacz, przełamanie! Bublik spróbował zagrania za siatkę, Hurkacz jednak zdołał do niej dopaść, zagrał obok Bublika i zmieścił piłkę w korcie dosłownie na milimetry!

Bublik obronił pierwszego break-pointa, ale wyrzuca na aut i kolejna szansa!

30:40, szansa dla Hurkacza na przełamanie!

2:2

Gem Hurkacz. Nareszcie! Kolejna przewaga dla polskiego zawodnika i tym razem świetnym asem Hubi domyka swoje podanie.

Miał przewagę Bublik, miał i Hurkacz, ale znów jest równowaga...

Dwa asy Hurkacza i już po 40!

15:40, dwa break-pointy dla Kazacha...

1:2

Gem Bublik. Znów bardzo szybka wygrana Bublika, Kazach bardzo dobrze serwuje, póki co Hurkacz nie ma sposobu, aby mu zagrozić.

1:1

Gem Hurkacz. Gra błędów i... asów. Pierwszy punkt po aucie Polaka zdobył Bublik, ale później sam dwukrotnie wyrzucił. Później Hubi zaserwował dwa asy i zamknął gema.

0:1

Gem Bublik. Kazach świetnie wszedł w mecz, nie dość, że dobrze serwował, to jeszcze zaskakiwał Huberta zagraniami za siatkę, Polak nie zdobył nawet punktu.

Zaczynamy! Serwuje Alexander Bublik.

W ćwierćfinale Hurkacz pokonał po zaciętym boju Mikaela Ymera, natomiast Bublik wygrał z poprzednim pogromcą Polaka, Grigorem Dimitrowem.

Dzień dobry! Hubert Hurkacz i Aleksander Bublik powinni już niedługo pojawić się na korcie. 

Witamy w relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Alexander Bublik. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:30. Bądźcie z nami!

Hubert Hurkacz ponownie jest bliski dołożenia kolejnego trofeum do swojej kolekcji. W Marsylii potrzebuje "tylko" dwóch zwycięstw, ale nie będzie o nie łatwo. Co ciekawe, Polak jest jedynym z rozstawionych zawodników, którzy wciąż walczą na francuskim turnieju. Hurkacz w piątek stoczył bardzo długi bój z Mikaelem Ymerem. Panowie na korcie spędzili blisko trzy godziny.

Czasu na odpoczynek nie było wiele. Wrocławianin w półfinale ATP Marsylia zmierzy się z reprezentantem Kazachstanu, Alexandrem Bublikiem. Panowie grali ze sobą niedawno w United Cup w Australii. Na początku sezonu Polak pokonał reprezentanta Kazachstanu 7:6(8), 4:6, 6:3. Hurkacz w sumie wygrał cztery ostatnie mecze z tym tenisistą.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany