Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Indian Wells

Hurkacz - Popyrin WYNIK. Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza! Polak zameldował się w III rundzie Indian Wells!

2023-03-12 3:26

Hubert Hurkacz nie miał większych problemów, aby w swoim pierwszym meczu na tegorocznym Indian Wells szybko rozprawić się z rywalem. Alexei Popyrin tylko momentami stawiał opór reprezentantowi Polski, ale na dłuższą metę nic mu to nie dało. Hurkacz trzykrotnie przełamał przeciwnika, raz w pierwszym i dwa razy w drugim secie i po nieco ponad godzinie wywalczył awans do III rundy Indian Wells.

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin 6:3, 6:3

Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin

Witamy w relacji na żywo z meczu Hubert Hurkacz - Alexei Popyrin. Panowie na korcie powinni pojawić się nie wcześniej niż o 2 w nocy. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu w turnieju Indian Wells. Hubert Hurkacz zmierzy się z Alexeiem Popyrinem.

Po emocjach związanych z występami reprezentantek Polski na Indian Wells, przyszedł czas na mecz "rodzynka" w drabince mężczyzn. Mowa rzecz jasna o Hubercie Hurkaczu, który za moment powinien pojawić się na korcie nr 4. A wraz z nim wyjdzie Alexei Popyrin, 23-letni reprezentant Australii.

Obaj zawodnicy dotychczas mierzyli się ze sobą tylko raz. I co ciekawe, miało to miejsce na Indian Wells właśnie. Do pojedynku doszło w 2021 roku i wówczas Hurkacz poradził sobie z Australijczykiem dość gładko, wygrywając w dwóch setach. Podobnego przebiegu spotkania spodziewamy się również i tym razem.

Hubert Hurkacz opowiada o Indian Wells w McLarenie

Przed meczem można rzucić okiem na wyjątkowy wywiad z naszym tenisistą.

Za moment powinna rozpocząć się rozgrzewka, a kilka minut później spotkanie.

Ostatnie chwile rozgrzewki. Jako pierwszy serwował będzie Hurkacz.

Zaczynamy!

1:0

Hurkacz w swoim stylu rozpoczął spotkanie. Dwa asy serwisowe i dwa błędy rywala załatwiły sprawę w premierowym gemie.

1:1

Na razie wymiany są bez większych historii. Serwis, atak, punkt. Tak wygląda większość akcji z obu stron. Serwis będzie miał dzisiaj kluczowe znaczenie.

2:1

Popyrin popisał się jednym, świetnym returnem w trzecim gemie. Było to jednak za mało, aby zagrozić Hurkaczowi.

2:2

Perfekcyjny gem Popyrina. Polak bez choćby jednej wygranej piłki.

3:2

Pierwsza sytuacja w tym spotkaniu, w której Hurkacz musiał się mieć na baczności. Popyrin doprowadził do breakpointa. Polakowi udało się uratować, a w dodatku jedną akcję wygrał w świetnym stylu. Hurkacz wciąż z minimalną przewagą.

3:3

Coraz więcej wymian przy siatce. Wcześniej górą był Hurkacz, a teraz Popyrin. Australijczyk bez większych problemów utrzymuje serwis.

4:3

Wrocławianin wrócił na właściwe tory i znów nie pozostawił złudzeń rywalowi przy własnym serwisie.

5:3

PRZEŁAMANIE! Pierwsza szansa dla Hurkacza i od razu wykorzystana! Świetnie spisywał się Polak pod siatką i dwukrotnie zaskoczył rywala. Będzie serwował na seta!

6:3

KONIEC SETA! Hurkacz nie wypuścił okazji i szybko doprowadził sprawy do końca w pierwszym secie.

6:3, 1:0

PRZEŁAMANIE! Świetnie rozpoczyna się druga partia dla Hurkacza. Polak przy podaniu Popyrina prowadził już 40:0. Australijczyk co prawda zdołał wygrać dwie akcje, ale gema zakończył podwójnym błędem serwisowym.

6:3, 2:0

Najdłuższy gem w tym meczu za nami. Panowie długo grali na przewagi. Popyrin miał nawet piłkę na przełamanie, ale wtedy zaczął funkcjonować pierwszy serwis Hurkacza, z czym w tym etapie meczu miał pewne problemy. Polak utrzymał przewagę przełamania.

6:3, 2:1

Wydawało się, że Hurkacz ponownie będzie miał szanse na przełamanie. Prowadził już 30:0. Popyrin zdołał się pozbierać i wygrał wszystkie akcje do końca trzeciego gema.

6:3, 3:1

Tym razem Hurkacz utrzymał podanie bez większych problemów. Gdy funkcjonuje pierwszy serwis Polaka, Australijczyk ma spore problemy, aby mu zagrozić.

6:3, 3:2

Reprezentant Australii nie składa jeszcze broni i stara się utrudniać zadanie rywalowi. Choć popełnia sporo niewymuszonych błędów, na ratunek przychodzą mu precyzyjne serwisy.

6:3, 4:2

Jeden zacięty gem w wykonaniu Popyrina to na razie wszystko, na co stać Australijczyka. Hurkacz na dwa gemy przewagi wychodzi dzięki asowi.

6:3, 4:3

Kolejny wyrównany gem w tym spotkaniu. Tym razem przy podaniu Popyrina, który nie pozwolił jednak, aby Hurkacz już teraz zdecydowanie przybliżył się do zwycięstwa w meczu.

6:3, 5:3

Pewne zwycięstwo Hurkacza w ósmym gemie. Australijczyk nie zdobył nawet punktu.

6:3, 6:3

KONIEC MECZU! Hurkaczowi udało się drugi raz w drugim secie przełamać Popyrina i tym samym zamknął spotkanie. Szybki i całkiem łatwy awans Polaka!

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.

Listen on Spreaker.
Najnowsze