Autor: AP Iga Świątek - Rebecca Peterson Relacja NA ŻYWO wynik live Polka wygrała seta do zera! US Open

US Open

Iga Świątek rozgromiła Rebeccę Peterson! Awans do 2. rundy US Open po 58 minutach gry! Świątek - Peterson WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-08-28 19:22

Iga Świątek zdemolowała Rebeccę Peterson 6:0, 6:1 i jest już w 2. rundzie US Open 2023. Mecz trwał zaledwie 58 minut i był pokazem siły Polki, która w Nowym Jorku broni tytułu o pozycji numer 1 w rankingu Iga Świątek. Musi dojść co najmniej rundę dalej niż Aryna Sabalenka, żeby pozostać na tronie liderki. - Wiem z doświadczenia, że nie jest łatwo bronić tytułu - mówiła Polka, a potem w znakomitym stylu zdeklasowała Szwedkę. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Peterson dzisiaj w 1. rundzie US Open.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 30
Na której nawierzchni najbardziej lubi grać Iga Świątek?
Na żywo

Iga Świątek - Rebecca Peterson

KONIEC! GEM, SET, MECZ IGA ŚWIĄTEK! Polka zdemolowała Szwedkę Rebeccę Peterson 6:0, 6:1. Zajęło jej to mniej niż godzinę. Efektowny początek obrony tytułu

40-30 Jeszcze nie teraz...

40-15 PIŁKI MECZOWE

30-15 Niecelny return Peterson

15-15 Potężny forhend Igi po crossie

6:0, 5:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Szwedka prowadziła w nim 30-0, ale Iga znów bezlitośnie odarła ją ze złudzeń. Polka serwuje po zwycięstwo i awans do 2. rundy

40-30 Iga ma szansę na przełamanie

30-30 Znów pewny forhend mistrzyni US Open

0-30 Niecelny return Polki

6:0, 4:1

Gem Świątek. Kolejny wygrany przez Polkę do zera. Szwedce ambicji odmówić nie można, ale z tak dysponowaną Igą nie ma szans załapać się na grę

40-0 Doskonały forhend Igi. Świetnie gra Polka

6:0, 3:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga zdominowała znowu Szwedkę. Przełamała jej podanie, gem do zera, seria efektownych akcji naszej gwiazdy

40-0 Podwójny błąd serwisowy Peterson. Są breakpointy

30-0 Świetny skrót Igi! Polka ostatnio dużo trenowała to uderzenie

6:0, 2:1

Gem Świątek. Iga świetne akcje przeplatała teraz błędami, więc musiała walczyć o tego gema na przewagi. Na koniec wróciły solidność i dokładność. To Szwedka pod presją zagrała na aut

Przewaga Igi po niesamowitej wymianie. Był nawet skrót Polki a na koniec pewny bekhend

40-40 Minimalny aut po bekhendzie Igi

40-15 Iga po słabszym momencie znów gra bardzo dobrze

30-15 po potężnym forhendzie Igi. Przez środek kortu ale siła zrobiła swoje

6:0, 1:1

Gem Peterson. Iga popełniała w nim błędy, na koniec return w siatkę. Peterson zgarnia pierwszego dzisiaj gema

15-40 Peterson znów blisko wygrania premierowego gema. Teraz przy własnym serwisie

15-15 Dziwny błąd Igi. Po koźle wystarczyło trafić w kort, ale uderzyła daleko w aut

W 2. rundzie na lepszą z pary Świątek - Peterson czeka już Daria Saville znana wcześniej jako Daria Gawriłowa

6:0, 1:0

Gem Świątek. Zaczął się od błędów Igi i było 0-40. Potem Polka znów wzięła się do roboty. Znakomicie serwowała. Podanie obronione. Szwedka wciąż bez gema

Kolejny as Polki! Ale dzisiaj serwuje

40-40 Kapitalny serwis Igi i jest już równowaga!

15-40 Precyzyjny forhend Świątek

0-40 Znów błąd Igi. Peterson ma trzy breakpointy

0-30 Błędy Polki

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

6:0

GEM I SET IGA ŚWIĄTEK. Polka wygrała pierwszego seta 6:0. Pełna dominacja, Szwedka gra ambitnie, ale jest bezradna

40-15 Niesamowity agresywny return Igi. PIŁKI SETOWE

30-15 Przestrzeliła teraz Polka, choć kort był już praktycznie otwarty

30-0 Błąd Peterson po głębokim zagraniu Igi

5:0

Gem Świątek. Polka zgarnia kolejnego gema. Tego wygrała do 30. Szwedka nie gra źle. Naprawdę nieźle wytrzymuje szybkie tempo gry i jest dość solidna. Ale Iga prezentuje się na razie świetnie

40-15 Znakomity bekhend Igi

30-15 Iga niemiłosiernie gania Szwedkę po korcie, który jest naprawdę bardzo szybki

15-15 Mocny forhend Igi ale w siatkę

4:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga powiększa przewagę. Na koniec ruszyła agresywnie do siatki i wymusiła błąd Peterson

Kolejna szansa na przełamanie

40-40 Po returnie Polki piłka podskoczyła na taśmie i spadła na stronę Świątek

40-30 Kapitalny forhend Igi i jest znów breakpoint

30-30 Świetny return liderki rankingu

15-15 Błąd Polki z forhendu

15-0 Iga narzuca mordercze tempo wymian, dla Szwedki robi się po prostu za szybko

3:0

Gem Świątek. Iga znakomicie w nim serwowała. Na koniec kolejny as. Gem wygrany szybko i do zera

40-0 Dobry serwis Polki

A Magda Fręch wygrała pierwszego seta z Emmą Navarro 7:6. 12-10 w tie-breaku!

30-0 Iga wybroniła się precyzyjnym lobem. Po chwili Szwedka popełniła błąd

2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka wygrała tego gema do zera. Szwedka stara się, gra ambitnie, ale na razie Iga dominuje na korcie

40-0 Szybka wymiana zakończona błędem Szwedki. Iga ma breakpointy

15-0 Duży aut po zagraniu Szwedki. Iga wymusiła aut mocnym returnem

1:0

Gem Świątek. Z 40-0 zrobiło się 40-30, ale potem była szybka wymiana zakończona błędem Szwedki. Gem otwarcia za nami, podanie obronione

Iga Świątek i Rebecca Peterson są już na korcie

Trwa już mecz potencjalnych rywalek Igi Świątek w 2. rundzie. Daria Saville prowadzi 6:0, 1:0 z Claire Ngounoue.

Tu wypowiedź Igi Świątek przed meczem z Rebeccą Peterson

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Rebecca Peterson w I rundzie US Open. Początek spotkania o godzinie 18 polskiego czasu

Iga Świątek zaczyna walkę w US Open 2023. Pierwsza rywalka broniącej tytułu Polki to Rebeccą Peterson. Panie grają na Arthur Ashe Stadium i jest to pierwszy w tej edycji US Open mecz na głównej arenie. Iga Świątek właśnie rozpoczęła 74. tydzień panowania w rankingu WTA. W US Open 2023 broni tytułu i aż 2000 pkt. Żeby pozostać liderką musi dojść dalej niż Aryna Sabalenka, która walkę w Nowym Jorku zacznie dzień później.

Iga Świątek - Peterson RELACJA NA ŻYWO US Open Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek broni tytułu mistrzyni US Open, ale ma świadomość, że otwiera zupełnie nowy rozdział w swojej karierze, a zadanie przed nią bardzo trudne. - Z jednej strony, chciałabym wykorzystać doświadczenia z poprzedniego roku i czerpać z tego siłę. Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że ten turniej to zupełnie inna historia - podkreślała Polka. - Dlatego będę się starała robić wszystko krok po kroku, nie wybiegać myślami do przodu i nie myśleć, że muszę zrobić coś więcej, bo w zeszłym roku tutaj wygrałam - dodała Iga Świątek. Z Rebeccą Peteron grała dwa razy. Ograła ją 6:1, 6:1 w Roland Garros 2021 oraz 6:2, 6:2 w Australian Open 2022.

Iga Świątek - Peterson NA ŻYWO Relacja live US Open Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek po ostatnich występach przed US Open narzekała na potworne zmęczenie. Potem miała sporo czau na odpoczynek, ale jej forma jest sporą niewiadomą. - Wiem z własnego doświadczenia, że bronienie tytułu nie jest łatwe. Mam zamiar dać sobie trochę luzu i po prostu spróbować zrobić wszystko krok po kroku - stwierdziła w swoim stylu Iga Świątek.

Świątek - Peterson WYNIK NA ŻYWO US Open Iga Świątek mecz Relacja live

Mecz Iga Świątek - Rebecca Peterson w 1. rundzie US Open 2023 zostanie rozegrany w poniedziałek 28 sierpnia o godzinie 18 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Peterson w US Open.