Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO/BERNAT ARMANGUE Hubert Hurkacz

Hurkacz bardzo szybko odprawia Goffina! Wspaniały rewanż za porażkę w Rzymie, IV runda Roland Garros stała się faktem

2022-05-28 18:25

Hubert Hurkacz po dwóch pewnych zwycięstwach w Roland Garros w końcu trafił na rywala, który mógł mu napsuć krwi. David Goffin pokonał Huberta w meczu I rundy w turnieju w Rzymie i mieliśmy podstawy sądzić, że mecz będzie bardzo wyrównany. Pierwszy set w istocie taki był, ale Polak zdołał w decydującym momencie przełamać rywala i wygrał 7:5. Dwa kolejne sety okazały się już dużo łatwiejsze, bowiem Goffin zacząć mieć problemy z lewą nogą. Hurkacz wykorzystał to bezlitośnie i rozbił Belga w dwóch następnych partiach 6:2, 6:1, tym samym meldując się w IV rundzie Roland Garros!

Hurkacz - Goffin RELACJA NA ŻYWO ONLINE Roland Garros Hurkacz - Goffin NA ŻYWO RELACJA LIVE w INTERNECIE

Hubert Hurkacz dobrze zaczął tegoroczną edycję French Open. Polak wygrał już dwa mecze, co w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy odpadł już w pierwszej rundzie, to już niezły wynik. Na początku wrocławianin mierzył się z kwalifikantem Giulio Zeppierim (ATP 216). Włoch nie zdołał urwać najlepszemu polskiemu tenisiście seta, ale nie poddał się bez walki – mecz zakończył się wygraną Hurkacza 7:5, 6:2, 7:5. Co ciekawe, w II rundzie Polak trafił na kolejnego Włocha, Marco Cecchinato (ATP 132). Mimo że był on wyżej notowany niż poprzedni rywal Hurkacza, to nasz tenisista poradził sobie z nim dużo szybciej – rozbił on Włocha 6:1, 6:4, 6:2.

Hurkacz – Goffin RELACJA LIVE ONLINE Roland Garros Hurkacz – Goffin dzisiaj 28.05 WYNIK LIVE.

W III rundzie rywalem Polaka będzie już dużo bardziej znany i utytułowany od poprzedników David Goffin. Panowie po raz pierwszy spotkali się w tym roku w I rundzie turnieju ATP 1000 w Rzymie. Niestety, Hubert Hukracz musiał uznać wówczas wyższość Belga, ale warto podkreślić, że spotkanie było bardzo wyrównane, bowiem oba sety kończyły się tie-breakiem. Goffin wygrał ostatecznie 7:6(8), 7:6(2). Mamy nadzieję, że tym razem to Polak będzie górą.