Hubert Hurkacz

ATP Toronto

Hurkacz bezlitośnie rozgromił rywala w trzecim secie! Absolutna dominacja i awans do 3. rundy

2023-08-09 20:58

Hurkacz - Kecmanović RELACJA. Hubert Hurkacz (ATP 17.) słabo zaczął rywalizację z notowanym na 44. miejscu Ketmanoviciem. Polak nie wykorzystał swoich szans na przełamanie rywala i sam stracił podanie w decydującym momencie, przegrywając pierwszą partię 5:7. W drugiej jednak już nie dał rywalowi szansy na przełamanie i sam zdołał odebrać mu raz podanie, co wystarczyło do wygrania 6:3. W trzeciej partii natomiast, Kecmanović kompletnie się posypał i nie wygrał... nawet gema! Hurkacz rozbił go 6:0 i zapewnił sobie awans do 3. rundy turnieju ATP 1000 w Toronto. Hurkacz - Kecmanović WYNIK.

Hubert Hurkacz - Momir Kecmanović 5:7, 6:3, 6:0

Hubert Hurkacz - Miomir Kecmanović

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

5:7, 6:3, 6:0

Gem, set i mecz Hubert Hurkacz! As serwisowy i koniec meczu! ABSOLUTNY rozjazd rywala w trzecim secie.

Kecmanović w aut, 40:0, trzy piłki meczowe!

Hurkacz świetnie w sam narożnik po krótkiej akcji, 30:0, dwie piłki od wygrania meczu.

Serb w aut po seriwsie Hurkacza, 15:0.

5:7, 6:3, 5:0

Gem Hurkacz, przełamanie. Serb już chyba naprawdę ma dość. Zagrywa w siatkę i jest już 5:0. Absolutna dominacja Hurkacza w decydującej partii.

I znów aut Serba! 30:40, break-point dla Hurkacza.

Teraz wziął się jednak w garść, wymusił błąd na Hubim i jest już 30:30.

Kecmanović w aut, 0:30 z jego perspektywy.

5:7, 6:3, 4:0

Gem Hurkacz. Kecmanović kompletnie się posypał, nawet drugie podania Hurkacza returnował albo w siatkę, albo w aut i Polak wygrywa swoje podanie do zera.

5:7, 6:3, 3:0

Gem Hurkacz, przełamanie! Podejście do siatki i wspaniały forhend po crossie Hurkacza, który tym samym wygrywa przy serwisie rywala do 15!

Serb w aut, 15:40, dwa break-pointy dla Hubiego!

Polak znów wywiera presję na rywalu, Kecmanović w siatkę i 30:15 dla Hubiego przy podaniu przeciwnika.

5:7, 6:3, 2:0

Gem Hurkacz. I kolejny as i Polak wygrywa swoje podanie do zera, potwierdzając przełamanie.

A Hurkacz dokłada kolejne asy, ma ich już ponad 20 w meczu, 40:0.

5:7, 6:3, 1:0

Gem Hurkacz, przełamanie! Świetny bekhend po prostej i Hurkacz przełamuje rywala już na samym początku trzeciego seta!

Kecmanović zepchnął Hurkacza do obrony, ten tylko przebijał, ale Serb w końcu... wyrzuca na aut! 30:40, break-point dla Polaka już w pierwszym gemie.

Zacięty początek, Serb zaczął popełniać więcej błędów, 30:30.

Hurkacz jeszcze się przebiera i za chwilę zaczynamy trzecią partię, serwuje Kecmanović.

5:7, 6:3

Gem i set Hurkacz! Na sam koniec Polak serwuje asa i przenosi nas do trzeciej partii, która rozstrzygnie losy meczu!

Mocny serwis, szybki bieg do siatki, stopwolej i przewaga Polaka.

Uf, Polak zagrywa w sam narożnik kortu i jest 40:40.

Aut, 30:40, break-point dla Kecmanovicia...

Łatwo nie będzie, Kecmanović świetnie mija Polaka biegnącego do siatki i jest 30:30.

5:7, 5:3

Gem Hurkacz, przełamanie! TAK JEST! Kecmanović nie trafił pierwszym podaniem, drugie dobrze zaatakowane przez Polaka, rozprowadził on rywala po korcie i w końcu uderzył nie do obrony - Hurkacz będzie serwował po seta.

Po błędzie Hurkacza rywal miał przewagę, ale zaraz Polak zagrał świetną piłkę w sam narożnik. Kecmanović popełnia podwójny błąd serwisowy i Hurkacz ma break-pointa!

Kecmanović miał już 40:15 przy swoim podaniu, ale popełnia dwa błędy i mamy równowagę.

5:7, 4:3

Gem Hurkacz. I po tych małych problemach, bo Hurkacz zagrał dwa razy tak mocno, że Kecmanović zdążył nastawić rakietę, ale nie zdołał celnie odegrać.

Pewne problemy ma także Hurkacz, aut i 30:30 przy jego podaniu.

5:7, 3:3

Gem Kecmanović. Polak wyrwał dwa punkty rywalowi, ale wciąż nie zdołał doprowadzić nawet do break-pointa, Serb wygrywa do 30.

5:7, 3:2

Gem Hurkacz. W drugim secie póki co nie mieliśmy nawet żadnych break-pointów, obaj zawodnicy skupili się mocno na obronie własnego podania i wychodzi im to na razie bardzo dobrze.

5:7, 2:2

Gem Kecmanović. Rywal zaczął od straty punktu, ale w kolejnych wymianach Hurkacz nie był w stanie mocniej nacisnąć swojego przeciwnika, który zyskiwał systematycznie przewagę i kończył wymiany winnerami.

5:7, 2:1

Gem Hurkacz. No i też wrocławianin dobrze sobie poradził. Drugi set rozpoczyna się zdecydowanie w bardziej dynamiczny sposób, jeśli chodzi o zdobywanie kolejnych gemów przez zawodników.

5:7, 1:1

Gem Kecmanović. Serb bardzo szybko i pewnie wygrywa, nie oddał naszemu reprezentantowi nawet punktu.

5:7, 1:0

Gem Hurkacz. Od stanu 30:30 obyło się już bez większych problemów, znów pomógł serwis i jest gem na konto Polaka.

Hurkacz miał wysoką piłkę przy siatce, ale zagrywa prosto w rywala i ten świetnym uderzeniem go mija, 30:30.

Zaczynamy drugiego seta, serwuje Hubert Hurkacz.

5:7

Gem i set Kecmanović! Polak znów zagrywa za linię boczną i to Miomir Kecmanović wygrywa pierwszego seta!

Hurkacz w aut, 40:15, dwie piłki setowe dla Kecmanovicia!

Teraz zagranie Polaka w aut, ale po chwili popisuje się świetnym lobem! 30:15 dla Serba.

Hurkacz w siatkę, 15:0 dla Serba.

5:6

Gem Kecmanović, przełamanie! W najmniej spodziewanym momencie Polak traci swoje podanie, wyrzucając na aut w decydującym punkcie. Jeśli Kecmanović wygra teraz swojego gema serwisowego, wygra seta.

Dobry serwis, return w siatkę, 30:40 - jeszcze jeden break-point do obrony.

Polak zagrał asa, ale zaraz wywalił na aut, 15:40, dwa break-pointy dla Serba...

Stopwolej Kecmanovicia prosto w linię i już 0:30...

5:5

Gem Kecmanović. Aut Polaka i Kecmanović znów po problemach, ale wygrywa swoje podanie.

Niestety, Hubert w siatkę i 40:30 dla Kecmanovicia już.

Świetny return Hubiego na drugim podaniu Kecmanovicia i jest 30:15 dla Polaka.

5:4

Gem Hurkacz. Świetny gem Polaka, mocne serwisy albo dawały bezpośrednie punkty, albo tak ustawiały wymiany, że momentalnie Hurkacz zdobywał punkty. Teraz Kecmanović będzie serwował pod presją.

4:4

Gem Kecmanović. Wrocławianin znów zagrywa w siatkę i mimo prowadzenia 30:0 przegrywa gema, nie miał nawet żadnego break-pointa.

Serb odrabia straty, w czym pomógł nieco Hurkacz popełniając dwa błedy i jest już 40:30 dla rywala.

Kecmanović w siatkę, 0:30.

4:3

Gem Hurkacz. Przy stanie 30:30 Hubi popisał się kolejnym asem, a po chwili Kecmanović starał się wywrzeć presję na Polaku, ale sam wyrzucił piłkę na aut.

Hurkacz miał już 30:0, jednak znów wkradły się błędy w jego grę i jest już 30:30.

3:3

Gem Kecmanowić. Gra nieco przyspieszyła, teraz Serb wygrywa swoje podanie bez większych problemów, Hubert zdołał tylko punkt wyrwać.

3:2

Gem Hurkacz. Od stanu 40:15 Polak oddał jeszcze punkt rywalowi, ale przy kolejnej piłce zaserwował asa i zamknął gema.

Sporo szczęścia miał Hubert przy siatce - piłka musnęła taśmę, ale spadła na stronę Kecmanovicia i jest 40:15 a nie 30:30.

2:2

Gem Kecmanović. Szybsza partia niż poprzednie, tym razem Serb oddał Hubiemu tylko punkt i także zakończył gema asem.

2:1

Gem Hurkacz! Uf! Polak był w tarapatach, ale znów uratował go serwis. Obronił dwa break-pointy a na koniec gema zagrał asa!

Hurkacz ratuje się asem, ale zaraz wywala na aut, przewaga znów rywala.

Polak w aut, break-point dla Kecmanovicia.

Hurkacz popełnia kolejny błąd, teraz uderza w siatkę i jest 40:40...

A teraz aut i podwójny błąd serwisowy Polaka, 40:30...

Hubert podrażniony chyba, trzy asy z rzędu, 40:0.

1:1

Gem Kecmanović. Po bardzo długiej walce ostatecznie Serb broni swoje podanie. Szkoda, bo Hurkacz miał kilka szans na przełamanie swojego rywala już na początku meczu.

Przewaga Kecmanovicia, ale Serb się myli, równowaga...

Kolejny świetny forhend dał mu kolejny break-point, ale po chwili Serb doprowadził do równowagi mijając Polaka podobnym uderzeniem...

Hubi popełnił kolejny błąd i Kecmanović miał przewagę, ale zaraz Polak zagrał świetnego winnera z forhendu po linii i Serb tego nie sięgnął, kolejna równowaga.

Polak w siatkę, znów równowaga...

Podwójny błąd serwisowy Serba, przewaga i break-point Hubiego.

Kecmanović w siatkę, 40:40, równowaga.

Dwa błędy Hubiego teraz i mamy już 30:30.

Świetny początek Hubiego w drugim gemie, 0:30 z perspektywy serwującego Serba.

1:0

Gem Hurkacz. Początek gema był wyrównany, Polak nie potrafił zaskoczyć rywala serwisem i wchodził z nim w wymiany. Od stanu 30:30 zaserwował jednak dwa asy i wygrał swoje podanie.

Twarde warunki stawia rywal od samego początku, 30:30.

Zaczynamy!

Serwować będzie Hubert Hurkacz.

Panowie są już na korcie, trwa rozgrzewka.

Kecmanović i Hurkacz do tej pory grali ze sobą tylko dwa razy i było to dość dawno - w 2019 i 2020 roku - i w obu meczach lepszy był Serb.

McDonald przełamał Rubleva i ostatecznie wygrał całe spotkanie. Hubert Hurkacz i Miomir Kecmanović powinni pojawić się na korcie ok. godziny 19:00.

Przed Hubertem Hurkaczem na danym korcie grają Rublev i McDonald. McDonald wygrał 6:4, a w drugim secie prowadzi 5:3 i 40:15 przy podaniu rywala, więc lada moment mecz może się zakończyć!

Witamy w relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Miomir Kecmanović. Panowie na korcie powinni pojawić się po godzinie 18:30. Bądźcie z nami!

Po całkiem niezłym występie na Wimbledonie w wykonaniu Huberta Hurkacza, tenisowy cykl przeniósł się na korty twarde, na których wrocławianin w przeszłości radził sobie nieźle. Pierwszy mecz turnieju ATP w Toronto zaczął się dla polskiego tenisisty bardzo udanie. Hurkacz mierzył się z Alexandrem Bublikiem i panowie na korcie spędzili nieco ponad godzinę.

Dwa sety wystarczyły Polakowi, aby rozprawić się z reprezentantem Kazachstanu. W II rundzie ATP Toronto Hurkacz zmierzy się natomiast z Momirem Kecmanoviciem. W przeszłości zawodnicy rywalizowali dwukrotnie i dwukrotnie lepszy okazywał się reprezentant Serbii. Być może teraz uda się Hurkaczowi przełamać tę niekorzystną serię.