Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

wszystko opowiedziała

Iga Świątek przekazała ważne informacje o swoim stanie zdrowia. Przeprowadzono badania, wszystko jasne

2023-03-23 9:45

Kiedy Iga Świątek przekazała, że oficjalnie wycofuje się ze startu w turnieju w Miami, fani najlepszej rakiety na świecie wstrzymali oddech. Iga nie ukrywała bowiem, że nabawiła się kontuzji żeber, przez którą nie jest w stanie grać na sto procent. Teraz Polka opowiedziała dokładnie, co się stało oraz wyjaśniła, że przeprowadzono specjalne badania, po których podjęła taką decyzję.

Mecz Igi Świątek rozgrzewają fanów do czerwoności i z pewnością nie inaczej byłoby podczas zawodów Miami Open, jednak podczas turnieju na południu Stanów Zjednoczonych Ameryki nie będziemy oglądać występów najlepszej rakiety na świecie. Polka zdecydowała się wycofać z Miami Open i od razu poinformowała swoich fanów, że powodem jest uraz żeber, jakiego nabawiła się w ostatnim czasie. W swoim wywiadzie dla "Canal+" szerzej opowiedziała o tym, co się dokładnie stało. 

Iga Świątek opowiedziała o swojej kontuzji. Musiała przejść badania, przekazała ważne wieści

Polska tenisistka uspokoiła swoich fanów mówiąc, że jej kontuzja nie jest dość groźna przede wszystkim dlatego, że nie została zlekceważona i szybko ją wychwycono. Uraz również nie sprawia Idze Świątek wielkiego bólu, jednak odczuwa ona na tyle spory dyskomfort, że nie jest w stanie grać na maksimum swoich możliwości. Wszystko najprawdopodobniej przez klimat panujący w stolicy Kataru. 

Iga Świątek przekazała ważne informacje o swoim stanie zdrowia. Przeprowadzono badania, wszystko jasne

To nie jest kontuzja, która sprawia mi ogromny ból. Z badań wynika, że najlepiej będzie zrobić przerwę. W Doha było bardzo zimno, co prawdopodobnie nie pomogło i sprawiło, że nabawiłam się kontuzji żeber - tłumaczyła Świątek w rozmowie z "Canal+", ujawniając kulisy jej urazu i wycofania się z turnieju w Miami. 

Sonda
Kto jest lepszy: Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?
Listen on Spreaker.
Najnowsze