Iga Świątek - Jil Teichmann WYNIK meczu: Polka z kompletem zwycięstw w Montreux!

2020-07-04 20:45 CH
Iga Świątek
Autor: EastNews Iga Świątek

Iga Świątek - Jil Teichmann WYNIK Iga Świątek ma już na koncie trzy zwycięstwa w turnieju pokazowym Elle Spirit Open w Montreux. Wszystkie ze szwajcarskimi rywalkami. Najtrudniej było w kończącym rywalizację w grupie meczu z Jil Teichmann. Świątek wygrała po super tie-breaku 6:3 5:7 10-3 i z kompletem wygranych zameldowała się w niedzielnym półfinale. Wcześniej Iga rozgromiła najpierw Conny Perrin (6:0, 6:0), a potem Leonie Kung (6:1, 6:0). To pierwszy występ Igi Świątek po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

Iga Świątek WYNIK meczu w Montreux

Iga Świątek wróciła do rywalizacji po długiej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii. Po zdaniu matury młoda tenisistka teraz sprawdza swoją formę na korcie. Zaczęła od turnieju pokazowego w Montreux - Elle Spirit Open. To szwajcarskie miasto dobrze jej się kojarzy. Dwa lata temu Świątek wygrała tam turniej rangi ITF. "Korty nad samym jeziorem i ten widok na góry. Bardzo miło tu znowu wrócić" - pisała Iga, dzieląc się z fanami zdjęciem w Montreux. Iga Świątek ostatni mecz rozegrała jeszcze w lutym w Katarze. Potem miała wystąpić w Indian Wells, ale turniej odwołano z powodu wybuchu pandemii, podobnie jak kolejne tenisowe imprezy. Potem była domowa kwarantanna, nauka przed maturą, przełożone egzaminy dojrzałości, krótki urlop na Mazurach i wreszcie wyczekiwany powrót do rywalizacji na korcie. Forma Igi Świątek była wielką niewiadomą, ale po pierwszych meczach wygląda na to, że jest wysoka. Po zdemolowaniu Conny Perrin 6:0, 6:0 tenisistka z Raszyna rozbiła 6:1, 6:0 Leonie Kueng, tę sama rywalkę, którą dwa lata temu pokonała w finale juniorskiego Wimbledonu. Po ograniu Kueng Świątek nie miała czasu na odpoczynek. Jeszcze tego samego dnia zmierzyła się z kolejną Szwajcarką Jil Teichmann (nr 63). Ta rywalka najwyżej zawiesiła poprzeczkę. Świadczy o tym wynik. Iga wygrała to zacięte spotkanie po decydującym super tie-breaku 6:3 5:7 10-3. Wygrała grupę, awansując do półfinału. Wkrótce poznamy jej sobotnia rywalkę.

Iga Świątek w Montreux WYNIKI

W turnieju pokazowym Elle Spirit Open walczy osiem tenisistek. W dwóch grupach po cztery zawodniczki i grają systemem każda z każdą o awans do półfinałów. Formuła jest zatem podobna do tej w kończących sezon WTA Finals. - Będzie bardzo fajna obsada i okazja, by trochę sobie potrenować. Iga niezależnie od wyników zagra tam pięć meczów. To nie jest mało. Impreza odbywać się będzie bez publiczności - mówił w rozmowie z PAP Piotr Sierzputowski, trener Igi Świątek. Największa gwiazda w tej imprezie to Ukrainka Elina Switolina (nr 5), która jest w innej grupie niż Polka.Zwyciężczyni otrzyma czek na 25 tys. franków szwajcarskich.

Najnowsze