Hurkacz bardzo szybko odprawia Goffina! Wspaniały rewanż za porażkę w Rzymie, IV runda Roland Garros stała się faktem

2022-05-28 18:25
Hubert Hurkacz
Autor: AP PHOTO/BERNAT ARMANGUE Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz po dwóch pewnych zwycięstwach w Roland Garros w końcu trafił na rywala, który mógł mu napsuć krwi. David Goffin pokonał Huberta w meczu I rundy w turnieju w Rzymie i mieliśmy podstawy sądzić, że mecz będzie bardzo wyrównany. Pierwszy set w istocie taki był, ale Polak zdołał w decydującym momencie przełamać rywala i wygrał 7:5. Dwa kolejne sety okazały się już dużo łatwiejsze, bowiem Goffin zacząć mieć problemy z lewą nogą. Hurkacz wykorzystał to bezlitośnie i rozbił Belga w dwóch następnych partiach 6:2, 6:1, tym samym meldując się w IV rundzie Roland Garros!

Hubert Hurkacz - David Goffin

Witamy w meczu III rundy Roland Garros, w którym Hubert Hurkacz zmierzy się z Davidem Goffinem. Start meczu o godzinie ok. 15:00-16:00 (trzeci mecz od godziny 11:00 na korcie Simonne-Mathieu). Bądźcie z nami!

Przed wyjściem na kort Hurkacza i Goffina swój mecz skończyć muszą Giorgi i Sabalenka. Panie rozgrywają właśnie trzeci, decydujący set. Po jego zakończeniu swoje spotkanie rozpocznie polski tenisista.

Giorgi prowadzi w trzecim secie już 4:0. Jeśli nie nastąpi nagła zmiana, to niedługo mecz poprzedzający starcie Hurkacza z Goffinem zakończy się.

Koniec. Giorgi wygrywa z Sabalenką 4:6, 6:1, 6:0 i melduje się w kolejnej rundzie. Teraz chwila przerwy i na korcie powinni pojawić się Hurkacz z Goffinem!

Przypomnijmy, że Hurkacz i Goffin spotkali się do tej pory raz - całkiem niedawno na turnieju ATP w Rzymie już w I rundzie. Niestety, po dwóch tie-breakach lepszy okazał się Belg.

Do startu meczu pozostała jeszcze chwila, którą możecie wykorzystać na przeczytanie co Hubert Hurkacz powiedział... o wyglądzie swojego trenera! >>> KLIKNIJ <<<

Goffin i Hurkacz wyszli już na kort, za chwilę zacznie się rozgrzewka.

Powoli kończy się rozgrzewka, za chwilę zaczynamy!

Gramy! Serwuje Hubert Hurkacz.

Kłopoty Polaka, 15:40...

As, broni się Hubi, jeszcze jeden break-point.

Goffin na aut, uf, 40:40.

1:0

Gem Hurkacz. Polak zaczął kiepsko, bo od podwójnego błędu serwisowego. Później nawet musiał bronić dwóch breaków, potem jeszcze jednego, ale ostatecznie Goffin również popełnił sporo błędów i w decydującym momencie wyrzucił piłkę na aut. Teraz podanie Belga.

1:1

Gem Goffin. Belg wygrywa bez większych problemów, bo stracił tylko jeden punkt. Wyraźnie celniej zagrywał w niż Hubi.

2:1

Gem Hurkacz. Teraz wrocławianin zagrał już dużo solidniej. Mocne serwisy i kolejne ataki nie pozwalały Goffinowi na celne odbiory. Gem do zera.

2:2

Gem Goffin. Belg dzięki bardzo dobrym serwisom szybko wyszedł na 40:0. Hubi, podobnie jak w poprzednim gemie przy podaniu rywala, urwał mu punkt, ale później wyrzucił na aut i gem na konto Belga.

3:2

Gem Hurkacz. Nie był to najlepszy gem w wykonaniu wrocławianina, dwa punkty musiał Goffinowi oddać, ale świetnie kończy gema winnerem, którego rywal nie miał szans odebrać.

A tak Hurkacz zabawił się w pierwszym gemie przy podaniu rywala. Przełamania nie przyniosło, ale na pewno było widowiskowo!

Wyrównany gem przy podaniu Goffina, 30:30.

Hubi w siatkę, ale zaraz pięknie mija Goffina, 40:40.

Podwójny błąd Belga, przewaga i break-point dla Huberta!

Goffin obronił, miał przewagę, ale później zagrał w siatkę. Znów 40:40.

3:3

Gem Goffin. Po wielu wymianach Belg w końcu zamyka gema po wyrzuceniu piłki na aut przez Hurkacza. Szansa na przełamanie była, ale rywal Polaka świetnie grał w kluczowych momentach.

4:3

Gem Hurkacz. Polak trzy punkty z rzędu zdobył dzięki świetnym skrótom za siatkę, do których Goffin nie zdołał dobiec. Gem zakończył się autowym zagraniem Belga, wygrana Hubiego do zera.

4:4

Gem Goffin. Szkoda, bo Belg nie grał wybitnie, stracił dwa punkty, ale od stanu 30:30 Hurkacz dwa razy wyrzucił na aut i Belg obronił swoje podanie.

5:4

Gem Hurkacz. Belg próbował wywrzeć presję na Polaku, zdobył dwa punkty po niezłych akcjach, ale podobnie jak było w poprzednim gemie, tak teraz Goffin przegrał ostatecznie gema po dwóch zagraniach na aut.

5:5

Gem Goffin. Belg wygrywa bez straty punktu, Polak tym razem nie miał nawet większej możliwości, by mu zagrozić.

6:5

Gem Hurkacz. Hubi wymusił dwa błędy na Belgu, ale później sam wywalił piłkę za końcową linię dwa razy. Od stanu 30:30 zagrał jednak asa, a po chwil Goffin znów zagrał na aut. coraz bliżej tie-breaka.

Dwie dobre akcje Hubiego i 0:30 przy podaniu Belga.

40:15 dla Hurkacza! Dwie piłki setowe dla Polaka.

7:5

Gem i set Hurkacz, Przełamanie! Ależ wykończenie Polaka, świetny forhend po linii i po pierwszym przełamaniu w meczu Hubi wygrywa pierwszego seta!

7:5, 1:0

Gem Hurkacz. Polak świetnie zaczyna drugiego seta, wygrany gem do zera, Goffin nie miał niemal nic do powiedzenia przy potężnym serwisie Hubiego.

7:5, 1:1

Gem Goffin. Po dwóch błędach Goffina wrocławianin miał już 30:0, ale później sam nie zdołał zmieścić się w korcie, a na koniec Belg zagrał serwis nie do odebrania.

7:5, 2:1

Gem Hurkacz. Nasz zawodnik stracił tylko punkt przy swoim podaniu. Świetnie radzi sobie jak do tej pory i to Goffin więcej musi się napracować przy swoim podaniu, aby wygrywać.

40:15 Dla Hubiego, dwie szanse na przełamanie!

7:5, 3:1

Gem Hurkacz, przełamanie! Tak jest! Goffin wyrzuca piłkę na aut w kolejnej akcji i Polak ma przewagę przełamania w drugim secie!

7:5, 4:1

Gem Hurkacz. Goffin zdobył dwa punkty po świetnym skrócie za siatkę, ale na niewiele to się zdało. Wciąż świetnie funkcjonuje serwis Hubiego, który jeśli nie daje mu punktu bezpośrednio, to ustawia mu wymianę. Gem zakończony asem Polaka.

7:5, 4:2

Gem Goffin. Szybka wygrana Belga, tym razem Hubert nie potrafił wstrzelić się, aby zagrozić rywalowi i przegrywa bez urwania nawet punktu.

7:5, 5:2

Gem Hurkacz. Hubi wygrywa do zera, szybki gem w wykonaniu Polaka, który wciąż utrzymuje niezły poziom swojego podania i wyprzedził już Goffina w asach (5 do 4 dla naszego tenisisty).

40:40 przy podaniu Goffina.

Przewaga Hurkacza i szansa na przełamanie.

Poprzedniej nie wykorzystał, ale po aucie po stronie Goffina znów przewaga dla Hubiego.

Znów 40:40...

Widać po Goffinie, że ma problem z nogą. Nie biega już tak dobrze i wydaje się, że kuleje. Kolejna przewaga Polaka i trzecia piłka setowa.

7:5, 6:2

Gem i set Hurkacz, przełamanie! W końcu! Belg trafia w siatkę i Hurkacz może cieszyć się z wygrania drugiego seta! Goffin wyraźnie jednak nie przypomina siebie z pierwszego seta, wygląda to na kłopoty zdrowotne.

7:5, 6:2, 1:0

Gem Hurkacz. Polak znów bardzo dobrze rozpoczyna seta od wygrania swojego podania. Stracił tylko punkt, Goffin od dłuższego czasu nie potrafi dotrzymać mu tempa.

Błędy Goffina i mamy 40:40 przy podaniu Belga.

Goffin wyrzuca na aut, break point dla Hubiego.

7:5, 6:2, 2:0

Gem Hurkacz, przełamanie! Belg trafia ramą i piłka wychodzi daleko poza kort, przełamanie na konto Polaka już na samym początku trzeciego seta!

Dwie długie wymiany nie przysłużyły się Polakowi 30:40 i break point dla Goffina!

40:40, Hubert wybronił się punktowym serwisem!

Przewagę miał Goffin, ale wyrzucił na aut, znów 40:40

7:5, 6:2, 3:0

Gem Hurkacz. Nareszcie, dwa asy i Polak wygrywa bardzo trudnego dla siebie gema! Goffin, mimo ewidentnych problemów, pokazał, że wciąż jest bardzo groźny.

7:5, 6:2, 3:1

Gem Goffin. Bardzo niecelnie grał Hurkacz w tym gemie, wszystkie cztery punkty dla Belga po autach Hubiego.

7:5, 6:2, 4:1

Gem Hurkacz. Szybki gem Polaka, świetnie funkcjonował jego serwis, przynosząc mu dwa bezpośrednie punkty i nadając rytm reszcie wymian. Wypuścił on z rąk tylko jeden punkt, zagrywając w siatkę.

Błędy, błędy Goffina i kolejny break point dla Hurkacza, 30:40.

7:5, 6:2, 5:1

Gem Hurkacz, przełamanie! Goffin nie trafia pierwszym podaniem, drugie Hurkacz świetnie zareturnował w samą linię i Belg nie miał nic do powiedzenia!

Hurkacz serwuje po mecz, 15:0 po aucie Goffina.

As Hubiego, 30:0!

Goffin na aut, 40:0 i trzy meczowe dla Hurkacza! Pierwszą Polak marnuje jednak, wyrzucając na aut.

7:5, 6:2, 6:1

Gem, set i mecz Hubert Hurkacz! Świetny winner w samą linię i Hurkacz awansował do IV rundy Rolanda Garrosa! Brawo!

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Hurkacz - Goffin RELACJA NA ŻYWO ONLINE Roland Garros Hurkacz - Goffin NA ŻYWO RELACJA LIVE w INTERNECIE

Hubert Hurkacz dobrze zaczął tegoroczną edycję French Open. Polak wygrał już dwa mecze, co w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy odpadł już w pierwszej rundzie, to już niezły wynik. Na początku wrocławianin mierzył się z kwalifikantem Giulio Zeppierim (ATP 216). Włoch nie zdołał urwać najlepszemu polskiemu tenisiście seta, ale nie poddał się bez walki – mecz zakończył się wygraną Hurkacza 7:5, 6:2, 7:5. Co ciekawe, w II rundzie Polak trafił na kolejnego Włocha, Marco Cecchinato (ATP 132). Mimo że był on wyżej notowany niż poprzedni rywal Hurkacza, to nasz tenisista poradził sobie z nim dużo szybciej – rozbił on Włocha 6:1, 6:4, 6:2.

Hurkacz – Goffin RELACJA LIVE ONLINE Roland Garros Hurkacz – Goffin dzisiaj 28.05 WYNIK LIVE.

W III rundzie rywalem Polaka będzie już dużo bardziej znany i utytułowany od poprzedników David Goffin. Panowie po raz pierwszy spotkali się w tym roku w I rundzie turnieju ATP 1000 w Rzymie. Niestety, Hubert Hukracz musiał uznać wówczas wyższość Belga, ale warto podkreślić, że spotkanie było bardzo wyrównane, bowiem oba sety kończyły się tie-breakiem. Goffin wygrał ostatecznie 7:6(8), 7:6(2). Mamy nadzieję, że tym razem to Polak będzie górą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze