Autor: AP Iga Świątek - Jessica Pegula Relacja NA ŻYWO i wynik meczu Polka walczy w US Open

RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek bezradna w meczu z Jessicą Pegulą! Polka odpada z US Open po słabej grze!

2024-09-05 2:54

Iga Świątek odpadła z US Open w ćwierćfinale po zaskakująco słabej grze i porażce 2:6, 4:6 z Jessicą Pegulą, która potwierdziła wysoką formę i po sześciu kolejnych porażkach w 1/4 finału turniejów Wielkiego Szlema wreszcie się przełamała. Polka i Amerykanka grały ze sobą wcześniej dziewięć razy, a Świątek wygrała aż sześć z tych spotkań, ale teraz miała wyraźnie słabszy dzień. Zaczęła mecz bardzo nerwowo, fatalnie serwując. Popełniała mnóstwo błędów i ani na moment nie przejęła kontroli nad przebiegiem rywalizacji. Pegula w półfinale zagra z Czeszką Karoliną Muchovą. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Świątek - Pegula dzisiaj w US Open.

Na żywo

Iga Świątek - Jessica Pegula

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Jessica Pegula w półfinale US Open. Początek meczu o godzinie 1 w nocy ze środy na czwartek

Za Igą Świątek już 100 meczów w turniejach Wielkiego Szlema. Bilans Polki to 83-17. Jak zacznie drugą setkę?

Iga Świątek i Jessica Pegula właśnie pojawiły się na korcie

Trwa już rozgrzewka

Obie panie doszły do ćwierćfinału bez straty seta

GRAMY! Serwuje Iga Świątek

15-0 Amerykanka zaczyna od błędu

15-15 Dłuższa wymiana zakończona forhendowym błędem Polki

30-15 Return Peguli w siatkę. Iga nie trafiła jeszcze ani razu pierwszym serwisem

30-30 Iga pod presją zagrała daleko w aut

30-40 Iga wyrzuciła za końcową linię i broni już breakpointa. Nerwowy początek

0:1

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Źle Iga zaczęła ten mecz. Na koniec przy breakpoincie popełniła podwójny błąd serwisowy

15-0 Szybka wymiana. Na koniec Pegula uderzyła mocno w siatkę

30-0 A teraz Amerykanka minimalnie przestrzeliła z forhendu, polując na boczną linię

30-15 Kolejna szybka i dłuższa wymiana. Lepiej wytrzymała ją Pegula, Świątek uderzyła za końcową linię

30-30 Polka zagrała w siatkę

30-40 Iga znów popełniła błąd na koniec szybkiej wymiany

40-40 Kolejna bardzo szybka wymiana. Teraz błąd Peguli, autowy bekhend

Kolejna równowaga. Dobry atak przy siatce Polki

0:2

Gem Pegula. Amerykanka po grze na przewagi obroniła podanie, powiększając przewagę. Jak na razie Pegula nieco solidniejsza w szybkich wymianach. Polka popełnia więcej błędów

0-15 Iga zagrała w siatkę po agresywnymi returnie Jess

15-15 Niecelny return Amerykanki. Iga wciąż bardzo rzadko trafia pierwszym podaniem

15-30 Znakomity return Peguli

15-40 I znów mocny return Peguli po drugim podaniu Świątek. Są breakpointy

30-40 Pegula pod presją zagrała za końcową linię

0:3

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Iga słabo serwuje, nie trafia pierwszym podaniem. Na dodatek znów na koniec gema popełniła podwójny błąd serwisowy

0:4

Gem Pegula. Iga wciąż bezradna i nieskuteczna. Amerykanka w grze na przewagi szybko wyjaśniła sytuację dwiema świetnymi akcjami

0-30 Nieudany return Polki

0-40 Dobra reakcja Peguli na agresywny return Świątek. Odegrała jeszcze mocniej i Iga pod presją uderzyła w siatkę

15-40 Świetny serwis Polki, trafiła w boczną linię

1:5

Gem Pegula. Na koniec szybka i dłuższa wymiana. Niestety pierwsza pomyliła się Polka, bekhend w siatkę

15-0 Nieudany return Amerykanki

30-0 Fenomenalny forhend Polki, chyba łapie rytmy gry

30-15 Niestety teraz prosty błąd Świątek. Bekhend w siatkę

40-15 Niecelny return Peguli

40-30 Iga miała inicjatywę, ale na koniec smeczowała w siatkę

2:5

Gem Świątek. Iga znów grała nerwowo i nierówno. Udało się utrzymać podanie. Na koniec nieudany return rywalki

15-0 Po głębokim returnie Polki Amerykanka odegrała w siatkę

15-15 Mocny forhend Peguli. Złapała Świątek na wykroku

15-30 Forhend Igi w siatkę, znów zły timing

15-40 Kolejny nieudany bekhend Polki. W siatkę. Piłki setowe

2:6

GEM I SET PEGULA. Iga Świątek bardzo słabo grała w tym secie. Fatalne statystyki serwisowe i dużo błędów

Iga tradycyjnie korzystała z przerwy toaletowej po przegranym secie. Wróciła już na kort

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

15-0 Iga zaczyna od dobrego pierwszego podania

30-0 Iga przegoniła Pegulę po korcie. Na koniec był pewny smecz

40-0 Pegula pod presją zagrała w siatkę

30-15 Precyzyjny forhend Amerykanki

2:6, 1:0

Gem Świątek. Dobry gem serwisowy Polki, wygrany do 15. Dużo lepiej serwowała niż w pierwszym secie

15-0 Błąd Amerykanki po głębokim returnie Polki

15-15 Bekhend Świątek w siatkę

15-30 Pegula uderzyła ładnie z forhendu przeciwko kierunkowi biegu Świątek, złapała ją na wykroku

15-40 Precyzyjny bekhend Amerykanki

2:6, 1:1

Gem Pegula. Na koniec znów błąd Igi Świątek, bardzo niecelny bekhend. Amerykanka miała tego gema pod kontrolą

0-15 Znów zabrakło rytmu gry. Niecelny forhend Polki, duży aut

0-30 I kolejny błąd Igi

0-40 Seria błędów Igi Świątek. Teraz po returnie Amerykanki uderzyła daleko na aut. Są już breakpointy

15-40 Dobry serwis i dobra akcja przy siatce Polki

2:6, 1:2

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Na koniec znów bardzo nieudana akcja Igi. Polka łatwo oddała tego gema

Już 24 niewymuszone błędy Igi Świątek

15-0 Iga miała inicjatywę, a Pegula szalała w defensywie. W końcu Amerykanka zagrała w aut

30-0 Podwójny błąd serwisowy Amerykanki

40-0 Ale forhend Igi Świątek! Kapitalny! Są breakpointy

40-15 Return Polki w siatkę

40-30 Długa wymiana. Iga miała inicjatywę, a Pegula dobrze się broniła. W końcu Polka uderzyła w siatkę

2:6, 2:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Oby to był przełomowy moment! Na koniec znów kapitalny forhend Igi

15-0 Bardzo dobry pierwszy serwis Igi

30-0 Amerykanka zagrała za końcową linię

40-0 Iga łapie rytm gry, a rywalka zaczyna popełniać błędy

40-15 Świetny skrót Peguli. Iga dobiegła do piłki, ale odegrała w aut

40-30 Dobry return Peguli. Świątek pod presją odegrała w siatkę. Przewaga w gemie topnieje...

40-40 Duży aut po forhendzie Polki

Iga ma przewagę. Pegula zagrała w siatkę

2:6, 3:2

Gem Świątek. Iga wychodzi na prowadzenie w secie! Roztrwoniła przewagę 40-0, ale potem szybko wyjaśniła sytuację w grze na przewagi

40-40 Pegula odpowiada doskonałym returnem

Pegula ma breakpointa po mocnym forhendzie. Wykorzystała to, że Iga zagrała za krotko

Równowaga. Dwa świetne bekhendy Igi w tej akcji!

Pegula znów ma przewagę. Iga była teraz spóźniona do uderzenia z bekhendu i zagrała w korytarz deblowy

Równowaga! Niesamowita wymiana. Na koniec pewny smecz Polki po koźle

Iga ma przewagę. Znów niesamowita wymiana. Na koniec Pegula pod presją uderzyła w aut

Równowaga. Świetny forhend Peguli, ale Iga znów uderzyła za krótko

Iga broni breakpointa. Uderzyła w siatkę po dobrym returnie Amerykanki

2:6, 3:4

Gem Pegula PRZEŁAMANIE. Kiedy wydawało się, że Iga już zaczyna się rozkręcać, Polka znów straciła podanie i jest w trudnej sytuacji. Amerykanka przeczekała moment dobrej gry naszej gwiazdy i wykorzystała jej błędy

15-15 Teraz błąd Peguli, też bekhend w siatkę

15-30 Spóźniona do forhendu Iga uderzyła w korytarz deblowy. Dwie piłki od porażki

30-30 Na szczęście Pegula też teraz popełnia błędy

40-30 Znów błąd Amerykanki. Chyba się usztywniła

2:6, 4:5

Gem Świątek. Iga była dwie piłki od porażki, ale potem były błędy Peguli a na koniec świetny forhend Polki. Teraz Amerykanka będzie serwować

0-15 Pegula łatwo skończyła wymianę po świetnym serwisie

0-30 Agresywny ale bardzo niecelny return Polki. Podjęła ryzyko

0-40 Trzy piłki meczowe

15-40 Iga jeszcze walczy. Puściła rękę i uderzyła świetnie z forhendu

30-40 A teraz kapitalny bekhend Polki!

2:6, 4:6

KONIEC! Iga Świątek przegrała z Jessicą Pegulą 2:6, 4:6 w ćwierćfinale US Open. Na koniec niecelny bekhend Polki. Amerykanka potwierdziła bardzo wysoką formę, a Iga miała słaby dzień. Pierwszy set fatalny, w drugim grała już nieco lepiej, ale wciąż znacznie poniżej swoich możliwości

Iga Świątek gra z Jessicą Pegulą w ćwierćfinale US Open 2024, do którego awansowała po zwycięstwie nad Rosjanką Ludmiłą Samsonową. Polka poprawiła już wynik sprzed roku, bo w poprzedniej edycji nowojorskiego Szlema odpadła w 4. rundzie. Apetyty i ambicje Igi Świątek są jednak oczywiście dużo większe. Liderka rankingu WTA dwa lata temu wygrała US Open i teraz też wyraźnie się rozkręca w tym wymagającym turnieju rozgrywanym w trudnych dla naszej gwiazdy warunkach. W półfinale US Open na lepszą z pary Świątek - Pegula czeka już Czeszka Karolina Muchova, która pokonała 6:1, 6:4 Brazylijkę Beatriz Haddad Maię.

Świątek - Pegula Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu US Open

Jessica Pegula (nr 6 WTA) potwierdziła bardzo wysoką formę, pokonując w boju o ćwierćfinał 6:4, 6:2 Rosjankę Dianę Schnaider. Amerykanka w tym sezonie miała spore problemy zdrowotne, ale te już za nią i teraz prezentuje się znakomicie. Przed US Open wygrała turnieju WTA w Toronto, a w Cincinnati doszła do finału, w którym uległa (3:6, 5:7) Arynie Sabalence. Świątek i Pegula grały ze sobą już dziewięć razy. Bilans tej rywalizacji to 6-3 dla Polki. Ostatnio górą była Iga, która rozbiła Jess 6:1, 6:0 w finale WTA Finals 2023. W poprzednim sezonie Świątek dwa razy uległa Peguli na szybkich kortach twardych - 2:6, 2:6 w Sydney i 2:6, 7:6, 4:6 w Montrealu. - Z Jess nigdy nie gra się łatwo. Ma trudny styl gry, więc muszę być gotowa na dłuższe wymiany i ciężką pracę na nogach. Jest świetną zawodniczką, więc na pewno będzie to duże wyzwanie - stwierdziła Iga Świątek.