Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA? Wiemy kiedy gra Iga Świątek! Plany startowe TERMINARZ mączka 2022

i

Autor: AP Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA? Wiemy kiedy gra Iga Świątek! Plany startowe TERMINARZ mączka 2022

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA? Wiemy kiedy gra Iga Świątek! Plany startowe TERMINARZ mączka 2022

2022-04-05 8:59

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Jakie są plany startowe Igi Świątek? Iga Świątek już oficjalnie rozsiadła się na tronie królowej tenisa, a koronę ma podwójną. Fenomenalna Polka prowadzi w obu rankingach – WTA i WTA Race zliczającym punkty wywalczone od początku sezonu. W obu jej przewaga jest gigantyczna. Po rezygnacji z gry w turnieju w Charleston Iga Świątek ma kilka dni wolnego. Zdradziła, że chce zwiedzić Miami, poświętować, odpocząć i nacieszyć się serią spektakularnych sukcesów. Wyskoczyła też na malowniczą plażę. A kibice już zastanawiają się kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej i jakie są plany startowe Igi Świątek na mączce. Iga Świątek KIEDY kolejny turniej.

Iga Świątek KIEDY gra następny turnieju WTA Plany startowe 2022 mączka

Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej? Fani polskiej mistrzyni muszą uzbroić się w cierpliwość. Po rezygnacji z gry w Charleston Iga Świątek zdradziła, że przed nią dłuższy odpoczynek i regeneracja. Potem spokojne treningi i przygotowania do turniejów na mączce. Z zanim Iga Świątek powalczy na kortach ziemnych w cyklu WTA, zagra jeszcze w meczu Polska - Rumunia w BJK Cup w Radomiu. To już 15-16 kwietnia. - Nie zaskoczę nikogo, mówiąc, że początek sezonu na kortach twardych przerósł moje oczekiwania - stwierdziła Iga Świątek. - Zaczęłam go bardzo dobrze, od dwóch półfinałów w Adelajdzie i Australian Open, ale to te trzy ostatnie turnieje pokazały mi, że sky is the limit (niebo jest kresem możliwości, red.), jak to mówią po angielsku. To, że doprowadzałam swoje nogi do granic możliwości, a głowę na skraj koncentracji przyniosło pozytywne skutki - dodała Iga Świątek.

KIEDY gra Iga Światek kolejny turniej WTA TERMINARZ Igi Świątek mączka

Przed Igą Świątek krótki odpoczynek. Polka przyznała, że już nie może się doczekać występu w Biało-Czerwonych barwach przeciwko Rumunii. - Zawsze cieszę się grą w reprezentacji. To są wyjątkowe turnieje, gdzie ma się poczucie, że gra się całą grupą. Jak jedna osoba jest na korcie, to czuje wsparcie innych zawodników. Jestem podekscytowana. Na tych meczach jest bardzo dużo kibiców, gra się w domu, więc zobaczymy, czy sprostam zadaniu. Kolejne dni chciałabym przeznaczyć na regenerację i odpoczynek, żeby poczuć się bardziej świeża na korcie - podkreśliła nowa liderka rankingu WTA.

Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą

Iga Świątek kolejny turniej PLANY STARTOWE 2022 Kiedy gra Iga Światek

A potem już ukochana mączka. Iga Świątek najbliższy turniej WTA planuje zagrać w Stuttgarcie. Rok temu wycofała się z tej imprezy. Teraz ma tam wystąpić. - Wiem, że będzie wokół mnie dużo szumu, dlatego - tak jak co roku - postaram się skupić na dobrych przygotowaniach i grze w nadchodzących turniejach. Pierwsze z nich poświęcę, by wgrać się w tę nawierzchnię. Przede wszystkim dla mnie granie na mączce to ogromna przyjemność i fajna zabawa. Trochę lepiej się na niej czuję, jeśli chodzi o poruszanie. Mam nadzieję, że skorzystam z tego i będzie to dla mnie przyjemność, a jeśli tak się stanie, to wyniki przyjdą same - dodała Iga Świątek.

Iga Świątek PLANY STARTOWE 2022

  • 15-16 kwietnia - mecz Polska - Rumunia w BJK Cup (Radom)
  • 18 kwietnia - WTA Stuttgart
  • 28 kwietnia - WTA Madryt
  • 9 maja - WTA Rzym
  • 22 maja - Roland Garros
Najnowsze