Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Iga Świątek

Podjęła trudną decyzję

Iga Świątek rezygnuje, bo to „niebezpieczne dla jej zdrowia”. Ta decyzja była nieunikniona

2022-10-03 9:50

Iga Świątek, jak każda tenisistka, jest eksploatowana do granic możliwości. Polska zawodniczka podróżuje po całym świecie po różnych kontynentach. Niestety, Świątek musiała podjąć rezygnację z występu w barwach reprezentacji Polski w Glasgow w finałach Billie Jean King Cup. - To sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia i grożąca kontuzją – mówi wprost Iga Świątek.

Polki zagrają w wielkich finałach Billie Jean King Cup w Glasgow. Główną gwiazdą naszej ekipy miała być Iga Świątek. Nasza czołowa tenisistka nie wybiegnie na kort w pięknym szkockim mieście. - Iga nie zagra w turnieju Billie Jean King Cup w listopadzie tego roku. WTA Finals, do którego Iga zakwalifikowała się jako pierwsza rakieta świata, i Billie Jean King Cup odbywają się na różnych kontynentach, bardzo blisko terminowo, z różnicą zaledwie jednego dnia. Zmiany stref czasowych, zwłaszcza w tej konfiguracji z zachodu na wschód, są bardzo wymagające i wydłużają czas dojścia zawodniczki do pełnej sprawności – informuje sztab Igi Świątek.

Iga Świątek trenuje w Ostrawie. Fani zwrócili uwagę na ten szczegół, niedopatrzenie? [ZDJĘCIA]

BJKC: Iga Świątek rezygnuje ze startu w Glasgow

Iga Świątek ogłosiła rezygnację ze startu w obszernym oświadczeniu. Niestety, nasza zawodniczka nie wystartuje w barwach reprezentacji narodowej. Polka miałaby jeden dzień na podróż z Ameryki Północnej do Europy.

- Długo się zastanawiałam i dyskutowałam z moim teamem o tym starcie, ale niestety nie będę w stanie zagrać w Billie Jean King Cup w Glasgow. Jest mi bardzo przykro, bo gram w reprezentacji, gdy to tylko możliwe i zawsze zostawiam na korcie serce w tych meczach. Granie w Polsce w tym roku było przywilejem i bardzo liczyłam, że będę mogła kontynuować rozgrywki. Jestem zawiedziona, że federacje tenisowe nie doszły do porozumienia w kwestii tak podstawowej jak kalendarz ważnych rozgrywek i dały nam zaledwie dzień na podróż i tak dużą zmianę strefy czasowej - powiedziała Iga Świątek.

Trener Tomasz Wiktorowski nie przyjechał z Igą Świątek do Ostrawy! Polka wyjaśnia dlaczego, ważna decyzja

Iga Świątek mówi wprost: To niebezpieczne dla zdrowia!

Najlepsza tenisistka świata dodała, że cała sytuacja jest niebezpieczna dla zdrowia tenisistek. - To sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia i grożąca kontuzją. Zamierzam podjąć rozmowy z WTA i z ITF, aby w przyszłości nie doszło do podobnych sytuacji, które są ze szkodą nie tylko dla nas tenisistek, ale też dla fanów tenisa – kończy.

Iga Świątek w rozmowie po US Open

Jaką markę aut kocha Iga Świątek? Czym obecnie jeździ Lewandowski?

Włącz podcast i zajrzyj z nami do garaży gwiazd sportu!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze