Świątek - Kerber Relacja NA ŻYWO

Autor: AP PHOTO Świątek - Kerber Relacja NA ŻYWO

Grają o ćwierćfinał!

Iga Świątek - Kerber WYNIK meczu. Zapis relacji na żywo z 1/8 finału WTA Rzym 2024

2024-05-13 16:49

Iga Świątek pokonała Angelique Kerber 7:5, 6:3 w "polskim" meczu 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Rzymie i zameldowała się w ćwierćfinale! Nie był to jednak spacerek dla liderki światowego rankingu. Pochodząca z Polski Niemka postawiła jej naprawdę trudne warunki i nawiązała do najlepszych czasów, gdy była pierwszą rakietą na świecie. Jednak to Świątek utrzymała poziom na pełnym dystansie i w godzinę i 40 minut wygrała z Kerber.

Iga Świątek - Angelique Kerber 7:5, 6:3

Na żywo

Iga Świątek - Angelique Kerber

To już koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl.

Kiedy gra Iga Świątek Ćwierćfinał WTA Rzym O której mecz z Madison Keys

Teraz Iga Świątek zagra w ćwierćfinale z Madison Keys. W powyższym artykule dowiesz się, kiedy ten mecz.

Organizatorzy określili dzisiejszy mecz jednym z najlepszych w tegorocznej edycji!

7:5, 6:3

GEM, SET, MECZ ŚWIĄTEK! Kerber wyrzuciła return po linii i Iga melduje się w ćwierćfinale!

40-0. Trzy piłki meczowe po kolejnej znakomitej akcji!

30-0. Dobry serwis i szybki winner z półkortu!

15-0. Autowy return Kerber!

7:5, 5:3

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Iga serwuje na mecz!

40-15. Dwa break pointy po błędzie Niemki!

30-15. Kolejny double fault Kerber.

15-15. "Jazda!" ze strony Igi po winnerze z returnu!

7:5, 4:3

Gem Świątek! I drugi znakomity forhend z rzędu!

40-15. Fenomenalny forhend Świątek po linii na zewnątrz!

15-15. Niesamowita obrona Kerber i niewielki aut Świątek z bekhendu po przekątnej! Wydawało się, że piłka trafiła w linię.

15-0. Kapitalny forhend po linii!

7:5, 3:3

Gem Kerber. Serwis pomógł Niemce w najważniejszym momencie!

Nieudany return Świątek w powtórce punktu...

40-40. Pierwsza tak długa wymiana od dłuższego czasu i Świątek zagrała forhend, po którym Kerber nie miała już sił biec!

Cudowny dropszot Kerber. Iga dobiegła do tej piłki, ale nie zdołała przebić za siatkę.

40-40. Iga sprawdzała jeszcze ślad po serwisie Kerber, ale sędzia potwierdził, że piłka była dobra.

40-30. Break point!

30-30. Iga miała duża przewagę, ale spod siatki zaatakowała na rakietę Kerber, po czym zepsuła woleja.

30-15. Piąty podwójny błąd serwisowy Kerber.

15-15. Prosty błąd Świątek w siatkę.

A tak wyglądał ostatni punkt pierwszego seta z trybun kortu centralnego na Foro Italico:

7:5, 3:2

Gem Świątek! Pewny gem do 0!

40-0. Kerber jakby opadła z sił. Iga wygrała 11 z ostatnich 15 punktów.

30-0. Iga najwyraźniej wróciła na swoje tory!

7:5, 2:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Krótki return Igi wymusił atak Kerber do siatki, a następnie perfekcyjnego passing shota Polki!

40-15. Dwa break pointy!

30-15. Prosty błąd Kerber.

Kerber wykorzystała dziś 2 z 3 break pointów, z kolei Świątek 2 z... 10.

7:5, 1:2

Gem Świątek! Cudowny, potężny forhend na zamknięcie gema do 30!

30-30. Fatalny błąd Igi z forhendu z półkortu.

30-15. Ale kontra z forhendu przeciw nogom Świątek!

30-0. Dwa zagrania w siatkę Niemki.

7:5, 0:2

Gem Kerber. Tym razem sędzia sprawdził ślad, ale piłka Świątek po linii wyleciała na aut.

30-40. Podwójny błąd Kerber.

15-30. Iga prosiła sędziego o sprawdzenie śladu, ale ten uznał, że aut był wyraźny i od razu przyznał punkt Kerber.

17-10 (Świątek), 10-9 (Kerber) to liczba winnerów do niewymuszonych błędów w 1. secie.

7:5, 0:1

Gem Kerber PRZEŁAMANIE. Podwójny błąd Świątek na zamknięcie gema...

Break point dla Kerber!

40-40. Pospieszyła się Iga z forhendem spod siatki i zupełnie jej to nie wyszło.

40-30. Ale forhend w boczną linię! Kerber nie miała żadnych szans.

30-30. Drugi as Igi!

0-30. Siatka po bekhendzie Świątek.

0-15. Iga zaatakowała do siatki, ale nadziała się na passing shota Kerber. Myślała jeszcze, że piłka wyleci na aut, ale ta spadła przy linii.

7:5, 0:0

Świątek zaczyna drugiego seta.

Świątek wygrała pierwszego seta, ale Kerber postawiła jej naprawdę twarde warunki.

7:5

Gem, set Świątek! Do ośmiu razy sztuka! Kerber zagrała w siatkę i to Polka wygrała seta!

Ósma szansa na seta po aucie Kerber!

40-40. Niewiarygodne, siódma zmarnowana piłka setowa! To może się zemścić...

40-30. Ale zepsuła ten return Iga! Zagrała prosto w siatkę...

40-15. Kolejne piłki setowe po siatce Niemki!

30-15. Świetna akcja Igi zakończona perfekcyjnym forhendem po przekątnej!

15-15. Kolejny podwójny błąd Kerber.

6:5

Gem Świątek! Kerber wyrzuciła return i będzie musiała bronić się, doprowadzając do tie-breaka.

40-15. Znakomita jest dziś w obronie Angie, ale w końcu minimalnie pomyliła się, smeczując z końcowej linii.

15-15. I Niemka odpowiedziała kapitalnym forhendem po linii!

15-0. Kerber aż zaczęła bić brawo Świątek po tej intensywnej wymianie! Co za mecz w Rzymie!

5:5

Gem Kerber. Ależ obroniła się Niemka! Wytrzymała pięć piłek setowych i utrzymała podanie.

Nakręcona jest Kerber! Zagrała świetny forhend po linii po ataku Świątek i zacisnęła pięść z okrzykiem.

40-40. Ależ szczęście Kerber! Trafiła w samą linię i zmyliła tym Świątek.

Co za zagranie, co za kąt Igi! Piąta okazja na seta po fenomenalnym krótkim forhendzie po przekątnej!

40-40. Ależ akcja! Już wydawało się, że Świątek zamknie tego seta, ale Kerber nie odpuściła i wymusiła autowego loba Polki.

Czwarta piłka setowa!

40-40. Fantastyczny forhend po linii!

Świątek zaczyna narzekać do swojego boksu. Kolejny zły return i piłka na 5:5.

40-40. Autowy return Polki...

Trzecia piłka setowa!

Ajjjjj! Forhend Świątek lądował blisko linii, ale wyleciał na aut. 40-40.

40-30. Nieudany forhend Igi z głębokiej pozycji.

40-15. Dwie piłki setowe po podwójnym błędzie Kerber!

30-15. Słaby drugi serwis Kerber i Świątek błyskawicznie to wykorzystała. Przejęła inicjatywę i zagrała zabójczy bekhend.

Dzisiejszy mecz od początku stoi na wysokim poziomie, Kerber jest w naprawdę dobrej formie.

5:4

Gem Kerber PRZEŁAMANIE. Iga "posędziowała" i puściła piłkę, która trafiła w linię.

15-40. Pierwszy obroniony, Kerber z defensywy slajsowała w siatkę.

0-40. Kolejny kapitalny forhend Kerber, tym razem po linii! Trzy powrotne break pointy dla Niemki.

0-30. Tym razem autowy bekhend Świątek i robi się gorąco.

5:3

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Iga przejęła inicjatywę i zdobyła punkt spod siatki!

40-15. Ależ forhend Angie! Ze stojącej piłki zagrała nie do odegrania, przełamała rakietę Igi.

40-0. Podwójny błąd i pierwszy break point w tym meczu!

30-0. I kolejny bekhend przynosi punkt! Tym razem mocno na zewnątrz.

15-0. Piękna akcja zakończona bekhendowym winnerem po linii!

4:3

Gem Świątek! Głęboka piłka wymusiła zagranie w siatkę Niemki.

40-30. Kerber naprawdę robi dziś wrażenie, potrafi wywrzeć presję na światowej jedynce.

40-15. Znakomity bekhend po przekątnej!

15-0. Soczysty bekhend Świątek po linii!

3:3

Gem Kerber. Gem bez historii wygrany do 0.

0-15. Tym razem Kerber pewnie skończyła piłkę z powietrza spod siatki.

3:2

Gem Świątek! Po walce, ale Iga zakończyła gema winnerem!

Świetny dropszot Kerber z półkortu. Nawet Iga nie zdążyła dobiec. 40-40.

Ufff. Sporo szczęścia Świątek, która przepuściła obronne zagranie Kerber, a to lądowało blisko linii, jednak na aucie.

40-40. Pierwsza równowaga po nieudanym bekhendzie Świątek.

30-30. Fatalne zagranie Świątek przy siatce. Mogła zrobić wszystko, a zagrała wprost w Kerber i pozwoliła jej zdobyć punkt z kontry.

15-15. Kapitalny forhend po linii Kerber. Iga nawet się do niego nie zebrała.

15-0. Tym razem bekhend zapracował jak należy! Ponownie na zewnątrz nie do obrony.

2:2

Gem Kerber. I nieudany return z bekhendu na zamknięcie gema.

30-40. Ajjj! Prosty błąd z bekhendu w siatkę.

15-15. Ależ zepsuła to Kerber! Miała piłkę z góry przy siatce, ale zagrała wprost w nią.

2:1

Gem Świątek! Znakomity bekhendowy winner na zewnątrz na zamknięcie gema!

40-15. Uff, Świątek zagrała drive volleya na rakietę Kerber, ale Niemka odegrała w siatkę.

30-15. Pierwszy as Igi!

15-15. Świątek przegrała pięć punktów z rzędu, ale w końcu przerwała tę serię po nieudanym zagraniu Kerber w siatkę.

1:1

Gem Kerber. Kapitalny punkt Angie na zamknięcie. Nie cofnęła się po szybkim returnie i odegrała w sam narożnik. Odpowiedziała Świątek gemem "na sucho"

0-30. Dobry forhend Kerber po linii, a następnie nieudany return Świątek.

1:0

Gem Świątek! Znakomity początek Polki do "0"!

40-0. Pierwsza świetna, dłuższa akcja! Wydawało się, że Kerber ma dużo kortu, ale Iga zdołała wrócić i odegrała po przekątnej nie do obrony!

15-0. Pierwszy punkt dla Świątek po niewymuszonym błędzie Kerber.

0:0

Zaczynamy "polski" mecz!

Świątek wygrała losowanie i będzie serwować jako pierwsza.

Kerber jest obecnie 331. tenisistką świata, ale w karierze wygrała 14 turniejów WTA i była liderką rankingu. Teraz powoli odbudowuje swoją pozycję.

Przypomnijmy - Świątek i Kerber grały ze sobą dwa mecze. W obu lepsza była Polka, która wygrała w Indian Wells 2022 i na początku tego roku w finale United Cup.

Czas na krótką rozgrzewkę.

Kerber i Świątek wychodzą już na kort!

Tak trenowała Iga Świątek. Już za chwilę wyjdzie na kort i zagra z Kerber o ćwierćfinał w Rzymie.

Tsitsipas właśnie pokonał Norriego, a to oznacza, że mecz Świątek rozpocznie się o godzinie 15:00.

Dlaczego Andżelika Kerber nie gra dla Polski? Czemu gra dla Niemiec?

Świątek zagra dzisiaj z Niemką polskiego pochodzenia. Dlaczego Kerber nie reprezentuje Polski? Dowiesz się tego w załączonym artykule.

Witamy w relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Angelique Kerber w 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Rzymie! Początek nie przed godziną 15:00, po zakończeniu spotkania Tsitsipas - Norrie.

Dla Igi Świątek będzie to trzeci mecz z doświadczoną Angelique Kerber i drugi w tym roku. Na początku stycznia liderka rankingu WTA zmierzyła się z byłą "jedynką" w finale United Cup i pewnie wygrała 6:3, 6:0. Ostatecznie to Niemcy cieszyli się z prestiżowego zwycięstwa po mikście, ale Świątek pokazała wtedy moc, którą prezentuje od tamtej pory przez prawie cały sezon. Także w ich pierwszym starciu to Polka była górą. Miało to miejsce w drodze Igi po tytuł Indian Wells 2022. W 1/8 finału raszynianka wygrała w trzech setach 4:6, 6:2, 6:3. Teraz po dwóch latach ponownie spotka się z reprezentantką Niemiec w walce o ćwierćfinał i na mączce w Rzymie będzie faworytką.

Świątek - Kerber WYNIK NA ŻYWO Relacja live z turnieju WTA w Rzymie

Na zwyciężczynię meczu Świątek - Kerber w ćwierćfinale czeka już Amerykanka Madison Keys. W pierwszym poniedziałkowym meczu w Rzymie pewnie pokonała w 1/8 finału Rumunkę Soranę Cirsteę (6:2, 6:1). Polka i Niemka rozpoczną swój mecz najwcześniej o godzinie 15:00, jednak wiele zależy od wcześniejszego spotkania Tsitsipas - Norrie. Gdyby pojedynek mężczyzn się przedłużył, Świątek i Kerber mogą rozpocząć walkę o ćwierćfinał z opóźnieniem.

Czy Iga Świątek wygra Roland Garros 2024?