Autor: AP Iga Świątek przetrwała bombardowanie Niemki Niemeier i zagra w ćwierćfinale US Open! Świątek - Niemeier RELACJA NA ŻYWO WYNIK

Polka w ćwierćfinale US Open

Iga Świątek przetrwała bombardowanie Niemki i zagra w ćwierćfinale US Open! Świątek - Niemeier RELACJA NA ŻYWO WYNIK

2022-09-05 22:44

Iga Świątek po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale US Open! Polka pokonała Niemkę Jule Niemeier 2:6, 6:4, 6:0 po ciężkim meczu, który długo nie układał się po jej myśli. W pierwszym secie zdominowana przez silną fizycznie Niemkę liderka rankingu WTA była bezradna. Potem znów była w opałach, ale odrobiła straty, a Niemeier opadła z sił. W decydującym secie Iga punktowała już wyczerpaną rywalkę. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Niemeier dzisiaj w US Open. Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek - Niemeier RELACJA NA ŻYWO US Open Ig Świątek WYNIK meczu dzisiaj 5.09

Iga Świątek gra w 4. rundzie US Open, a jej rywalką jest Niemka Jule Niemeier (nr 108 WTA). Polka rok temu doszła do 4. rundy US Open i był to jej najlepszy dotychczasowy wynik w Nowym Jorku. Dzisiaj może go poprawić. – Staram się nie spełniać oczekiwań innych, a koncentrować się na tym, co mam do zrobienia - powiedziała Iga Świątek przed meczem z Jule Niemeier. – Mam nadzieję, że będę dobrze skoncentrowana, bo nad tym trzeba przez cały czas pracować. Pomyślę o tym, co zrobić, aby mieć więcej kontroli na korcie, i mam nadzieję, że będę stosować się do taktyki trenera – dodała Polka, której w meczu z Lauren Davis w 3. rundzie przytrafił się spory spadek koncentracji. W drugim secie przegrywała już 1:4, ale na szczęście pozbierała się i odrobiła straty. – W drugim secie było dużo nerwów i chyba trochę za mało skupienia. Bardziej podobają mi się mecze, które w całości kontroluję i trzymam się taktyki do końca – oceniła swoją grę Iga Świątek, która w tej edycji US Open zarobiła już 278 tys. dol. brutto (ok. 1,3 mln zł).

Świątek - Niemeier NA ŻYWO RELACJA LIVE US Open Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Jule Niemeier ma 178 cm wzrostu i jest bardzo silna fizycznie. Jej potężny forhend robi duże wrażenie. Świetnie też serwuje. Iga Świątek będzie musiała się przeciwstawić tej sile ognia. – Za dużo o niej nie wiem, ale na pewno z trenerem przygotujemy się do tego meczu taktycznie. Słyszałam tylko, że ma bardzo dobry serwis oraz że jest młoda i utalentowana, więc to będzie wspaniała bitwa – powiedziała Iga Świątek, pytana o Niemeier. Niemiecka tenisistka niedawno sprawiła sensację, dochodząc do ćwierćfinału Wimbledonu (była bardzo blisko półfinału). Teraz idzie jak burza przez turniej US Open, w którym – tak jak Iga Świątek – nie straciła jeszcze seta. W 3. rundzie ograła 6:4, 7:6 Chinkę Qinwen Zheng.

US Open Iga Świątek - Niemeier RELACJA NA ŻYWO WYNIK ONLINE LIVE

Mecz Iga Świątek - Jule Niemeier w IV rundzie US Open 2022 zostanie rozegrany w poniedziałek 5 września. Początek meczu Świątek - Niemeier ok.godziny 19-19.30 polskiego czasu. Portal SPORT.SE.PL zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Niemieier dzisiaj w US Open 2022.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!