Iga Świątek walnęła pięćdziesiątkę i trenowała z wielką gwiazdą [WIDEO]

2019-08-19 7:57 CH
Iga Świątek
Autor: AP Iga Świątek

Po niemal dokładnie roku przerwy znów mamy polską tenisistkę w Top-50 rankingu WTA. W poniedziałek wskoczyła tam Iga Świątek (18 l.), która po dobrym występie w Cincinnati (II runda, wygrane kwalifikacje) awansowała z 55. na 49. miejsce. Najlepsza polska tenisistka jest już w Nowym Jorku, gdzie przygotowuje się do startującego 26 sierpnia US Open. Pochwaliła się filmami wideo, na których trenuje z wielką gwiazdą. Zobaczcie WIDEO.

Iga Świątek jest pierwszą polską tenisistką w Top-50 rankingu od  8 września 2018 roku. Wtedy po raz ostatni była w niej Agnieszka Radwańska (30 l.), która kilka miesięcy później zakończyła karierę. Świątek po krótkim odpoczynku przygotowuje się już w Nowym Jorku, gdzie 26 sierpnia rusza wielkoszlemowy US Open. W niedzielę trenowała z Hiszpanką Garbine Muguruzą, dwukrotną mistrzynią turniejów wielkoszlemowych.

Magda Linette (27 l.), która właśnie przebiła się przez kwalifikacje do turnieju WTA w nowojorskim Bronksie, spadła w rankingu WTA z 79. na 80. miejsce. Spadek o jedną pozycję w rankingu ATP zaliczył też Hubert Hurkacz (22 l.) - z 40. na 41. Wrocławianin zaczyna walkę w turnieju ATP w Winston-Salem. Kamil Majchrzak (23 l.) wskoczył z 96. na 94. pozycje, najwyżej w karierze. On szykuje się do kwalifikacji do US Open.

Najnowsze