Iga Świątek może dzisiaj dokonać rzeczy niezwykłej! Już dawno nikt tego nie zrobił

i

Autor: Paweł Jaskółka Iga Świątek może dzisiaj dokonać rzeczy niezwykłej! Już dawno nikt tego nie zrobił

Polka pobije rekord Woźniaciej?

Iga Świątek może dzisiaj dokonać rzeczy niezwykłej! Już dawno nikt tego nie zrobił

2022-10-08 12:59

Iga Świątek już dzisiaj powalczy z Jekateriną Makarową w półfinale turnieju WTA w Ostrawie. Jeżeli wygra o awansuje do finału, zanotuje na swoim koncie już 60. zwycięstwo w sezonie. Ostatnią tenisistką, która wygrała 60 meczów w jednym roku, była Karolina Woźniacka. Mająca polskie korzenie Dunka dokonała tego w 2017 roku. A przecież po turnieju w Ostrawie Iga Świątek ma jeszcze zagrać w tym roku w San Diego i kończących sezon WTA Finals w Teksasie.

Iga Świątek w piątek pokonała 6:4, 6:4 Amerykankę Caty McNally i było to już jej 59. zwycięstwo w sezonie. Statystyki Polki w 2022 r. są kosmiczne - 59 zwycięstw i tylko 7 porażek. O finał turnieju WTA w Ostrawie Iga Świątek zagra z Jekateriną Aleksandrową. Jeżeli ją pokona, będzie mieć na koncie już 60 zwycięstw w tym sezonie. Wyrówna zatem rekord Karoliny Woźniackiej z 2017 r. To Dunka jest ostatnią tenisistką, której udało się tego dokonać. - Dużo już tych zwycięstw, ale miałabym ich jeszcze więcej, gdybym nie miała wolnych losów w pierwszych rundach - zaśmiała się Iga Świątek, pytana o te statystyki w rozmowie z serwisem WTA. - Żartuję, miło mieć wolne losy - dodała Polka. - Jestem z siebie bardzo dumna, bo regularność zawsze była moim celem. Jestem też podekscytowana, bo wiem, że jest jeszcze wiele elementów gry, które mogę poprawić - stwierdziła Iga.

Iga Świątek zaraz po turnieju w Ostrawie ma wyruszyć do Kalifornii, gdzie rusza kolejny turniej WTA 500. W nocy rozlosowano drabinkę w San Diego, a Polka zacznie od II rundy, w której powalczy z Hiszpanką Garbine Muguruzą albo z Kazaszką Jeleną Rybakiną. Po tym turnieju spokojne treningi w USA i przygotowana do WTA Finals w Teksasie, które rozpoczną się 31 października. W Dallas Iga Świątek ma zakończyć sezon.

Przeziębiona Iga Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze