Łukasz Kubot i Iga Świątek

Autor: Instagram Łukasz Kubot i Iga Świątek

Iga Świątek i Łukasz Kubot w II rundzie MIKSTA Australian Open po HORRORZE! Obronili piłkę meczową!

2021-02-13 8:36

Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do II rundy turnieju miksta Australian Open! Polscy tenisiści pokonali 5:7, 7:6(6), 10-6 australijską parę A. Sharma/J. Smith, rewanżując jej się za porażkę rok temu w tym samym turnieju. Mecz Świątek i Kubota z Australijczykami był niezwykle emocjonujący. W drugim secie Polacy najpierw odrobili duże straty, a potem obronili piłkę meczową! W decydującym tie-breaku Świątek i Kubot zagrali fenomenalnie.

Iga Świątek i Łukasz Kubot znów połączyli siły. 19-latka i doświadczony 38-letni deblista ponownie tworzą parę w turnieju miksta Australian Open. Rok temu Świątek i Kubot doszli do 1/4 finału. Teraz w I rundzie miksta Polacy zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy Astrą Sharmą i Johnem-Patrickiem Smithem. To właśnie ta dwójka tenisistów wyeliminowała Świątek i Kubota w ubiegłorocznym ćwierćfinale. Była okazja do rewanżu i Polacy ją wykorzystali. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Po przegranym pierwszym secie Świątek i Kubot w drugiej partii też przegrywali. Odrobili straty, a potem w tie-breaku obronili piłkę meczową. Dopisało im wtedy trochę szczęście, bo Smith wpakował z bliska piłkę w siatce. Przy stanie 1-1 w setach rozgrywano decydujący tie-break do 10 punktów. To był już koncert gry pary Świątek/Kubot. Polacy wygrali 5:7, 7:6(6), 10-6, meldując się w II rundzie.

Występ w turnieju miksta Australian Open ma być dla pary Iga Światek/Łukasz Kubot kolejnym przetarciem przed igrzyskami w Tokio, gdzie chcą powalczyć razem o medale. Rywali w II rundzie Australian Open poznają po meczu B. Strycova/N. Mektic - H. Carter/S. Gille.