Autor: AP O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj US Open Polka zacznie po tym meczu! Kiedy gra Iga Świątek z Saville

US Open

O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj mecz US Open Polka wyjdzie na kort po tym meczu! Kiedy gra Iga Świątek z Saville

2023-08-30 19:19

Iga Świątek czeka na mecz z Darią Saville w 2. rundzie US Open. Kiedy zacznie się mecz Igi Świątek, w naszym kraju będzie wczesny wieczór, ale najpierw musi zakończyć się spotkanie Danielle Collins - Elise Mertens, w którym trwa już trzeci set. Pochodząca z Rosji Australijka Daria Saville niedawno wznowiła karierę po poważnych kontuzjach. Iga Świątek grała z nią raz, ponad rok temu w Adelajdzie (wygrała 6:3, 6:3). Polka tym razem zagra na Louis Armstrong Stadium, drugiej co do wielkości arenie US Open. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek kolejny mecz 2. runda US Open O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj.

Na żywo

Iga Świątek - Daria Saville

KONIEC! JAZDA! Iga Świątek pokonała 6:3, 6:4 Darię Saville i jest w 3. rundzie US Open. Tuż przed ostatnią wymianą Polka dostała jeszcze ostrzeżenie za przekroczenie czasu na serwis, ale nie miało to już znaczenia.

40-30 Iga ma piłkę meczową!

30-30 Polka odważnie ruszyła do siatki po dobrym serwisie. Saville pod presją odegrała w aut

0-30 Iga wpakowała piłkę w siatkę. Saville sprytnie zmienia rytm gry, często gra na przerzut wysokim kozłem. Iga teraz się pogubiła i dała się złapać w tę pułapkę

0-15 Wyraźnie słabszy moment w grze Igi. Teraz znów błąd

6:3, 5:4

Gem Saville. Iga nie zdołała jeszcze domknąć tego meczu. Polka na koniec znów popełniła błąd. Saville walczy bardzo ambitnie

30-40 Dobry wolej Saville

30-30 Błąd Australijki. Iga dwie piłki od zwycięstwa

15-15 Minimalny aut po lobie Saville. Iga miała sporo szczęścia

6:3, 5:3

Gem Świątek. Iga znów grała nierówno, ale na szczęście Saville na koniec "pomogła". Wpakowała piłkę w siatkę, agresywnie returnując

30-30 Nieudana akcja Polki przy siatce

15-0 Efektowny forhend Igi, mocne i agresywne uderzenie z powietrza

6:3, 4:3

Gem Saville. Australijka łapie kontakt. Iga teraz grała niedokładnie, popełniając dziwne błędy. Gem uciekł, a mogło być już komfortowe prowadzenie. Ale spokojnie, sytuacja wciąż dobra

30-40 Znów zerwany forhend Igi po długiej wymianie. Duży aut.

30-30 Świetny lob Saville, Iga dała się zaskoczyć

30-15 Polka teraz przestrzeliła z forhendu, choć kort był już otwarty

30-0 Dobry return Igi na ciało rywalki

6:3, 4:2

Gem Świątek. Polka zrobiła kolejny krok w kierunku zwycięstwa. Podanie obronione. Skuteczna i agresywna gra polskiej faworytki

40-15 As serwisowy Polki

30-15 Morderczy forhend Igi

0-15 Iga zaczęła gema od podwójnego błędu serwisowego

6:3, 4:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wciąż prowadzi, znów odskoczyła rywalce. Na koniec kolejny błąd Saville popełniony pod wywieraną przez Igę presją

40-15 Saville szaleje w defensywie, ale teraz już skapitulowała. Są breakpointy

30-0 Iga mocno returnuje i wywiera presję. Rywalka popełnia błędy

6:3, 2:2

Gem Saville PRZEŁAMANIE. Iga grała teraz nerwowo i niedokładnie. Na koniec znów przestrzeliła. Mamy już remis w drugim secie

Błąd Polki i jest breakpoint

40-40 Fenomenalne zagranie Saville przy siatce

40-30 Iga ruszyła do siatki i pewnie skończyła wymianę

30-15 Polka przestrzeliła z forhendu, polując na linię, a kort był już praktycznie otwarty

15-0 Bardzo dobre pierwsze podanie Igi

6:3, 2:1

Gem Saville. Na koniec bardzo efektowna wymiana zakończona świetnym zagraniem Saville. Australijka szaleje z radości. Zgarnęła pierwszego gema w tym secie i grała teraz widowiskowo i skutecznie

15-40 Mocny forhend Saville po dobrym serwisie

15-15 Efektowny drive-volley Igi, agresywne zagranie z powietrza

6:3, 2:0

Gem Świątek. Polka wygrała go błyskawicznie, w świetnym stylu i do zera

40-0 Pełna dominacja teraz

30-0 Iga już poczuła się bardzo pewnie na korcie. Gra z dużą swobodą i skutecznie

6:3, 1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga już prowadzi w drugim secie. Kluczowe teraz były świetne returny naszej gwiazdy

40-30 Kapitalny return Igi. Mocny i w samą boczną linię

30-30 Teraz Iga oddała inicjatywę w wymianie. Rywalka wymusiła jej błąd

15-15 Przy drugim podaniu Saville jest bezradna. Iga od razu przejmuje inicjatywę

Początek drugiego seta. Serwuje Daria Saville

6:3

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. Polka zgarnia pierwszego seta. Daria Saville gra ciekawy tenis, różnorodny, ze świetną pracą w defensywie. Ale brakuje jej argumentów w starciu z wyraźnie silniejszą fizycznie Igą

40-15 Dobry serwis Igi i są piłki setowe

15-15 Niesamowity pech Igi. Taśma teraz pomogła bardzo rywalce

5:3

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga znów odskakuje. Saville tak się boi returnów Igi, że popełnia dużo podwójnych błędów serwisowych. Na koniec tego gema był kolejny

40-15 Agresywna akcja Igi zakończona pewnym smeczem. Są breakpointy

30-15 Już piąty podwójny błąd serwisowy Saville

15-15 Mocny return Polki

4:3

Gem Saville PRZEŁAMANIE. Wydawało się, że Iga przejmuje kontrolę nad meczem, ale znów przytrafił jej się słaby gem. Popełniała proste błędy. Na koniec znów zupełnie nieudany forhend

15-40 Prosty błąd Igi z bekhendu, piłka w siatce. Polka broni breakpointów

15-15 Niesamowita wymiana, a na koniec zepchnięta do defensywy Saville zagrała ramą tak szczęśliwie, że wyszła z tego zabójcza kontra

4:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga przegrywała w tym gemie 0-40, ale przycisnęła rywalkę, która popełniała błędy. Polka odskakuje Australijce

Polka ma szansę na przełamanie

40-40 Po głębokim uderzeniu Igi rywalka zagrała ramą rakiety

30-40 A teraz jej podwójny błąd serwisowy

0-40 As serwisowy Saville

0-30 Zerwany forhend Igi, duży aut

3:2

Gem Świątek. Polka wraca na prowadzenie. Z 40-0 zrobiło się 40-30 po błędach naszej gwiazdy, ale zaraz potem był potężny i celny forhend Igi

40-15 Podwójny błąd serwisowy mistrzyni US Open

40-0 Pewny smecz Igi. Daria szaleje w defensywie, jest bardzo szybka. Ale Polce znów nie zabrakło cierpliwości

30-0 Znakomity bekhend Igi, kątowe uderzenie z rotacją

2:2

Gem Saville. Australijka skończyła go asem serwisowym, co nie zdarza jej się często. Zaciśnięta pięść i bojowy okrzyk Saville. Mamy remis

40-40 Świetny return Igi

30-30 Iga ruszyła w stronę siatki i agresywnym forhendem skończyła wymianę

15-30 Podwójny błąd reprezentantki Australii

0-30 Nieudany return Polki

2:1

Gem Świątek. Polka już prowadzi. Gem wygrany w dobrym stylu i do zera. Wrócił dobry serwis

40-0 Świetna akcja Igi. I znów był dobry pierwszy serwis, a wtedy Polce zawsze łatwiej się gra

30-0 Iga lepiej serwuje i łatwo kończy wymiany

1:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Na koniec znów podwójny błąd Saville, która wyraźnie boi się returnów Polki. Iga szybko odrobiła straty

40-30 Głęboki forhend Igi po ciekawej wymianie. Jest breakpoint

30-30 Podwójny błąd serwisowy Saville z domu Gawriłowej

15-30 Kluczowy teraz był dobry return liderki rankingu

0-30 Polka wciąż nie może złapać rytmu gry, a rywalka gra sprytnie

0-15 Znów aut po zagraniu Igi, teraz nieudany bekhend. Nerwowy początek

0:1

Gem Saville PRZEŁAMANIE. Polka od razu straciła podanie. Nie trafiała pierwszym podaniem i popełniała błędy. Na koniec wpakowała piłkę w siatkę

30-40 Błąd Igi i Polka broni już breakpointa

30-30 Mocny forhend Igi. Saville stara się grać wysokie piłki z dużym kozłem, ciekawa taktyka

15-30 Iga podkręciła tempo i mocnym uderzeniem wymusiła błąd rywalki

0-30 Znów aut po zagraniu Polki

0-15 Iga zaczęła od błędu. Aut po forhendzie wzdłuż linii

GRAMY! Serwuje Iga Świątek

Trwa rogrzewka

Iga Świątek i Daria Saville są już na korcie!

Na lepszą z pary Świątek - Saville czeka już w 3. rundzie Kaja Juvan. Słowenka to bliska przyjaciółka Polki jeszcze z czasów juniorskich

Mertens ograła Collins. Iga Świątek wyjdzie na kort ok. godziny 20.10

Mertens prowadzi już z Collins 4:1 w trzecim secie. Zatem Iga Świątek powinna zacząć już niedługo

Collins miała dwie piłki meczowe, ale przegrała seta i w meczu z Mertens jest 6:3, 6:7. Zatem będzie trzeci set. Iga Świątek najwcześniej zacznie przed godz. 20

W meczu Collins - Mertens jest 6:3, 4:5, więc za chwilę wyjaśni się, czy będzie trzeci set. Jeżeli tak, na mecz Igi Świątek będzie trzeba będzie dłużej poczekać

Collins wygrała pierwszego seta 6:3. Coraz bliżej do meczu Igi Świątek

Trwa już pierwszy mecz na korcie, na którym ma zagrać Iga Świątek. Danielle Collins walczy z Elise Mertens. W pierwszym secie jest 3:2

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Daria Saville w 2. rundzie US Open 2023. Początek meczu ok. godziny 18.30-19.00 polskiego czasu

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 30
Na której nawierzchni najbardziej lubi grać Iga Świątek?

Iga Świątek już w dzisiaj zagra w 2. rundzie US Open, a rywalką Polki będzie Australijka Daria Saville. Polka w Nowym Jorku broni tytułu i pozycji numer 1 w rankingu. O tenisowy tron ściga się z Aryną Sabalenką. Mecz Iga Świątek - Daria Saville w 2. rundzie US Open zacznie się w środę 30 sierpnia ok. godziny 18.30-19.00 polskiego czasu (drugi mecz od godz. 17, po zakończeniu meczu Collins - Mertens). Poniżej więcej informacji.

Kiedy gra Iga Świątek 2. runda US Open Świątek - Saville O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj

Iga Świątek w 2. rundzie US Open zagra z Australijką Darią Saville znaną wcześniej jako Daria Gawriłowa. Pochodząca z Rosji tenisistka jest... wielką fanką polskiej liderki rankingu. Obywatelstwo i narodowe barwy zmieniła w 2015 r. W Australii wyszła za mąż i zmieniła nazwisko. Długo zmagała się z poważnymi kontuzjami. Teraz znów wznowiła karierę i odbudowuje formę. Z Igą Świątek grała raz, rok temu w Adelajdzie. Polka wygrała 6:3, 6:3. "Uwielbiam tę dziewczynę! Ale mamy liderkę rankingu!" - pisała Daria o Idze w mediach społecznościowych, w których opublikowała nawet pamiątkowe zdjęcie z naszą gwiazdą. - Ona jest wspaniałą osobą. Zawsze, kiedy się mijamy, mówimy sobie „cześć” i widać, że jest naprawdę pozytywnie nastawiona - powiedziała teraz o Australijce Polka.

Iga Świątek właśnie rozpoczęła 74. tydzień panowania w rankingu WTA. W US Open 2023 broni tytułu i pozycji numer 1 w rankingu WTA. Żeby pozostać liderką musi dojść dalej niż Aryna Sabalenka, która walkę w Nowym Jorku zacznie dzień później. - Na pewno trochę trudniej jest grać z myślą, że bronisz tytułu, ale muszę się po prostu skupić na graniu i robieniu tego, co kocham. Staram się nie myśleć o tym, co mówią media i o wszystkich ludziach wokół, którzy mają wiele oczekiwań. Dlatego skupiam się głównie na tym, co chcę robić na korcie. Pozwala mi to osiągać lepsze wyniki – stwierdziła Iga Świątek w rozmowie z "Vogue"

Iga Świątek - Daria Saville O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj w 2. rundzie US Open

Iga Świątek w US Open walczy, zmagając się z dużą presją. - W zeszłym roku wygrałam tyle turniejów, że wszyscy spodziewali się, że będę teraz grała cały czas na tym samym poziomie. Ale to jest niemożliwe - powiedziała Iga Świątek w przeprowadzonym w Nowym Jorku wywiadzie z amerykańskim magazynem "Vogue". Polka nie ukrywa, że musi zmagać się ogromna presją. W US Open 2023 broni tytułu i aż 2000 pkt w rankingu. - Z jednej strony, bardzo bym chciała wykorzystać doświadczenia z poprzedniego roku i czerpać z tego siłę. Z drugiej strony, muszę też pamiętać, że ten turniej to zupełnie inna historia. Dlatego chciałabym robić wszystko krok po kroku, nie wybiegać myślami do przodu i nie myśleć, że muszę zrobić coś więcej, bo w zeszłym roku tutaj wygrałam - powiedziała Iga Świątek.

Iga Świątek KIEDY gra kolejny mecz 2. runda US Open O której Iga Świątek mecz dzisiaj

Iga Świątek w 2. rundzie US Open 2023 zagra z Australijką Darią Saville, a to spotkanie zostanie rozegrane w środę 30 sierpnia. Początek meczu Świątek - Saville ok. godziny 18.30 - 19.00 polskiego czasu (drugi mecz od godz. 17 po meczu Mertens - Collins). Transmisje TV z US Open 2023 na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.