Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Iga Świątek

Podjęła trudną decyzję

Iga Świątek rezygnuje, bo to „niebezpieczne dla jej zdrowia”. Ta decyzja była nieunikniona

2022-10-03 9:50

Iga Świątek, jak każda tenisistka, jest eksploatowana do granic możliwości. Polska zawodniczka podróżuje po całym świecie po różnych kontynentach. Niestety, Świątek musiała podjąć rezygnację z występu w barwach reprezentacji Polski w Glasgow w finałach Billie Jean King Cup. - To sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia i grożąca kontuzją – mówi wprost Iga Świątek.

Polki zagrają w wielkich finałach Billie Jean King Cup w Glasgow. Główną gwiazdą naszej ekipy miała być Iga Świątek. Nasza czołowa tenisistka nie wybiegnie na kort w pięknym szkockim mieście. - Iga nie zagra w turnieju Billie Jean King Cup w listopadzie tego roku. WTA Finals, do którego Iga zakwalifikowała się jako pierwsza rakieta świata, i Billie Jean King Cup odbywają się na różnych kontynentach, bardzo blisko terminowo, z różnicą zaledwie jednego dnia. Zmiany stref czasowych, zwłaszcza w tej konfiguracji z zachodu na wschód, są bardzo wymagające i wydłużają czas dojścia zawodniczki do pełnej sprawności – informuje sztab Igi Świątek.

Iga Świątek trenuje w Ostrawie. Fani zwrócili uwagę na ten szczegół, niedopatrzenie? [ZDJĘCIA]

BJKC: Iga Świątek rezygnuje ze startu w Glasgow

Iga Świątek ogłosiła rezygnację ze startu w obszernym oświadczeniu. Niestety, nasza zawodniczka nie wystartuje w barwach reprezentacji narodowej. Polka miałaby jeden dzień na podróż z Ameryki Północnej do Europy.

- Długo się zastanawiałam i dyskutowałam z moim teamem o tym starcie, ale niestety nie będę w stanie zagrać w Billie Jean King Cup w Glasgow. Jest mi bardzo przykro, bo gram w reprezentacji, gdy to tylko możliwe i zawsze zostawiam na korcie serce w tych meczach. Granie w Polsce w tym roku było przywilejem i bardzo liczyłam, że będę mogła kontynuować rozgrywki. Jestem zawiedziona, że federacje tenisowe nie doszły do porozumienia w kwestii tak podstawowej jak kalendarz ważnych rozgrywek i dały nam zaledwie dzień na podróż i tak dużą zmianę strefy czasowej - powiedziała Iga Świątek.

Trener Tomasz Wiktorowski nie przyjechał z Igą Świątek do Ostrawy! Polka wyjaśnia dlaczego, ważna decyzja

Iga Świątek mówi wprost: To niebezpieczne dla zdrowia!

Najlepsza tenisistka świata dodała, że cała sytuacja jest niebezpieczna dla zdrowia tenisistek. - To sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia i grożąca kontuzją. Zamierzam podjąć rozmowy z WTA i z ITF, aby w przyszłości nie doszło do podobnych sytuacji, które są ze szkodą nie tylko dla nas tenisistek, ale też dla fanów tenisa – kończy.

Iga Świątek w rozmowie po US Open

Jaką markę aut kocha Iga Świątek? Czym obecnie jeździ Lewandowski?

Włącz podcast i zajrzyj z nami do garaży gwiazd sportu!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze