Iga Świątek - Tomljanović O KTÓREJ GODDZINIE gra Iga Świątek mecz dzisiaj w Ostrawie Polka zagra po tym meczu! KIEDY gra Iga Świątek Ostrawa

i

Autor: AP Iga Świątek - Tomljanović O KTÓREJ GODDZINIE gra Iga Świątek mecz dzisiaj w Ostrawie Polka zagra po tym meczu! KIEDY gra Iga Świątek Ostrawa

Polka walczy w Ostrawie

Iga Świątek - Tomljanović O KTÓREJ GODDZINIE gra Iga Świątek mecz dzisiaj w Ostrawie Polka zagra po tym meczu! KIEDY gra Iga Świątek Ostrawa

2022-10-05 12:56

Iga Świątek - Tomljanovic O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj Ostrawa KIEDY gra Iga Świątek w Ostrawie. Iga Świątek już dzisiaj wróci do gry i zagra pierwszy mecz w turnieju WTA w Ostrawie, a jej rywalką będzie Ajla Tomljanović (nr 34). To pierwszy występ Polki od triumfu w US Open. - Czuję, że ten turniej może być dla mnie trudny, bo nie grałam żadnych meczów przez trzy tygodnie. Ale myślę, że będę gotowa - mówi Iga Świątek. Polka zacznie po godzinie 16, ale wcześniej muszą się skończyć dwa mecze. Które? WTA Ostrawa O której gra Iga Świątek - Tomljanović KIEDY gra Iga Świątek pierwszy mecz w Ostrawie.

Na żywo

Iga Świątek - Ajla Tomljanović

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To już koniec naszej relacji na żywo z meczu Świątek - Tomljanović. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Świątek zagra w ćwierćfinale ze zwyciężczynią meczu Muchova - McNally. Amerykanka to jej dobra znajoma z czasów juniorskich. A tak wyglądał koniec meczu z Tomljanović: 

Iga podziękowała polskim kibicom w ojczystym języku! "Rzadko kiedy mam okazję grać tak blisko kraju, dziękuję wam, że dajecie mi tyle energii".

Świątek przyznała, że już po meczu w Cincinnati czuła, że Tomljanović gra lepiej i lepiej. Ma nadzieję, że Australijce nie stało się nic poważnego. Iga wraca po długiej przerwie i próbuje odzyskać rytm, co nie jest takie łatwe.

7:5, 2:2 krecz

Wizyta fizjoterapeutki przed czwartym gemem była niepokojąca, ale później Australijka obroniła podanie i chyba nikt nie spodziewał się, że tak szybko postanowi skreczować. Jest to jednak ostateczna decyzja i Świątek awansowała do ćwierćfinału!

KONIEC MECZU! TOMLJANOVIĆ SKRECZOWAŁA!

7:5, 2:2

Gem Tomljanović. Nieudany return Polki.

40-40. Tomljanović przejęła kontrolę świetnym bekhendem po linii i szybko pobiegła do siatki, skąd skończyła akcję na dwa razy.

40-30! Break point! Co za bomba z bekhendu po przekątnej! Australijka nawet nie ruszyła!

30-30. Udany return Świątek i Tomljanović nie zdołała przebić piłki, zagrywając w aut.

15-15. Znakomity punkt Tomljanović, choć Iga biega do każdej piłki i była blisko obrony na doślizgu.

Na korcie pojawiła się fizjoterapeutka, która konsultowała się z Tomljanović.

7:5, 2:1

Gem Świątek! Tomljanović starała się dyktować warunki, ale w końcu zagrała w aut! Nie zmienia to faktu, że dziś trzeba grać niemal perfekcyjnie, żeby zdobywać punkty. 

Przewaga Świątek po kapitalnej akcji zakończonej winnerem z półkortu! Jazda!

40-40. Teraz to Tomljanović jest wściekła! Odegrała return mocnego serwisu w samą linię i miała przewagę, ale w następnym uderzeniu zagrała w siatkę.

Pierwszy podwójny błąd serwisowy Świątek. 30-40.

30-30. Dwa znakomite punkty Świątek! Tomljanović dzielnie walczyła, ale znad samej ziemi zagrała w aut. Można uznać to za wymuszony błąd.

0-30. Niedobrze... Iga miała przewagę w obu punktach, ale popełniła dwa niewymuszone błędy.

7:5, 1:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Ciężka praca popłaciła! Tomljanović dobrze zaserwowała drugim podaniem, ale w wymianie zagrała w aut! Polka szybko odrobiła straty po wyczerpującym gemie.

Drugi break point dla Świątek! Znakomity bekhendowy winner z półkortu.

Tym razem skrót Australijki przyniósł jej punkt. Świątek znowu dobiegła do piłki i ją odegrała, ale wprost na rakietę rywalki, która miała odsłonięty cały kort.

40-40. Tym razem nie ma wątpliwości, Tomljanović wyrzuciła piłkę daleko w aut na szerokość.

Australijka miała rację, choć piłka minimalnie zahaczyła końcową linię. Powtórka punktu przy jej przewadze.

Kolejna równowaga? Tomljanović prosi o challenge...

40-40. Świątek jest wściekła! Zaatakowała drugi serwis rywalki, ale ta skontrowała wymianę zagraniem po linii i Iga zagrała bekhendem w siatkę.

Niewiarygodne! Drugi z rzędu kosmiczny punkt Polki! Tomljanović grała wolejem do bocznej linii, ale Świątek w pełnym sprincie zagrała po przekątnej tak, że wywalczyła break pointa!

CO ZA PUNKT ŚWIĄTEK! Zawodniczki długo przebijały piłkę na ogromnej intensywności, aż w końcu Tomljanović zagrała skrót tuż za siatkę. Wydawało się, że Polka do tego nie dobiegnie, ale Iga pokazała fantastyczną sprawność i odegrała piłkę tuż za siatkę!

Druga równowaga, choć Tomljanović miała punkt na gema. W wymianie zagrała jednak w siatkę.

40-40! I kolejne fantastyczne zagranie po linii, tym razem bekhendem!

30-40. Ależ winner Igi po drugim serwisie rywalki! Jakby od niechcenia zagrała idealny forhend po linii!

15-15. Czwarty double fault Australijki w tym meczu.

7:5, 0:1

Gem Tomljanović PRZEŁAMANIE. Niestety, Świątek znowu nie najlepiej ruszyła do siatki. Tomljanović miała mnóstwo czasu i miejsca z półkortu, co musiała wykorzystać.

Break point. Tym razem Iga ruszyła do siatki, ale nie była to dobra decyzja, gdyż Tomljanović miała mnóstwo czasu i spokojnie minęła Polkę. Minimalnie pomogła w tym taśma, którą musnęła piłka.

40-40. Australijka zaatakowała drugi serwis Polki i ruszyła do siatki. Skończyła akcję wolejem, choć Świątek próbowała jeszcze odegrać, co zupełnie nie wyszło.

40-30. Co za punkt! Tenisistki kontynuują genialną grę! Świątek musiała zagrać ultraprecyzyjny bekhend po linii, żeby skończyć rywalkę.

30-30. Wyśmienity passing shot Tomljanović po linii. Świątek ruszyła do siatki, ale nadziała się na potworną kontrę.

30-15. Mocny forhend z góry na dół Świątek, ale Tomljanović przebiła piłkę na drugą stronę. Sędziowie orzekli aut, Australijka poprosiła o challenge i miała rację. Piłka trafiła w samą linię. Powtórka punktu.

15-15. Znakomita akcja Świątek! Tomljanović broniła się wrzutką pod nogi, ale nie spodziewała się ponownego ataku w ten sam narożnik.

7:5, 0:0

Początek drugiego seta. Ponownie serwuje Świątek.

W pierwszym secie nie brakowało wielu znakomitych akcji! 

7:5

GEM, SET ŚWIĄTEK! Szaleństwo na trybunach! Iga miała masę szczęścia, gdyż po jednym z jej zagrań piłka otarła się o taśmę i przeszła na drugą stronę. To zburzyło rytm akcji Australijki, która musiała ruszyć do siatki i nie poradziła sobie z kolejnym uderzeniem liderki światowego rankingu.

Tomljanović obroniła się świetną akcją, ale w kolejnym punkcie przesadziła! Chciała zagrać skrót i trafiła w siatkę! Druga piłka setowa.

Piłka setowa! Fura szczęścia Świątek, Tomljanović atakowała do siatki i Polka grała na jej ciało, ta kucnęła, ale piłka trafiła w ramę rakiety, a nie naciąg.

40-40. Tym razem to Tomljanović minimalnie spudłowała na szerokość, choć Iga i tak zdążyła odegrać to autowe zagranie.

30-40. Niewiarygodne, jak grają teraz obie zawodniczki! Najwyższy światowy poziom, niezwykle ciężko o punkt. Świątek szukała forhendu po linii stycznego z boczną linią, ale minimalnie się pomyliła.

30-30. Ależ szkoda! Świątek miała inicjatywę, ale Tomljanović kapitalnie się broniła i w końcu doczekała się błędu Polki. Mogły być dwie piłki setowe, jednak Australijka popisała się świetną defensywą.

30-0! Znakomita wymiana na koncie Świątek! Obie zawodniczki grały niezwykle pewnie, ale w końcu to Australijka wyrzuciła piłkę w aut.

15-0. Świątek świetnie wykorzystała kiks rywalki, choć nie było to łatwe. Przejęła inicjatywę mocnym uderzeniem i zdobyła punkt w następnym uderzeniu spod samej siatki!

6:5

Gem Świątek! Co za punkt! Polka rozrzucała rywalkę po całym korcie, ale ta zażarcie walczyła o przedłużenie wymiany i Iga musiała popisać się fantastycznym wolejem!

30-0. Dobry początek gema Świątek. Tomljanović nie odpuszcza, ale popełniła dwa błędy.

5:5

Gem Tomljanović. I wszystko jasne, pierwszy set rozstrzygnie się albo w 12 gemach, albo w tie-breaku.

15-40. Kolejne zagranie w siatkę ze strony Polki...

15-15. Świątek dyktowała warunki w wymianie, ale zagrała forhendem w siatkę. Tomljanović pomogła w następnej akcji podwójnym błędem serwisowym.

5:4

Gem Świątek! Niewiarygodne! Niezwykle szczęśliwy return Australijki po kiksie, Świątek ledwo dobiegła do piłki i odegrała ją w samą linię. Tomljanović challenge'owała to zagranie w trakcie akcji, ale kamery były bezlitosne. Po chwili Iga popisała się fenomenalnym forhendem w narożnik i krzyknęła "Jazda!"!

Równowaga. Tomljanović znowu zaatakowała drugi serwis Świątek, ale tym razem zagrała return w siatkę. Ogromne emocje w Ostrawie!

Drugi break point dla Australijki po bekhendzie w siatkę w wykonaniu Polki.

40-40! Uff! Tomljanović miała piłkę na rakiecie, ale zagrała w aut na szerokość. Było gorąco!

Break point dla Tomljanović po fantastycznej akcji zakończonej winnerem. Świątek poszła w zupełnie drugą stronę...

40-40. Równowaga po niewiarygodnej akcji! Wydawało się, że Świątek odegrała piłkę po taśmie w doślizgu, ale ta wcześniej miała już styczność z kortem. Ważny moment.

40-30. Uff! Świątek serwowała drugim serwisem i nadała piłce rotacji, z którą nie poradziła sobie Tomljanović. Australijka próbowała zaatakować ten serwis, ale zupełnie jej to nie wyszło, co wykorzystała Polka, odpowiadając szybkim winnerem.

30-30. Fantastyczny bekhend po przekątnej Australijki i Iga w rozkroku nie zdołała przebić piłki w boisko. Wymuszony błąd po jej stronie.

15-0. Piękny winner Polki w samą linię. Tomljanović poprosiła o challenge, ale ten potwierdził decyzję sędziów.

4:4

Gem Tomljanović. W grze Igi pojawiło się zdecydowanie więcej błędów, które przestała popełniać Australijka. W tym gemie Świątek wywierała presję, ale w kluczowym momencie grała w siatkę lub aut.

0-30. Fani są zachwyceni poziomem dzisiejszego meczu, który naprawdę jest wysoki! 

4:3

Gem Tomljanović PRZEŁAMANIE. Niestety, Australijka kapitalnie zaatakowała drugi serwis Polki, natychmiast przeszła do ofensywy i skończyła akcję pięknym winnerem z bekhendu po linii.

30-40. Co za akcja! Tomljanović ruszyła do siatki po returnie, ale nie skończyła akcji wolejem i obie panie wdały się w mała grę, która skończyła się winnerem Australijki.

30-30. Fantastyczny forhendowy winner w sam narożnik, grany niemal hakiem!

15-30. Pierwsze prowadzenie Australijki przy serwisie Świątek. Tomljanović zaczęła grać solidniej i pewniej.

4:2

Gem Tomljanović. Pierwsza niezrozumiała akcja w wykonaniu Świątek. Miała znakomitą okazję, żeby doprowadzić do kolejnej równowagi, ale dwukrotnie nie skończyła rywalki spod samej siatki. Ta w końcu odegrała jej piłkę pod nogi i Polka nie zdołała przebić piłki na drugą stronę.

Trzecia równowaga. Świątek jest dziś jak ściana, a świetną grę w wymianie wykorzystała idealnym oburęcznym wolejem.

Tomljanović miała piłkę gemową po pierwszym asie, ale po chwili Świątek popisała się fantastycznym winnerem z returnu, po którym aż krzyknęła "Jazda!".

40-40. Pierwsza równowaga w meczu! Świątek praktycznie nie popełnia błędów, a zmusza do nich rywalkę.

30-40. Tomljanović ruszyła do siatki, ale nadziała się na perfekcyjnego passing shota po przekątnej zza końcowej linii!

15-40. Trzy dobre akcje Tomljanović podsumowane wygrywającym pierwszym serwisem.

15-0. Kapitalna akcja padła łupem Świątek! Tomljanović starała się ją rozrzucić, ale Polka nie dała się zepchnąć do obrony, aż w końcu skończyła wymianę potężnym forhendem z półkortu.

4:1

Gem Świątek! Kolejne podanie utrzymane przez Polkę "na sucho"!

30-0. Kolejna długa wymiana padła łupem Świątek, choć tym razem to Tomljanović ruszyła do siatki. Przy niej zagrała jednak fatalnego woleja i piłka odbiła się od jej rakiety w aut.

3:1

Gem Tomljanović. Wydawało się, że Iga wywarła presję na rywalce i ruszyła do siatki, ale Australijka popisała się świetnym zagraniem po linii i Polka nie zdołała odegrać woleja.

30-30! Co za zagranie Świątek! Dłuższa wymiana zakończona perfekcyjnym forhendem po przekątnej, Tomljanović nawet do niego nie ruszyła.

15-30. Dwa błędy Świątek po solidniejszej grze Australijki, ale po chwili ta popełniła podwójny błąd serwisowy.

3:0

Gem Świątek! Tomljanović ponownie próbowała zaatakować drugi serwis Polki, ale tym razem uderzyła z całej siły w siatkę.

40-15. Fantastyczny winner Tomljanović po słabym drugim serwisie Polki. Pierwsze takie zagranie w dzisiejszym meczu, które pokazuje, jak dużym zagrożeniem jest dobrze grająca Australijka.

15-0. Świetny pierwszy serwis i Iga zdobywa pierwszy punkt 3. gema forhendem z półkortu.

2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE! Australijka obroniła pierwszego break pointa wygrywającym serwisem, ale przy drugim wyrzuciła piłkę w aut pod naporem Polki! Świetny początek liderki rankingu WTA.

40-15. Podwójny błąd serwisowy i Świątek ma dwa break pointy!

30-0 przy podaniu Tomljanović! Australijka popełnia na razie sporo błędów.

1:0

Gem Świątek! Dwa wygrywające pierwsze serwisy, a na koniec zagranie Australijki w siatkę i Polka utrzymała podanie do 0!

15-0. Pierwsza akcja od razu przerodziła się w dłuższą wymianę po drugim serwisie i Świątek zakończyła ją kapitalnym forhendowym winnerem.

0:0

Zaczynamy mecz! Serwuje Świątek.

Świątek, dla której jest to pierwszy mecz od znakomitego US Open, przywitała ogromna wrzawa.

Tomljanović wygrała losowanie, ale wybrała odbiór serwisu. Iga zacznie od własnego podania.

Obie zawodniczki są już na korcie! Kilka minut rozgrzewki i początek meczu.

Iga Świątek powalczy dziś o ćwierćfinał w Ostrawie, gdzie zgromadziło się wielu polskich kibiców. 

Na korcie w Ostrawie zakończył się drugi mecz. Karolina Muchova wygrała 6:4, 6:4, a to oznacza, że Iga Świątek wyjdzie na kort o 16:00!

Iga Świątek rozpoczyna zmagania w turnieju WTA 500 w Ostrawie! W swoim pierwszym meczu, w II rundzie, zmierzy się z groźną Australijką - Ajlą Tomljanović. Początek spotkania Świątek - Tomljanović nie przed 16:00.

Iga Świątek pierwszy mecz w Ostrawie rozegra dzisiaj. Liderka rankingu WTA wraca do gry po triumfie w US Open, rywalizację rozpocznie od II rundy, a jej rywalką będzie Australijka Ajla Tomljanovic (nr 34). Jest już PLAN GIER. Początek meczu Świątek - Tomljanović po godzinie 16 (trzeci mecz od godz. 12, ale nie przed godz. 16, po meczach Rogers - Krejcikova i Muchova - Haddad Maia).

Świątek - Tomljanovic O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Ostrawa

Iga Świątek jest w Ostrawie bez trenera Tomasza Wiktorowskiego, który dostał dłuższy urlop przed ostatnią częścią sezonu. Zaraz po turnieju w Czechach Polka znów rusza do USA, gdzie powalczy w San Diego w Kalifornii i WTA Finals w Fort Worth w Teksasie. – Zrobiliśmy już coś takiego w Dubaju i Stuttgarcie – powiedziała Iga Świątek, która w tych turniejach też radziła sobie bez Tomasza Wiktorowskiego. - Mamy już swoje rutyny. On jest zawsze dostępny. Będziemy jeszcze trochę pracować jeżeli chodzi o przygotowania do meczu i taktykę - zdradziła Iga Świątek. - Dobrze że trener został w domu trochę dłużej i będzie bardziej wypoczęty przed naszą podróżą do USA - dodała Polka, której w Ostrawie towarzyszą psycholog Daria Abramowicz i Tomasz Świątek, ojciec tenisistki. Maciej Ryszczuk, trener od przygotowania fizycznego, też dołączy do zespołu przed turniejem w San Diego.

Świątek - Tomljanović KIEDY gra Iga Świątek WTA Ostrawa

Iga Świątek w Ostrawie zagra pierwszy mecz po dłuższej przerwie. Po US Open skupiła się na odpoczynku i regeneracji oraz spokojnych treningach w Warszawie. Najlepsza tenisistka na świecie rok temu doszła w Ostrawie do półfinału i świetnie wspomina ten występ. To dzięki polskim kibicom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. - To było całkiem zabawne, bo w zasadzie większość ludzi na trybunach była Polakami. Dlatego czuję się tutaj jak w domu – powiedziała Iga Świątek w czasie konferencji prasowej w Ostrawie. - Naprawdę podoba mi się, że jest tu tak spokojnie, bo po miastach takich jak Nowy Jork dobrze jest przyjechać gdzieś gdzie można naprawdę odpocząć - dodała Polka. - Może przyjadą moi przyjaciele, ale tylko wtedy, gdy dostanę się do półfinału. Więc czuję presję - uśmiechała się Iga Świątek.

/1577241326134865921?ref_src=twsrc%5Etfw">October 4, 2022

Iga Świątek O KTÓREJ GODZINIE gra w Ostrawie KIEDY gra Iga Świątek

Ajla Tomljanović to reprezentantka Australii, ale pochodzi z Chorwacji, konkretnie z Zagrzebia. W 2018 roku dostała australijskie obywatelstwo. Ma 180 cm, a jej atuty to dobry serwis i mocne uderzenia z głębi kortu. Przez dwa lata była dziewczyną czołowego włoskiego tenisisty Mattego Berrrettiniego, finalisty ubiegłorocznego Wimbledonu. Niedawno jednak ogłosili, że się rozstali. Tomljanovic świetnie spisała się w ostatniej edycji Wimbledonu, dochodząc aż do ćwierćfinału. Miesiąc temu ograła w US Open Serenę Williams, kończąc jej karierę. Ajla Tomljanović w poniedziałek w I rundzie turnieju WTA w Ostrawie pokonała (6:3, 6:3) Chinkę Shuai Zhang (nr 26). Wcześniej przebiła się do głównej drabinki w kwalifikacjach. Iga Świątek niedawno ograła Tomljanović 6:1, 6:2 w Toronto i było to już jej drugie zwycięstwo nad tą rywalką.  PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ PIĘKNEJ AJLI TOMJANOVIĆ

WTA Ostrawa: Iga Świątek O której pierwszy mecz? KIEDY gra Iga Świątek w Ostrawie

Mecz Iga Świątek - Ajla Tomjlanović w II rundzie turnieju WTA w Ostrawie zostanie rozegrany prawdopodobnie w środę 5 października 2022 r. Początek meczu Świątek - Tomljanović po godzinie 16 (trzeci mecz od godz. 12, ale nie przed godz. 16). Transmisja TV na antenie Canal+ Sport.

Listen to "Iga Świątek rakietą numer jeden. Co wspólnego ma z Robertem Kubicą? Jak NIEMCY przywitali Lewandowskiego?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze