Hubert Hurkacz

Autor: MARK BLINCH/THE CANADIAN PRESS VIA AP Hubert Hurkacz

ATP Paryż

Dramatyczny mecz Huberta Hurkacza! Polak walczył jak lew i wywalczył awans na turnieju w Paryżu!

2023-10-31 15:13

Hubert Hurkacz miał niewiele czasu na odpoczynek po turnieju w Bazylei, gdzie zagrał w finale. Wrocławianin błyskawicznie przeniósł się do Paryża, gdzie we wtorkowe popołudnie rozpoczął zmagania. Jego pierwszym rywalem był Sebastian Korda i panowie na korcie spędzili ponad dwie godziny. Po trzech setach boju ze zwycięstwa mógł cieszyć się Hurkacz.

Hubert Hurkacz - Sebastian Korda 6:3, 6:7(6), 6:3

Hubert Hurkacz podczas szwajcarskiego turnieju zaprezentował się nadspodziewanie dobrze. Mało kto spodziewał się, że wrocławianin może w Bazylei grać aż tak dobrze. Tymczasem polski tenisista doszedł aż do finału imprezy, w którym zmierzył się z Feliksem Augerem-Aliassimem. Kanadyjczyk w decydującym spotkaniu okazał się jednak za mocy dla Hurkacza, który musiał uznać wyższość rywala.

Polak nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek i błyskawicznie przeniósł się do Paryża, gdzie zaczął zmagania w kolejnym turnieju. Rywalizację zaczął od starcia z Sebastianem Kordą. Mecz zaczął się dla Hurkacza rewelacyjnie, bo już w drugim gemie Polak przełamał rywala i nie oddał przewagi do końca partii. W drugim secie sytuacja się powtórzyła.

Wrocławianin zdołał przełamać Kordę, ale po chwili i Amerykanin dokonał takiej samej rzeczy. Druga partia zakończyła się w tie-breaku, którego wygrał Korda. W trzecim secie lepszy ponownie okazał się Hurkacz, który przełamał przeciwnika przy stanie 4:3. Tym razem wrocławianin nie wypuścił przewagi z rąk i wygrał spotkanie, meldując się jednocześnie w 2. rundzie turnieju.

Hubert Hurkacz - Sebastian Korda

Witamy w relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Sebastian Korda. Spotkanie rozpocznie się około godziny 12:30. Bądźcie z nami!

W meczu Lajović - Bonzi trwa drugi set. Serb prowadzi 7:5, 3:2. Po zakończeniu tego spotkania na korcie pojawią się Hurkacz i Korda.

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Hubert Hurkasz - Sebastian Korda.

Dosłownie kilka minut temu Lajović pokonał Bonziego i tym samym panowie "zwolnili" kort dla kolejnych zawodników. Lada moment na plac boju powinni wejść reprezentant Polski i Amerykanin. Nieznacznym faworytem dzisiejszego spotkania jest Korda, ale to może być naprawdę wyrównana rywalizacja.

Hurkacz może być podbudowany swoim ostatnim występem w Bazylei, gdzie dobrnął aż do finału. W tym okazał się jednak gorszy od Augera-Aliassime'a, ale gra i tak była na duży plus. Problemem jednak było to, że Polak narzekał na problemy z udem w meczu finałowym i nie wiadomo, czy zdążył dojść do siebie przez te parę dni.

Obaj zawodnicy są już na korcie. Trwa rozgrzewka.

Zaczynamy! Serwuje Polak.

1:0

Spokojny, pewny pierwszy gem w wykonaniu Polaka. Tradycyjnie przy serwisie Hurkacza to właśnie ten element zadecydował.

2:0

PRZEŁAMANIE! Bardzo dobre rozpoczęcie w wykonaniu Hurkacza! Już w pierwszym gemie serwisowym rywala udało mu się go przełamać. Po stronie Kordy bardzo dużo niedokładności w podaniu i to miało spory wpływ na taki przebieg gema.

3:0

Teraz to Hurkacz miał problemy i przegrywał 0:30. Zdołał wyjść z opresji i cztery kolejne akcje padły jego łupem, a gema zakończył asem.

3:1

Przebudzenie Kordy, który może zapisać przy swoim nazwisku pierwszy gem. Zobaczyliśmy trzy akcje pod siatką, obaj panowie grają ofensywnie.

4:1

Pola jak na razie gra bardzo dobrze, popełnia mało niewymuszonych błędów i szybko potrafi przesądzić o losach akcji. Spotkanie jest dynamiczne.

4:2

Korda musiał włożyć sporo sił, aby wygrać gema przy własnym serwisie. Walka toczyła się na przewagi, co prawda Hurkacz nie miał szans na przełamanie, ale ponownie pokazał, że na razie jest w lepszej dyspozycji od rywala.

5:2

Reprezentant Polski nie daje nawet cienia złudzeń Kordzie przy własnym podaniu. Podania Hurkacza w wielu przypadkach są zbyt precyzyjne, żeby rywal mógł coś zdziałać.

5:3

Tym razem łatwe gem w wykonaniu Kordy. Hurkacz będzie serwował na zwycięstwo w secie.

6:3

KONIEC SETA! Hurkacz musiał się nieco napracować, żeby zamknąć pierwszego seta, ale najważniejsze, że stawił czoła trudom tego gema.

6:3, 0:1

Korda prowadził już 40:15 przy własnym podaniu. Hurkacz zdołał jednak doprowadzić do równowagi i wymusił kilka błędów. Mimo podbramkowej sytuacji dla Kordy, zdołał wyjść z opresji.

6:3, 1:1

Rywalizacja nieco się wyrównało i gemy trwają dłużej i zawodnicy częściej toczą zacięte wymiany.

6:3, 1:2

Amerykanin nieco podkręcił tempo i od razu przekłada się to na wynik. Dosyć gładkie zwycięstwo Kordy w tym gemie, o czym zadecydował w dużej mierze serwis.

6:3, 2:2

Zanosiło się na łatwy gem dla Hurkacza, który miał już wynik 40:0. Dwie akcje z rzędu padły łupem Kordy i Polak musiał się mieć na baczności. Na szczęście dla niego Amerykanin popełnił błąd.

6:3, 2:3

Obaj zawodnicy mocno podkręcili tempo serwisowe i znów mamy szybkie wymiany ciosów. Zapowiada się na zacięty gem.

6:3, 3:3

Trudniejszy moment Hurkacza związany z naporem Amerykanina. Wrocławianin wciąż nie daje jednak nawet szans na przełamanie swojego serwisu.

6:3, 4:3

PRZEŁAMANIE! Sytuacja zmieniła się diametralnie. Po trudnym gemie dla Hurkacza, Polak sprawił ogromne kłopoty Kordzie. Amerykanin nie poradził sobie z atakami rywala i po raz drugi w tym spotkaniu został przełamany.

6:3, 5:3

Jest trzeci gem z rzędu wygrany przez Hurkacza, który jest o krok od zwycięstwa w spotkaniu.

6:3, 5:4

Łatwy gem dla Kordy, ale teraz wszystko jest w rękach Hurkacza.

6:3, 5:5

PRZEŁAMANIE! Niestety nie udało się powtórzyć scenariusza z pierwszego seta. Korda tym razem stanął na wysokości zadania i odrobił straty w decydującym momencie.

6:3, 5:6

Zdecydowanie najdłuższy gem w meczu za nami. Panowie wymieniali się ciosami kilka dobrych minut i Hurkacz miał szanse na ponowne przełamanie. Ale to Korda jest bliżej wygranej w drugim secie.

6:3, 6:6

Dla odmiany Hurkacz zaczął serwować rewelacyjnie i gem trwał bardzo krótko. Losy drugiego seta rozstrzygną się więc w tie-breaku.

6:3, 6:6

0:3 - Dwa mini przełamania dla Kordy. Po dwóch błędach Hurkacza...

6:3, 6:6

0:5 - Sytuacja Hurkacza jest już wręcz beznadziejna. Zapowiada się na trzysetowy bój.

6:3, 6:6

2:5 - Straty nieco odrobione, ale droga do ich zniwelowania jeszcze daleka.

6:3, 6:6

4:5 - Było beznadziejnie, a jest... Bardzo dobrze! Straty zniwelowane!

6:3, 6:6

6:5 - Coś niebywałego! Sześć punktów z rzędu zdobył Hurkacz. Mamy piłkę meczową!

6:3, 6:6

6:7 - Korda tym razem obronił swoje podania.

6:3, 6:7

6:8 - Koniec seta! Korda zdołał wygrać decydującą akcję i gramy dalej.

6:3, 6:7, 1:0

Hurkacz udanie rozpoczął decydującego seta. Choć Korda prowadził 30:0, Polak nie pozwolił, aby rywal doprowadził do break pointów.

6:3, 6:7, 1:1

Hurkacz zaczął nieco zbyt dużo niewymuszonych błędów popełniać i Korda z większą łatwością zdołał doprowadzić do wyrównania.

6:3, 6:7, 2:1

Ale forma serwisowa wrocławianina jest niezmiennie dobra. Dwa asy serwisowe i kolejny szybki gem w trzecim secie.

6:3, 6:7, 2:2

Bardzo podobny przebieg ostatnich punktów. Dobre serwisy z obu stron, mało szans dla returnujących na dłuższe akcje.

6:3, 6:7, 3:2

Zanosiło się na kolejny łatwy gem Hurkacza. Ale po dwóch niewymuszonych błędach i dobrej akcji Kordy doszło do równowagi. Polak zdołał wygrać dwie kolejne akcje i wciąż bez przełamania.

6:3, 6:7, 3:3

Korda natomiast nie pozwolił, aby przy jego podaniu doszło do nerwowej sytuacji. Hurkacz ugrał zaledwie jeden punkt.

6:3, 6:7, 4:3

Gem "na sucho" dla reprezentanta Polski. Bardzo przewidywalny zrobił się mecz w trzecim secie.

6:3, 6:7, 5:3

PRZEŁAMANIE! I jest to, na co czekali kibice Hurkacza! Polak wykorzystał słabszy moment Kordy i serwuje na mecz!

6:3, 6:7, 6:3

KONIEC MECZU! Świetny gem w wykonaniu Hurkacza i mamy awans Polaka do 2. rundy turnieju w Paryżu!

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.