Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO/FRANK FRANKLIN II Iga Świątek

powrót Świątek do gry

Poznaliśmy plany Świątek na dalszą część sezonu! Wiadomo, gdzie zagra kolejny turniej

2022-09-13 13:35

Iga Świątek znów pokazała, że w tym sezonie nie ma sobie równych w kobiecym tenisie. Oczywiście, przydarzyła się jej seria kilku mniej udanych turniejów, ale na US Open zaprezentowała się wyśmienicie i ma w swojej kolekcji już trzy tytuły wielkoszlemowe! Fani spragnieni kolejnych meczów muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Wszystko wskazuje na to, że Iga wróci do gry na początku października.

Iga Świątek wygrywając wielkoszlemowy US Open w Nowym Jorku zdobyła swój 7 tytuł w tym sezonie i 10 w karierze. Zwycięstwo pozwoliło jej także powiększyć przewagę nad rywalkami w rankingu WTA – Świątek uzbierała do tej pory ponad 10 tys. punktów, czyli ponad dwa razy więcej niż druga Ons Jabeur, którą Polka pokonała w finale nowojorskiego turnieju. Mecze Igi Świątek cieszą się w Polsce ogromną popularnością, jednak po zwycięstwie w US Open, które nie przyszło łatwo, 21-latce należy się odpoczynek. Fani będą musieli trochę poczekać na jej powrót, ale już wiadomo, gdzie zagra.

Anita Werner totalnie zaskoczyła Igę Świątek. Wszystko stało się na antenie, reakcja mistrzyni mówi wiele

Iga Świątek jest podobna do mamy? Zobacz zdjęcia! Kliknij w galerię poniżej:

Iga Świątek wróci do gry w październiku. Organizatorzy turnieju już się chwalą

Iga Świątek także po zwycięstwie w Roland Garros pozwoliła sobie na dłuższy odpoczynek i wróciła dopiero na Wimbledon, nie dając sobie szansy na rozegranie choćby jednego turnieju na nawierzchni trawiastej przed startem londyńskiej imprezy. Teraz, po zwycięstwie w US Open, również zapowiada się na nieco dłuższą przerwę.

Tomasz Świątek: Nie liczyłem na zwycięstwo Igi w US Open. Nowi sponsorzy? Potrzebna jest równowaga [WYWIAD]

Wiele wskazuje na to, że Świątek kolejny turniej zagra bardzo blisko Polski. Organizatorzy AGEL Open w czeskiej Ostrawie (turniej rangi WTA 500) poinformowali, że Iga Świątek pojawi się na tej imprezie. – Cześć! Numer jeden światowego tenisa Iga Świątek przyjeżdża do Ostrawy! – napisano na profilu turnieju, który startuje 3 października.

Daria Abramowicz o wygranej Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze