Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Sprawdź plany startowe Igi Świątek na jesień 2022 TERMINARZ

i

Autor: AP Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Sprawdź plany startowe Igi Świątek na jesień 2022 TERMINARZ

Plany polskiej gwiazdy

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Sprawdź plany startowe Igi Świątek na jesień 2022 TERMINARZ

2022-09-19 13:51

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Plany startowe Igi Świątek jesień 2022 TERMINARZ Iga Świątek KIEDY gra kolejny mecz. Iga Świątek po triumfie w nowojorskim US Open zrobiła sobie dłuższą przerwę w występach. Polka spokojnie trenuje, przygotowując się do końcówki sezonu, a jej kibice muszą uzbroić się w cierpliwość, czekając na kolejny mecz liderki rankingu WTA. Mamy dla nich dobre wiadomości, bo Iga Świątek do gry wróci w Czechach, tuż za naszą granicą. Kiedy zagra Iga Świątek kolejny mecz? I jakie są plany startowe Igi Świątek na jesień 2022 r.

Iga Świątek po wygraniu US Open zrobiła sobie dłuższą przerwę w startach. Polka do gry wróci dopiero na początku października w Ostrawie. To czeskie miasto położone jest blisko polskiej granicy, więc liderka rankingu WTA będzie mogła liczyć na wparcie rodaków, którzy z pewnością licznie zasiądą na trybunach. Rok temu Iga Świątek w Ostrawe doszła do półfinału, w którym uległa Marii Sakkari. Teraz będzie oczywiście główną faworytką.

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA Iga Świątek PLANY STARTOWE jesień 2022

Iga Świątek przebywa w Polsce i spokojnie trenuje przed kolejnymi turniejami. Tenisistka z Raszyna od dawna jest już pewna występu w WTA Finals, kończących sezon nieoficjalnych mistrzostwach świata, w których tradycyjnie zagra osiem najlepszych tenisistek. W tym sezonie WTA Finals zostaną rozegrane w Teksasie na przedmieściach Dallas. - Cieszę się, że nie muszę brać udziału w wyścigu o finały WTA, z punktami, które mam, jestem całkiem bezpieczna. To zupełnie inna sytuacja niż w zeszłym roku - powiedziała w rozmowie z oficjalnym serwisem WTA Iga Świątek, która rok temu długo nie była pewna udziału w tym prestiżowym turnieju. - Na pewno teraz chcę wykorzystać ten czas na pracę nad pewnymi technicznymi elementami mojej gry, mamy kilka tygodni na to, żeby po prostu potrenować. Myślę, że to będzie dla mnie miły czas i będzie mogła wykonać solidną pracę. Na pewno go wykorzystam - dodała Iga Świątek.

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA PLANY STARTOWE Igi Świątek 2022 jesień

Iga Światek pobije Roberta Lewandowskiego? Ekspert nie ma wątpliwości!

Iga Świątek KIEDY kolejny turniej WTA KIEDY gra Iga Świątek TERMINARZ

Iga Świątek do gry wróci na początku października w Ostrawie, gdzie jako jedna z najwyżej rozstawionych zawodniczek zacznie od II rundy. Zatem zgodnie z programem czeskiego turnieju najbliższy mecz rozegra w dniach 4-6 października. Potem liderka rankingu przeniesie się znowu do USA, gdzie ma wystąpić w turniej WTA w San Diego. Później być może zagra jeszcze w dużym turnieju WTA 1000 w Guadalajarze, ale jej występ w Meksyku nie jest  potwierdzony, Polka nie znalazła się na wstępnej liście zgłoszeń. Poniżej plany startowe Igi Świątek na najbliższe tygodnie.

  • 3 października - WTA Ostrawa
  • 10 października - WTA San Diego
  • 31 października - WTA Finals w Fort Worth (Teksas)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze